WiFi na notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 22.01.2012 | 02:21
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Existuje niekde navod, ako rozchodit WiFi na notebooku, zrozumitelny pre cloveka, ktory s ovladacmi pod Linuxom este nema ziadne skusenosti?
Na tlacidlo, ktorym sa WiFi zapina, mi Linux nereaguje. Zatial som len klikal po forach, cosi som poklikal v systeme, ale vysledok je, ze toho mam zrejme este menej, ako som mal po nainstalovani OS. Dopracoval som sa k prikazu rfkill list, ten mi cosi vypisal, blokovane tam nie je nic. Co dalej, netusim.

Notebook Acer Extensa 5235, (K)Ubuntu 11.10 64-bit.

    • Re: WiFi na notebooku 22.01.2012 | 02:43
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Clovek sa nestaci cudovat, co vsetko sa vyriesi "samo". :-)

      Prepol som sa na Gnome-Shell Ubuntu a tam som Wifi bez akychkolvek problemov zapol. Pod KDE som skusal vsetko, neuspesne.
      Podobne Centrum softveru. Pod KDE mi nefungovalo, tak som ho pomocou apt-get odinstaloval a nanovo nainstaloval... a nic. Pod Gnome krasne funguje...

      Ale aj tak - ked som uz tuto temu zacal - ak poznate dostatocne zrozumitelny manual k ovladacom, poprosim link. :-)
    • Re: WiFi na notebooku 22.01.2012 | 11:34
      Avatar menom   Používateľ
      Ahoj, v ubuntu 11.10 klikni vlavom hornom rohu na "Dash home", potom na "More Apps" do vyhladavacieho pola napis "nd" a uz by ti malo ponuknut na stiahnutie aplikaciu "Windows Wireless Drivers".

      Ak tato klikacia alternativa nevyriesila tvoj problem, tak zacni tym, ze sem das vypis z terminalu (staci okopirovat tu cast, kde sa pise o "Wireless Network Adapter" a mala by zacinat 01:00.0 ):

      lspci -v

      aby bolo jasne o aku wifi sa jedna.
      • Re: WiFi na notebooku 22.01.2012 | 18:07
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        OK, vdaka, WiFi mi ide (vid vyssie). A ako postupovat, ked budem chciet rozchodit tlaciaren?