logy a zaloshky M

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2012 | 12:07
andrej   Návštevník
Caute,

Mal som Kubuntu 11.04 32bit a particiu na ktorej som system mal som vyzalohoval pomocou prikazu dd if. Teraz som nainstaloval kubuntu 11.10 64bit na tu istu particiu, ale zmenil som zlozku /home. A rad by som z tej predchadzajucej verzie dostal zalozky mozila firefox, ktore som nevyzalohoval a logy, zvlast tie, kde budem vidiet kedy mashina bola zapnuta a vypnuta. Zalohovane subory su vo formate iso a nerad by som domrvil novu instalaciu. Existuje nejake riesenie ?
    • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 13:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Existuje a volá sa loopback. mount súbor zložka -o loop. Ale ak si zálohoval celý disk, tak tam polezie aj parameter offset.
      • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 13:57
        andrej   Návštevník
        no a tam si mozem nastavit cestu kam dam vystup z iso suboru ?
        • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 14:39
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús objasniť čo rozumieš pod pojmom "vystup z iso suboru".
          • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 15:03
            andrej   Návštevník
            tak namontujem iso a tie logy z toho dostanem bud v povodnom formate, myslim .gz alebo nieco take alebo v textovom formate a zalozky by mali byt vyzalohovane v documents vo formate html. Ak niesu / mohol som aj zabudnut / niekde v mozille by mali byt zalozky. pamatam si to len matne z win. Neviem ci to takto funguje v mozille aj linuxe. No a tieto subory treba dostat do nejakeho cieloveho priecinku a potom bude vsetko OK, teda ak sa s nimi bude dat robit.
            • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 15:57
              WlaSaTy   Návštevník
              Na túto časť otázky si musíš odpovedať sám keďže nepíšeš ako si tie zálohy urobl. Obraz harddisku nie je ISO image.

              Ale, to je jedno. Keby si to chcel riešiť, tak to vyskúšaš. Nechceš si o tom len tak pokecať?
              • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 16:25
                andrej   Návštevník
                na zaciatku som napisal ako som to urobil, takze opakujem prikazom dd if som urobil iso zalohu particie /celej particie/ kde bol linux 11.04 a z toho iso suboru by som chcel dostat spominane logy a zalozky mozily tak,aby sucasna 64bit instalacia sa nezmrvila. Pokial je mi zname iso mapuje presne lokalitu kde sa subor nachadza a ja mam na tej istej partici nainstalovany iny linux. Myslel som, ze je to od zaciatku takto jasne. Urcite nemam chut kecat a taktiez nie skusat nieco co by mohlo zmrvit sucasny system. Hladam pomoc skusenesich ako som ja.
                • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 16:43
                  andrej   Návštevník
                  diky, mam to uz vyriesene
                  • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 16:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    čo, našiel si ten riadok ohľadne mount a voľby loop?
                • Re: logy a zaloshky M 05.02.2012 | 16:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  To, čo opisuješ nie je technicky možné. Ak by si totižto vytvoril ISO image pomocou nástroja dd preklopením oblasti kde si mal nainštalovaný systém, tak by si musel mať ten systém na ISO image. A to nepotrebuješ zálohovať keďže súborový systém ISO 9660 neumožňuje zaznamenávať zmeny. To by Ti rovno stačilo odzálohovať to inštalačné CD z ktorého si si urobil USB kľúčik.

                  Takže je jasné, že ten výraz ISO ktorý používaš z neznámeho dôvodu je nevhodne zakomponovaný. Ak by sme ho vynechali, tak tvoja otázka dostane zmysel. Teda, jednoduchá záloha vzniknutá skopírovaním obsahu logickej diskovej jednotky do súboru. Takáto záloha te ako som už písal priamo pripojiteľná. Chceš vedieť ako?
                  • Re: logy a zaloshky M 06.02.2012 | 23:03
                    andrej   Návštevník
                    Takze wlasatemu step by step:

                    1.vyrobil som si iso subor particie kde som mal system kubuntu 11.04
                    2.subor iso som ulozil do presne specifikovanej lokality ako zalohu systemu
                    3.nainstaloval som kubuntu 11.10
                    4.zistil som, ze potrebujem logy a zaloshky Mozilly
                    5.napadlo ma, ci sa to neda vytiahnut zo spominaneho suboru iso
                    6.napisal som na toto forum
                    7.a dostal som odpovede, viz vlakno
                    • Re: logy a zaloshky M 06.02.2012 | 23:15
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Aha, už som to pochopil. To slovo, to ISO je ultra giga masta haka guru zaklínadlo ktoré si si vymyslel.

                      Asi si prestanem všímať otázky ktoré majú nesúvisiaci popis s ich podstatou. Teda, určite.
                    • Re: logy a zaloshky M 07.02.2012 | 11:56
                      pistal   Návštevník
                      Kolega s vacsim poctom vlasov ti na to uz odpovedal v prvej reakcii.
                      Takze zopakujem
                      mount TvojObrazDisku Adresar -o loop
                      kde
                      TvojObrazDisku je subor vytvoreny pomocou prikazu dd if=/dev/sda1 of=TvojObrazDisku
                      Adresar je lubovolny adresar

                      Potom si otvoris Adresar a pozeras...

                      Toto funguje OK ak si ako parameter prikazu dd zadal particiu (v priklade sda1);
                      ak si zadal cely disk (v priklade by bolo sda) treba doplnit este parameter offset.

                      Pozn.: ako ta spravne upozornil kolega pojem ISO sa vztahuje iba na obraz CD resp. DVD
                      NIE HD (ISO je zkratka z ISO9660).
                      • Re: logy a zaloshky M 07.02.2012 | 22:36
                        andrej   Návštevník
                        mozno prave to iso alebo ISO bolo najvacsi problem chapania kolegu s vacsim poctom vlasov. Na tomto fore som totiz narazil na sposob ako vyzalohovat particiu disku do formatu iso. A bol to prave
                        prikaz dd if. A ak mi o nieco islo, tak ulozit to co mozem pozerat cez mount -o loop do nejakej cielovej zlozky a tam to prezerat, inac povedane vytiahnut potrebne informacie zo suboru .iso a ulozit ich do cielovej zlozky a dalej s nimi pracovat.
                        • Re: logy a zaloshky M 07.02.2012 | 23:00
                          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                          No, ak by to bolo skutocne iso, tak mount -o loop subor.iso /mnt/niekde musi fungovat. A potom sa s tym samozrejme da pracovat ako s normalnym diskom. Ak tento sposob nejde, tak to asi iso nebude.
                          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                          • Re: logy a zaloshky M 07.02.2012 | 23:12
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Tým spôsobom pripojíš akýkoľvek súborový systém ktorý je známy jadru, nielen cdfs ale hoci aj hfsplus. Takže povedať že to čo pripojíš cez loop je iso sa nezdá byť korektné.

                            A nepredpokladám, že by si chalan splietol pojmy iso a obraz (kópia).
                        • Re: logy a zaloshky M 07.02.2012 | 23:07
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ja osobne som nemal problém pochopiť otázku. Ale, naozaj som nechápal prečo do toho vkladá slovo ISO ktoré tam nepatrí. To, na čo sa snažíš poukázať bolo opačne. Ak máš Hybrid ISO, tak ho môžeš dať priamo do partície (pomocou príkazu dd a parametrov if, of a bs) a ušetríš si prácu cez nejaký nástroj ktorý Ti to rozbalí na súborový systém disku. Ale, to je iný, menovite opačný prípad.

                          Vzhľadom na to, že chalan skutočne dostal použiteľnú odpoveď hneď v prvom príspevku a neunúval sa ani ju vyskúšať, tak je zjavné že ten problém nemal. a len si robil čiarky na papier že koľkých ľudí sa mu podarilo nachytať.
                          • Re: logy a zaloshky M 08.02.2012 | 00:13
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Skôr si myslím, že si pomýlil image disku (img) s ISO, je to úplne bežný prípad.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: logy a zaloshky M 08.02.2012 | 19:08
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Oni existujú aj zálohovacie systémy ktoré vytvoria komprimovaný obraz disku a z neho vytvoria ISO image ktorý následne vypália ako bootovacie DVD. Tie sa tu na tomto portáli aj spomínali. Ale Nakoľko chalan nespomínal ako alebo s pomocou čoho to robil a trval na tom ISO formáte, tak sa tú ozaj žiaden problém neriešil.

                              Nemá zas ekonómia zápočtové? Lebo sa mi ozaj zdá že tu niekto nadhodil neexistujúci problém, zdržoval jeho riešenie podávaním falošných informácií a namiesto toho trval na nereálnych podkladoch. Ak by chcel urobiť zápočet z praktického menežmentu, tak si vyberie reálny problém. Ale takto si len odfajkávať plytvanie dobrovolníkmi sa mi nezdá ako vhodná prezentácia do budúcnosti.

                              Presne toto sa tu opakuje v obdobných kalendárnych týždnoch roka.
                              • Re: logy a zaloshky M 08.02.2012 | 23:45
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Neviem, možno máš pravdu, ale viem z vlastnej skúsenosti, že medzi image disku a ISO dávajú rovnítko hľavne ľudia vychovaný na Win a nejak nechápu rozdiel. Hoci po tých otázkách na vypracovanie úloh z Céčka sa dá diskutovať o tom kde dnešná mládeš speje.
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: logy a zaloshky M 09.02.2012 | 12:17
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Z mojej skúsenosti viem, že ľudia ktorý chcú pomoc tak reagujú na otázky Že ako si urobil tie dátas ktorými chceš teraz pracovať. Najmä ak im povieš že to čo doteraz vraveli nie je pravda.

                                  No, a to sa nestalo. Takže mi to ozaj pripomína ten pradávny problém s fakultou managementu kde študenti nepochopia jadro zadania.