odporucane distro

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2012 | 22:10
miiiiiša   Návštevník
ahoj ludkovia,chcem stahovat svoj mensi web na server ku mne domov.

Budem bezat na 4Gb ddr3 corsair,AMD 245e,SSD 32gb disk,internet mam 100 up 100 down,provider nema problem :-)

takze ake distro by ste mi odporucali ? skusenosti mam tak z pred 4-5 rokov ked som bol pouzivatel SUSE,aku literaturu nastudovat,
poziadavky na distro nemam dake extremne,len aby nebol problem s aktualizaciami,co som maval na SUSE,yamp tam mal stale dake konflikty:-(
    • Re: odporucane distro 08.02.2012 | 22:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aktuálne (a vlastne už dlhší čas) je na serveroch veľmi obľúbený Debian.
      • Re: odporucane distro 08.02.2012 | 23:50
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tiež by som sa priklonil k Debianu. Jednoduchá správa, veľa nástrojov a ako sa hovorí, čo nieje v Debiane neexistuje :) Ako druhú variantu CentOS čo je "kópia" RHEL.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: odporucane distro 08.02.2012 | 22:48
      WlaSaTy   Návštevník
      Aktuálne si neviem predstaviť čo rozumieš pod pojmom server. Ja používam ako domáci server môj desktop s desktopovým profilom bežnej distribúcie.

    • Re: odporucane distro 09.02.2012 | 12:24
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Používam na bežnom domácom web/file serveri Debian Squeeze a som nadmieru spokojný. Momentálne mám uptime cez 60 dní a to sa server naposledy vypol omylom, keď nešťastnou náhodou spadla kniha na vypínač predlžovačky..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: odporucane distro 09.02.2012 | 14:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tak to si teraz dal skupine Anonymous silnú zbraň :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: odporucane distro 09.02.2012 | 14:20
        Avatar chatpall   Používateľ
        nemas v jadre novy patch ktory riesi tento problem? :) kokos chcel by som to zazit :)
        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 15:01
      miiiiiša   Návštevník
      tak skusim teda ten debian,budem muset oprasit tu buxlu dokumentanceho projektu :-),preco inak tak vrelo kazdy doporucuje prave debian?
      • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 15:09
        Avatar mmatko   Používateľ
        vyskusaj, pochopis... stabilita, bohate repozitare, podpora...
        • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 20:35
          miiiiiša   Návštevník
          nebodaj je daka rosiahla komunita? :-) este taka otazka by padla,mam vybrat 64bit alebo 32bit? budem mat cca do 8gb ram,neviem sa doklikat na debian.org iba 64bit ma specifikovane...
          • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 21:58
            Avatar mmatko   Používateľ
            ak nemas nejaky specificky dovod pre 32 bit system, tak 64bit
          • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 22:27
            Avatar mmatko   Používateľ
            neviem sa doklikat na debian.org iba 64bit ma specifikovane...

            kuk sem
            • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 22:41
              miiiiiša   Návštevník
              nenasiel som to na tvojom,ale
              http://ask.debian.net/questions/should-i-install-a-32-or-64-bits-version dole typek pridal:

              no memory segmentation into low and high memory
              up to 128TiB virtual address space per process (instead of 2GiB)
              64TiB physical memory support instead of 4GiB (or 64GiB with the PAE extension)
              16 general purpose registers in the CPU instead of 8
              gcc defaults to SSE2 math instead of 387 FPU
              gcc omits frame-pointers by default at -O2
              compilation time optimization uses a common base for AMD64/EM64T instead of legacy i386 cruft
              memory pages are not executable by default

              preco by som mal ist prave po 32bit ? :-) ajked ram sa da rozsirit
              • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 23:01
                Avatar mmatko   Používateľ
                preco by som mal ist prave po 32bit ? ajked ram sa da rozsirit

                no, pokial mi este sluzi slovencina, tak sa nazdavam, ze som ti radil 64 bit... a 32 bit len v specifickych pripadoch... ale ako pisem, len v pripade, ze mi este sluszi slovencina... :)

                citujem seba:
                ak nemas nejaky specificky dovod pre 32 bit system, tak 64bit
                • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 23:05
                  miiiiiša   Návštevník
                  to bude vycerpanostou :-)),este jedna vec ma zaujima,ako je to so swapovanim?,nechcel by aby si stale daco zapisoval system a opotreboval by mi zbytocne disk,je daka moznost ako ho uplne vypnut bez dakych vaznejsich problemov ?
                  • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 23:15
                    Avatar mmatko   Používateľ
                    je taka moznost - ak si si isty, ze swap skutocne potrebovat nebudes - myslim, ze bude stacit, ked napr. pri instalacii pri manualnom rozdelovani disku nepovolis swap particiu...
                    • Re: odporucane distro 12.02.2012 | 23:26
                      miiiša   Návštevník
                      okay,tak v utorok sa stym pohram,podla toho ako budem vycerpany na valentina :-),mozno by nemuselo byt odveci,to dat swapovat na dake usb,
                      • Re: odporucane distro 13.02.2012 | 10:11
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        ja mam 6gb ram, a mam nastaveny swap na disku 10gb, este moj pc asi nezral viac ako 2 gb ram, viac som nevidel na linuxe , nepamatam na to, ja tam mam tu rezervu keby nastal specificky pripad, neviem si to sice ani predstavit, ale ak by sa stalo ze by som napriklad pootvaral velmi vela veci, alebo sa stal daky memory leak, alebo daco aby tam ta rezerva bola, neviem ci to ma vyznam, no tych 10 gb ako poistka ma nezabije, aj tak vacsinou na disku nezaplnim viac ako 10 gb (system, programy + veci v home), mam 160gb disk
                        R.K
                        • Re: odporucane distro 13.02.2012 | 10:12
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          inac podla mna si s toho ze mam 6 gb ram a 10 gb swap budete robit srandu :D , ale ked som rozmyslal kolko swapu dam, tak 10 bolo take pekne cislo
                          R.K
                        • Re: odporucane distro 13.02.2012 | 12:58
                          Avatar mmatko   Používateľ
                          ja mam skromnych 1GB RAM + cca tolko swapu (tiez je vacsinou prazdny a drzim si ho pre zicher), ale sa mi par krat stalo, ze najaka aplikacia, tusim na upravu videa alebo nieco podobne, mi pri urciej operacii za par sekund total zaplnila ram aj cely swap... neviem, ci realne tolko potreboval, alebo to bol len nejaky memory leak...
                          • Re: odporucane distro 13.02.2012 | 15:44
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            ja bezne co sa tyka aplikacii tak mam zapnene mozno maximalne 800mb s ram, bezne to typujem okolo 680mb, cache neratam, to je dost individualne
                            R.K
                            • Re: odporucane distro 13.02.2012 | 17:04
                              miiiša   Návštevník
                              https://www.linux.com/news/software/applications/8208-all-about-linux-swap-space ;)