Virtualna prehliadka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.02.2012 | 11:38
Marko   Návštevník
Dobry den Vam prajem. Chcel by som sa Vas opytat, ci existuje nejaky free software pre tvorbu 3D virtualnych prehliadok. Hladam to na internete uz asi hodinu, no stale som nasiel len plateny software. Mate s tymto druhom fotografie nejake skusenosti? Existuje vobec nejaky free software pre linux? Dakujem za pomoc.
    • Re: Virtualna prehliadka 23.02.2012 | 11:58
      Marko   Návštevník
      No mal by to zvladnut Hugin. Mate s tym nejaku skusenost? Dakujem
      • Re: Virtualna prehliadka 23.02.2012 | 20:48
        WlaSaTy   Návštevník
        Hugin je pokiaľ viem na tvorbu panoramatických fotografií zo série fotiek ktoré získaš otáčaním sa na mieste a cvakaním na digiťáku.

        Skús opísať čo si predstavuješ pod pojmom virtuálna prehliadka.
        • Re: Virtualna prehliadka 24.02.2012 | 10:44
          Marko   Návštevník
          Prehliadka interieru, napriklad nehnutelnosti, ktora by bola umiestnena na nejakom serveri a odkaz by bol na webstranke. Myslim tie prehliadky, kedy uzivatel mysou ovlada pohyb virtualnej kamery v 360x180 stupnoch z nejakeho miesta v danom interiery. Vytvoril by som napr 45 fotografii, kedy by som fotak otacal v myslenej guli v 3 rezovych rovinach (180 stupnov /3) a v tychto rovinach by som ho otacal v 360 stupnoch. Vsetky fotografie potom potrebujem pomocou softwareu supnut do sferickej panoramy. Hladam free riesenie, nakolko software na taketo nieco nieje lacny.
          • Re: Virtualna prehliadka 24.02.2012 | 11:55
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Hodil by sa link na ten komerčný softvér a nejakú stránku, kde to tak majú spravené.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Virtualna prehliadka 24.02.2012 | 12:10
              Marko   Návštevník
              • Re: Virtualna prehliadka 24.02.2012 | 19:39
                WlaSaTy   Návštevník
                Tak to bol správny odhad s tým Hugin-om, ale asi len prvá časť. Hugin urobí bez problémov tú panorámu, rovnako ako takú panorámu urobia aj moderné foťáky. Ale chcelo by to ešte niečo na stránku čo bude robiť aktuálnu výrez z panorámy. Nejaký java applet, javascript, HTML5 canvas alebo flash.

                Či k tomu pomôže napríklad balík panorama tools ktorý používa prehliadač ako zásuvný modul do prehliadača, neviem. Ten typ prezentácií ma nikdy netrápil. Fotky z prírody mi stačili najviac na širokouhlom objektíve a v interiéri mi stačí klasický alebo makro.
                • Re: Virtualna prehliadka 27.02.2012 | 10:04
                  Marko   Návštevník
                  Dakujem za odpoved. Chcem urobit prezentaciu takehoto stylu. Mam 550D a chcel by som ho na to vyuzit. Planujem zakupit potrebne vybavenie, ale do softwareu investovat nechcem, ak to nieje potrebne. Myslim si, ze Hugin bude idealny a na tie panorama tools sa pozriem. Dakujem este raz
            • Re: Virtualna prehliadka 24.02.2012 | 23:35
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Pokiaľ chceš niečo takéto kľudne si stiahni kód, robil som to pre Fatimu, páč človek čo im robil stránku im mal vyrobiť flashe ako majú na tých prvých dvoch, ten sa im na to vykašľal, tak som im dorobil v JavaScripte tie ostatné. Jdnoduché, ale efekt to splní.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Virtualna prehliadka 27.02.2012 | 10:05
                Marko   Návštevník
                Dakujem za odpoved. Pekna praca, ale ja by som potreboval nieco na rotaziu 360 x 180 stupnov. Snad pomozu tie panorama tools, alebo skusim pohladat niec o free, co mi bude vyhovovat. Dakujem este raz.