Prenoos súborov zo Samsungu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.02.2012 | 17:31
Petra   Návštevník
Ahojte, mám Samsung Star Hello Kitty, na prenos súborov mi dodali program Samsung PC studio, ten ale nefunguje v Ubuntu, je to robené pre windows, ani cez Wine mi to nejde, pri inštalácii to žiada aby som mala nainštalovaný Windows Media Player, Neviem tým pádom preniesť súbory z mobilu do pc, ten telefon mi to nezobrazuje:( Poradíte mi?
P.
    • Re: Prenoos súborov zo Samsungu 24.02.2012 | 19:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Musíš mať v telefóne pamäťovú kartu a pripojiť ho ako Mass Storage.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Prenoos súborov zo Samsungu 24.02.2012 | 19:15
        Peta   Návštevník
        Pamäťovú tam mám. To mass storage sa nastavuje v mobile alebo v pc?
    • Re: Prenoos súborov zo Samsungu 24.02.2012 | 19:20
      WlaSaTy   Návštevník
      Ten telefón by mal byť Samsung Star GT-S5230 s žuvačkovou košieľkou a mal by sa dať prepnúť do módu USB Mass Storrage (Režim prenosného disku).

      Buď sa tá položka objaví pri pripojení telefónu cez kábel, alebo je to niekde zahrabané v menu, nastavenia, nastavenia telefónu, pripojenie k počítaču. To sprístupní kartu v telefóne ako disk. Pre editáciu kontaktov bude asi treba postupovať inou estou (gnokii, gnome-phone-manager, kandy, kmobiletools, wammu).

      PS.: Tú cestu v menu som písal voľným prekladom z AJ, a lokalizácia telefónu môže byť mierne odlišná. Ale, nájsť by sa to malo dať.
      • Re: Prenoos súborov zo Samsungu 24.02.2012 | 19:59
        Petra   Návštevník
        V nastavenieach pripojenia s PC bolo o.i. : Velkokapacitne pamatove zariadenie, ked som to nastavila , mobil hlasi Vložte pamatovu kartu... takže to bude ono... Celkom som zabudla že tú kartu predsa len nemám :) Ďakujem za rady, kúpim tú kartu
        P.