Linux mint 12

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2012 | 22:03
rszetei   Návštevník
Ahojte,
mám pár otázok k LM12 (gnome) je tam ako predvolený poštový klient thunderbird ale neviem ako by sa dalo ho nastaviť aby sa zapínal hneď po štarte (prihlásení), lebo som tam nikde nenašiel nastavenie programov ktoré sa spúštajú pri štarte ako napríklad v Ubunte. Či na to treba skript albo je na to aj klikátko?
    • Re: Linux mint 12 05.03.2012 | 23:25
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Aplikácie -> Ostatné -> Aplikácie spúšťané pri štarte
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Linux mint 12 06.03.2012 | 02:19
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        A kde to najdem v KDE? Stale sa mi spusta Nautilus, neviem sa toho zbavit.
        • Re: Linux mint 12 06.03.2012 | 12:58
          martin   Návštevník
          v menu naťukaj do toho vyhľadávacieho riadku auto a vyhľadá ti dve položky. Automatické spustenie aplikácií, tam si vyberieš požadovanú. A či to ide neviem, lebo sa mi to zasa celé zdrbalo koli ati ovládaču.
          • Re: Linux mint 12 06.03.2012 | 20:14
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            Nasiel som to, ale Nautilus tam nemam... a nabieha mi pri kazdom prihlaseni do KDE.
      • Re: Linux mint 12 07.03.2012 | 21:01
        rszetei   Návštevník
        Jo dík našiel som to,
        mám ešte otázočku da sa nastaviť aby mi vybrané programy spúštané pri štarte otvárali na mnou zvolenú pracovnú plochu napríklad tri
        • Re: Linux mint 12 07.03.2012 | 21:22
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          firefox & # WS 3
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Linux mint 12 08.03.2012 | 00:30
            rszetei   Návštevník
            Rátam že toto mám dať do riadku príkaz v aplikáciách spúštaných pri štarte však, lebo mi to nefunguje
            • Re: Linux mint 12 08.03.2012 | 08:23
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Ty máš klasické Gnome3, alebo niektorý z forkou Gnome2,3, MATE, alebo Cinnamon?
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Linux mint 12 08.03.2012 | 10:20
                rszetei   Návštevník
                Mal by som mat MATE, mám zatiaľ to čo bolo predvolené
                • Re: Linux mint 12 08.03.2012 | 12:50
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  To by ti malo pomôcť toto.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Linux mint 12 09.03.2012 | 17:18
                    rszetei   Návštevník
                    Skúšal som to asi všetkými návodmy čo som našiel od Ubuntu, cez wiki po domovskú stránku a nepodarilo sa mi to nefunguje mi to.
                    skúšal som to aj pomocou grafického glikátka gdevilspie a nič
                    raz bol náznak pokroku keď mi to otvorilo na druhej ploche, ale čo stoho keď som to dal otvoriť na tretej :-)
                    ešte sa večer stým pohrám, ale zatiaľ mám pocit že ma linux neposlúcha alebo je fatálna chyba niekde medzi počítačom a stoličkou :-)
                    • Re: Linux mint 12 09.03.2012 | 21:42
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Kedysi, dávno pradávno sa to riešilo cez premennú DISPLAY rovnú napríklad :0.3 pre štvrtú plochu primárnej obrazovky (indexovanie bolo od nuly). Potom, keď sa začali pridávať neplnohodnotné grafické karty bolo možné cez správcu okien nastaviť aby si pamätal na ktorej obrazovke má otvárať aplikáciu. A do toho dali možnosť aby si správca sedení odpamätal spustené aplikácie a potom ich zvykol pri obnovení sedenia otvoriť tak ako boli pri odhlásení.

                      Ktoré gnome to používaš?
                      • Re: Linux mint 12 10.03.2012 | 00:58
                        rszetei   Návštevník
                        Podľa výpisu gnome 3.2.1
                        • Re: Linux mint 12 10.03.2012 | 11:53
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Hmmm. A koľko ich máš tých plôch?
                          • Re: Linux mint 12 10.03.2012 | 14:34
                            rszetei   Návštevník
                            ak som dobre pochopil tak mint 12 s gnome 3 ich má viac ako 4 pri štarte sú dve ako postupne prehadzujem jednotlivé programy na plochy tak mi pribúdajú.
                            chcel by som mať asi tak 4
                            • Re: Linux mint 12 11.03.2012 | 13:48
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Teraz nemám Gnome 3 a mint ani neplánujem. Na Lubuntu mi ten vyššie spomenutý návod fungoval v pohode. Až na ďalšiu drobnosť. Počet virtuálnych plôch mám nastavený natvrdo. Ty asi nie keďže spomínaš že Ti pribúdajú a Nie že ich pridávaš.