Prípojný bod

Sekcia: Hardware a Drivery 06.03.2012 | 10:05
viktor   Návštevník
Ahoj, nainstaloval som Ubuntu 10.10. Na instalaciu som vyclenil 30GB, Swap ma 2GB, a zvysnych 250GB som rozdelil na dve casti. Zial ubuntu tie dve posledne casti sice vidi, ale nevie na ne ani zapisovat ani ich otvorit. V programe GParted som zistil, ze tym dvom castiam chyba pripojny bod. GParted nevie pridavat pripojne body, takze mi asi zostava len konzola. Neviete mi poradit, co by som mal do konzoly zadat, aby som tymto dvom castiam pridal pripojne body?
    • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 10:14
      Avatar default Debian  Používateľ
      Mam dve otazky: Mas nieco na tych dvoch particiach? a Naco chces tie 2 paritcie pouzit?
      R.K
      • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 10:15
        Viktor   Návštevník
        Nic na nich nieje. 20GB by som chcel pouzit na win xp a zvysok ako normalny disk na data v linuxe.
        • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 10:23
          Avatar default Debian  Používateľ
          to znamena ze si napriklad tu cast pre windows xp, naformatoval na fat32 alebo ntfs ? (ten pripojny bod je pre linuxovy filesystem, to tam na particiu s ntfs ani fat32 nemas preco davat, takze sa domnievam ze si tie 2 particie nechal len tak bez filesystemu)
          R.K
        • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 10:24
          Avatar default Debian  Používateľ
          najlepsie urobis, ked otvoris gparted, a odfotis to
          R.K
          • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 10:59
            Viktor   Návštevník
            Uz to ide. Bolo ho treba restartovat.
            Chybycku krasy to ma len tu, ze obe casti sa volaju rovnako 251GB Hard Disk. Pritom jeden ma 20 a druhy 184. 250Gb ma dohromady aj zo swapom aj z ubuntu diskom. Vedel by som to nejak premenovat?
            Ako sa sem da pridat fotka?
            • Re: Prípojný bod 06.03.2012 | 11:20
              Avatar default Debian  Používateľ
              fotku sem pridas, tak ze urobis screenshot plochy, ak na to nemas program nainstaluj si scrot, a potom do terminalu napises scrot. S tym ze na ploche bude okrem terminalu aj to co chces aby bolo vidno (da sa to spravit aj na klavesovu skratku), obrazok najdes vo svojom domovskom priecinku a nasledne to nahras kdesi na nejaky server, napriklad na ulozto.cz , a skopirujes sem link
              R.K