xsession warning

Sekcia: Konfigurácia 07.03.2012 | 08:56
MARTIN   Návštevník
zdravím páni. Snažil som sa inštalovať ati driver, štandartnou klikacou metódou. Vyhlásilo mi nejakú chybu, že to skrátka nejde. Po reštarte mi po zadani hesla vypíše toto. Xsession: warning: unable to write to /tmp; X session may exit with an error
Ide o mint 12KDE. Dá sa to nejak zachrániť, alebo mám zasa preinštalovávať? Ďakujem.
    • Re: xsession warning 07.03.2012 | 11:09
      Avatar default Debian  Používateľ
      nemas nahodou zaplneny disk , presnejsie tu oblast kde sa nachadza /tmp , ak to teda nemas na samostatnej particii
      napis v tom textovom rezime df -h
      R.K
      • Re: xsession warning 07.03.2012 | 13:33
        MARTIN   Návštevník
        Nemám, na systém mám 10giga a na home cca 600. Fakt neviem za čo ma ten linux takto trestá. Nainštalujem, aktualizujem, a o mesiac to padne. Mám prejsť na niečo mimo ubuntu aby som mal pokoj? Pomôže to? Už ma to nebaví.
        • Re: xsession warning 07.03.2012 | 17:41
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak nemáš zaplnený /tmp, tak máš doň zakázaný zápis. To sa ale normálne nedeje.

          Xsession: warning: unable to write to /tmp

          skús sem dať výstup z príkazov :
          ls -ld /tmp
          ls -la /tmp
          df -k /tmp
          
          • Re: xsession warning 07.03.2012 | 19:51
            MARTIN   Návštevník
            Už som sa bál že na to nie je odpoveď. OK, dám výstup keď budem pri pc. Vďaka za ochotu.
            • Re: xsession warning 08.03.2012 | 11:01
              MARTIN   Návštevník
              na vsetky 3 príkazy rovnaká odpoveď. Adresár alebo súbor neexistuje. Páni, prosím Vás, keď mi niekto napíšete že ho mám vytvoriť, tak prosím aj ako :) ďakujem.
              • Re: xsession warning 08.03.2012 | 12:19
                WlaSaTy   Návštevník
                Tak to by ma zaujímalo ako je možné že ten adresár zmizol z povrchu zemského. Také niečo sa samé od seba nestáva.

                Mint či čo to máš nahodené nepoznám, ale malo by pomôcť napríklad:
                sudo mkdir /tmp
                sudo chmod ugo+rwx /tmp
                sudo chmod o+t /tmp
                reboot
                a potom by to malo normálne nabehnúť.
                • Re: xsession warning 08.03.2012 | 13:15
                  MARTIN   Návštevník
                  po tom sudo chmod atď mi vypísalo že existuje. A následne som skúsil ten príkaz spomínaný vyššie a zasa že neexistuje. A ako sa to stalo? Dal som inštalovať ati ovládač cez klikátko. Potom vyhlásilo nejakú chybu a že sa to nepodarilo. Zavrel som okno a pokracoval v robote. A po reštarte to už nešlo. Nerobil som nič mimo toho čo mi systém ako klikačovi dovolil. Rád by som už to pc používal, a nie len otravoval ľudí na fóre. :( doporučili mi suse, možno nebude toľko problémov čo na ubuntu.
                  • Re: xsession warning 08.03.2012 | 16:18
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Skús jasnejčie. Čo existuje a čo neexistuje?

                    Neurobil si len preklep?

                    Mimochodom, Ubuntu samé nemaže /tmp. Takže chyba musí byť inde.
                    • Re: xsession warning 08.03.2012 | 17:47
                      Martin   Návštevník
                      keď som zadal ls-ld a tie príkazy ktoré mi radili skôr. Neviem to okopírovať ani sa na to pozrieť takto cez mobil. Vtedy mi vypísalo že tmp neexistuje. Keď som zadal príkaz ktorý si mi radil ty, ten chmod, tam mi to vypísalo že existuje. A je jasné že systém nemá dôvod mazať. Netuším što slučílos.
                      • Re: xsession warning 08.03.2012 | 18:16
                        Avatar menom   Používateľ
                        Nevies to okopirovat - asi to nevies ani poriadne napisat.

                        ls -ld /tmp

                        Spravne to ma byt

                        ls(medzera)-ld(medzera)/tmp

                        tak maturuj dalej...
                        • Re: xsession warning 08.03.2012 | 19:09
                          martin   Návštevník
                          keď píšem cez mobil tak jasné že mi to nejde okopírovať a ani na to nevidím. A keby som to do tej konzoly napísal inak ako to tu bolo napísané, tak by som zistil že to je napísané zle. Ďakujem za radu.
                          • Re: xsession warning 08.03.2012 | 19:20
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Že si to napísal zle zistíš tak, že Ti to vyhodí chybu. Chybu Ti to vyhodilo. Problém je v tom, že si sem dal chybu z iného príkazu ako si opisoval.

                            Buď nedokážeš prepísať 4 riadky, alebo si tu robíš z ľudí prdel a ten systém čo opisuješ si nevidel ani z lietadla. To prvé vylúčim keďže dyslexia má združené príznaky a tie tu nevidím. Takže mi vychádza, že zas vypadol pokec.
                            • Re: xsession warning 08.03.2012 | 20:55
                              MARTIN   Návštevník
                              fakt si sem nechodím dopísovat. Nemám 15 rokov aby som sa sem chodil vypisovať capiny. Ani nie 20 alebo 30 aby som si sem chodil robiť srandu z ľudí ktorých žiadam o radu. Prečítal som po sebe čo som písal a vôbec sa mi to nezdá byť nezrozumiteľné. Ak som tie príkazy nechtoval presne, tak to neznamená, že som ich presne neopísal do terminálu. Ale zpamäti ich do mobilu napísať neviem. Chybu nevyhlásilo, v prvom pripade že súbor alebo adresár neexistuje, v druhom že už existuje. Mrzí ma to, asi neviem komunikovať s ITčkármi :)
                              • Re: xsession warning 08.03.2012 | 21:39
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Keď si nevieš zapamätať zopár slov, tak použi papier a pero. A ak Ťa to nenapadlo, tak to prosím Ťa nezvaľuj na druhých. IT v tomto prípade vôbec nehrá rolu, aj keď Ti to pripadá ako efektívna výhovorka.

                                Teda, pokiaľ si naozaj nerobíš srandu. Úspešne.