aky je tam graf. cip?

Sekcia: Hardware a Drivery 08.03.2012 | 16:07
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
ahojte chlapci. testujem bitcoin minning a chcel by som si dat minera s podporou GPU, otazne je, ci viem s touto doskou nieco take dosiahnut, nakolko vobec nevidim, aky je tam cip/on board grafika ... viete mi poradit?
    • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 16:32
      WlaSaTy   Návštevník
      Máš to tam napísané červeným:

      The product picture may differ from the actual product. Only for your reference.
      The specifications may differ from areas. Please check with your local dealers.
      The Specification may change without notice. The actual products sold are different from areas. Please check the detailed Specification with your local dealers.

      A hlavne:
      MSI Reminds You...
      • VGA, DVI ports can only work with CPUs with GPUs core inside.

      Takže to asi grafiku nemá, ale spolieha sa to na iGPU v CPU. Ale, to sa môže kedykoľvek zmeniť. Takže odpoveď Ti môže dať iba predajca ktorý ju kôli Tebe rozbalí, odskúša aj s CPU ktorý má zodpovedajúcu funkcionalitu a rovno zloží zostavu.
      • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 16:38
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        vidis, nejak mi to nemysli, ako som kratko hore ... mam tam tento proc. ide mi len o to, ze konkretne ktoreho minera mozem vyuzit, lebo niektore su len pre ATI a pod. no jeden ma podporu NVIDIA CUDA, tak som zistoval, ci to pojde na nom, ale asi skor nie.
        • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 19:30
          WlaSaTy   Návštevník
          Intel a NVIDIA mali dosť úzku spoluprácu, takže možné je aj to že je NVIDIA CUDA pridaná aj do iGPU Intel.

          Takže čo Ti bráni vyskúšať?

          Inak, zaujímalo by ma či tento typ prenájmu výpočtového výkonu vráti aspoň náklady na elektrinu. Pred piatimi rokmi to bolo stratové. Iné by to bolo v prípade špecializovaných CPU ktoré neplýtvajú spotrebou ako napríklad FPGA.
          • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 19:40
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ono, comp mi bezi niekedy uz len kvoli torrentom, teraz sa to dost zlepsilo situacia okolo bitcoinu, hlavne hodnota BTC sa kusok uz aj zvysila ... a to FPGA som videl, nemienim kvoli BTC kupovat HW, to urcite nie.
            • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 20:30
              WlaSaTy   Návštevník
              Keď vieš zohnať baterky AG13 za normálnu cenu, tak Ti požičám watt meter z Lídla. Môžeš si overiť rozdiel v spotrebe pri vyhulenom CPU/GPU a pri flákajúcom sa systéme. Je to dosť solídny rozdiel.

              Teda, dúfam že si dobre pamätám typ tej bakterky. Videl som ju predávať za rozumnú cenu aj s 40 Cd LED, niekde na krásnohorskej. Dobierku môžem kašlať, a predajnu mám od ruky. Ani autom sa tam neoplatí ísť kôli tak drobnému nákupu.
              • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 21:28
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                tu baterku ti pozriem az buduci tyzden, ked pojdem pre postu, (vidis, este musim petovi chatpallovi podakovat za salky!) lebo zajtra mam dennu, ale na krasnohorskej budem next week. a ja som sa len tak zaujimal. hovorim, testujem to teraz a asi sa na to aj vykaslem.
                • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 22:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ako, mne to neponáhla, ja som omeraný. Ja len či si ty nechceš overiť výťažnosť pri zarátaní rozdielu spotreby elektriky.

                  PS.: Teraz kukám, že je to ešte za Braníkom a v tých výborne označených tetris kockách.
                  • Re: aky je tam graf. cip? 08.03.2012 | 22:57
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    ja mam krasnohorsku v obcianskom ;)
                    • Re: aky je tam graf. cip? 09.03.2012 | 15:55
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To znie lákavo. Dohodneme sa na nejaký nstall fest?

                      Lebo silno odporúčam odmerať či ten mining nebude nevýhodný. V Amerike sú nižšie ceny energií a tam je to takmer nezárobkovou činnosťou. Tu by na tom mohli trošku zarobiť akurát tak študáci ktorí neplatia elektriku. Ale, náklady za železo to nemá šancu vrátiť.
                      • Re: aky je tam graf. cip? 09.03.2012 | 20:20
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        mozme sa pobavit o tom :) skusim zohnat auto na ten den a dojdem aj s compom do progressu. uvidim vsak, ako budem robit.
                        • Re: aky je tam graf. cip? 09.03.2012 | 21:31
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ako, ja Ti ten merák kľudne požičiam, nadobúdacia cena bola okolo 15E .Takže ten stroj nemusíš nosiť. Dodané Lídl baterky vydržali cca 3 týždne a GSM Alarm má kus baterky okolo 10 až 15 centov. Takže predbežné náklady sú pod jeden drink. S autom sa však TCO môže ale vyšvihnúť na počítateľnú hodnotu. Pre Teba.

                          Ja už pomaly rozmýšlam, že tých 40W v špičke je moc, takže by som bez problémov aj začal migráciu na Raspbery PI napájané nabíjačkou na mobil. Len by som si rád pozrel reálne výsledky keďže sa prvá i keď predbežne opravená séria začala distribuovať pred týždňom.
                          • Re: aky je tam graf. cip? 11.04.2012 | 13:44
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Je to už pár dní stará téma, ale k tomu meráku, keď ho zapychneš do el. siete netreba ani batérie, mám to odskúšané. Batérie sú tam len na to, keď si ho chceš nastaviť bez zapnutia do el. siete.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: aky je tam graf. cip? 11.04.2012 | 20:24
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Alebo aby udržal cenu a spotrebu po prenesení na inú zásuvku.
                        • Re: aky je tam graf. cip? 30.03.2012 | 15:02
                          WlaSaTy   Návštevník
                          No nič, robil si.
                          • Re: aky je tam graf. cip? 30.03.2012 | 22:13
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            zial, trafil si ... za poslednych 10 dni odrobenych cez 130 hodin v jednej praci ... a este mam druhu ...
                            • Re: aky je tam graf. cip? 31.03.2012 | 20:20
                              WlaSaTy   Návštevník
                              S prácou je ťažko, bez nej ešte ťažšie.