hry na odreagovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.03.2012 | 16:30
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
Zdravim hladam nejake dobre hry vhodne na teke hodinove nedelne povolebne odreagovanie ked prsi ako dnes.
Nepotrebujem ziadnu uzasnu grafiku. Stacia hry s jednoduchym napadom a dobrou hratelnostou. Idealne fungujucee pod linuxom.

Kludne by stacili hry beziace na androidoch respektive ios-och (typu angry birds)
Kludne mozu bezat cez wine (alebo aj XP vo virtualboxe) Takto som teraz hral Abbes oddysey a star wars: racer (bohuzial obe uz som presiel).
Hraval som battle for wesnoth ale uz ma to omrzelo.

otazka je kde take hry zozeniem aby som ich mohol hrat offline (lebo bezne flashove online hry su uplne dostacujuce ale casto nemam pripojenie na net.)

hladat v repozitaroch je ako hladat ihlu v kope sena, sice tisice jednoduchych hier ale vacsina je bud otrasne hratelnych alebo az prilis zastaralych.

Vie niekto nieco poradit ??

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: hry na odreagovanie 11.03.2012 | 16:47
      johnny   Návštevník
      Chromium B.S.U -> Dobré na odreagovanie a rýchle hýbanie,klikanie myšou :D
      warzone2100 -> Stratégia, ale to je na dlhšie. Ale tak savegame je tam tiež :)
    • Re: hry na odreagovanie 11.03.2012 | 18:53
      Avatar m4jkl   Používateľ
      http://www.humblebundle.com/
      problem je, ze ak si si este ziadny bundle nekupil, tak musis cakat na dalsiu akciu.
    • Re: hry na odreagovanie 11.03.2012 | 19:04
      Avatar m4jkl   Používateľ
      a este jedna vec :) je to sice trosku off topic, ale chysta sa adventurka od Tima Schafera (monkey island, maniac mansion, full throttle, grim fandango,...) a je slubena aj linux verzia (DRM free). mozes prispiet na vyvoj a hru dostanes (potom uz platit nebudes) ked bude hotova.

      viac info:
      http://www.kickstarter.com/projects/66710809/double-fine-adventure

      zbierka konci za 2 dni aj par hodin.
      • Re: hry na odreagovanie 13.03.2012 | 11:55
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Zaujímavá cesta akou sa vybrali tvorcovia multiplatfomných hier a pozerám že to pekne vychádza, tak im prajem veľa zdaru.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: hry na odreagovanie 11.03.2012 | 19:11
      Avatar chatpall   Používateľ
      naev
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: hry na odreagovanie 12.03.2012 | 21:56
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      parada - chromium BSU je presne take co som hladal a ani ta strategia nevyzera zle
      idem ceknut ten naev

      BTW - nejaka uz existujuca adventura (v rapozitaroch / alebo dobre fungujuca cez wine) sa nenajde ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: hry na odreagovanie 13.03.2012 | 08:37
      sejzmolog   Návštevník
      Mne sa paci stary dobry tycon. Nainstalujes to cez centrum Ubuntu alebo v synapticu. Hladaj OpenTTD
      • Re: hry na odreagovanie 13.03.2012 | 10:35
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        aktuálne má openttd komplet prepracovanie. výborná to vec. na prehrávanie zvukov sa hodí doinštalovať balík timidity.
        • Re: hry na odreagovanie 13.03.2012 | 14:19
          jajoryba   Návštevník
          Ja hravam na ubuntu HON(heroes of newerth) je yadarmo pekna grafika hraje sa online 5vs5.odporucam
          • Re: hry na odreagovanie 17.03.2012 | 23:37
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            Mne sa v poslednej dobe zapáčila hra Osmos. Je to fakt dobrá zábavka hlavne s postupujúcimi levelmi..
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: hry na odreagovanie 18.03.2012 | 01:56
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Tiez sa pridavam. Tato hra je skvela do elektricky alebo na wc :) Za tych 10 dolarov urcite stoji.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: hry na odreagovanie 21.03.2012 | 17:50
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                zakupil som si ten osmos na iPad - genialna vec
                akurat stahujem openTTD a mozno skusim aj ten HON (ale ten typ hier velmi nemusim)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: hry na odreagovanie 21.03.2012 | 20:06
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Ja chodím nakupovať do HB Zaplatíš koľko chceš, ja dávam raz toľko ako Widláci, aby sme si držali odstup od tej lúzy :)
                  Máš niekoľko hier a na konci býva ešte nejaký bonus a aj ďalšie dve hry zdarma.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: hry na odreagovanie 22.03.2012 | 19:28
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      toto som teraz nasiel, idem to vyskusat

      http://wildfiregames.com/0ad/
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: hry na odreagovanie 03.04.2012 | 22:10
      Mike Stuffel   Návštevník
      Nexuiz - super multiplayer FPS, ktora chyti, zakusne a nepusti :)
    • Re: hry na odreagovanie 04.04.2012 | 10:45
      Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
      tux racer . S touto hrou sa zabávam na prednáškach . :)
      • Re: hry na odreagovanie 04.04.2012 | 19:22
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        Super hra ale uz ma nebavi, obcas si este dam19 protihracom a 10 kol ale bez novych misii to nieje ono
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment