USB modem pod Linuxom
nepoznáte nejaký USB modem alebo nemáte nejaké skúsenosti s nejakým USB modemom, ktorý bezproblémovo pracuje pod Linuxom a dal by sa zohnať na Slovensku?
Ďakujem.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Myslim, ze vacsina mobilov, ktore sa daju pouzit ako modem vo windows (teda maju od vyroby danu moznost pouzitia s pc ako modem, spolu s nejakym PC Suite) funguje aj pod Linuxom.
Pravda zalezi aj od toho pre aky linux sa rozhodnes, treba to prakticky odskusat.
Dlhsi cas som takto pouzival SE w910i a teraz Nokiu N900.
Ak to musi byt len usb modem, tak vacsina sa da rozbehnut, pozri clanky:
http://linuxos.sk/clanok/370/index.html
http://linuxos.sk/clanok/369/index.html
Nepredpokladám, že by Ťa zaujímalo pripojenie cez dialup alebo ISDN. Tie sa už roky rokúce nepoužívajú.
Boli časy, boli, ale sa minuli, keď výrobcovia USB broadband modemov (pardón, telekomunikační operátori) ich predávali len s podporou pre najrozšírenejší OS. Z tých čias je tiež možné na Internete nájsť kopec príbehov, ako komplikovane bolo potrebné Linux systém nastavovať, aby vôbec modem fungoval. Dnes už je však komunikácia zvládnutá veľmi dobre. Viď spomenutá skúsenosť.