USB modem pod Linuxom
nepoznáte nejaký USB modem alebo nemáte nejaké skúsenosti s nejakým USB modemom, ktorý bezproblémovo pracuje pod Linuxom a dal by sa zohnať na Slovensku?
Ďakujem.
Bola vydaná nová verzia distribúcie SparkyLinux 2021.03, ktorá v rolling vydaní prvý krát ponúka aj desktop KDE Plasma 5.20.5. SparkyLinux v rolling verzii (ponúka aj stable verziu) je postavený na vetve Debianu Testing a ponúka aj vlastné nástroje, ako napríklad APTus. Bližšie informácie sa dozviete na stránkach distribúcie a na stránkach DistroWatch.com. Linky na download Sparky.
Správcovia projektu GRUB vydali celkovo 117 opráv kódu
Matematik Claus Peter Schnorr a jeho teória, ktorá môže ohroziť šifrovací systém RSA.
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Myslim, ze vacsina mobilov, ktore sa daju pouzit ako modem vo windows (teda maju od vyroby danu moznost pouzitia s pc ako modem, spolu s nejakym PC Suite) funguje aj pod Linuxom.
Pravda zalezi aj od toho pre aky linux sa rozhodnes, treba to prakticky odskusat.
Dlhsi cas som takto pouzival SE w910i a teraz Nokiu N900.
Ak to musi byt len usb modem, tak vacsina sa da rozbehnut, pozri clanky:
http://linuxos.sk/clanok/370/index.html
http://linuxos.sk/clanok/369/index.html
Nepredpokladám, že by Ťa zaujímalo pripojenie cez dialup alebo ISDN. Tie sa už roky rokúce nepoužívajú.
Boli časy, boli, ale sa minuli, keď výrobcovia USB broadband modemov (pardón, telekomunikační operátori) ich predávali len s podporou pre najrozšírenejší OS. Z tých čias je tiež možné na Internete nájsť kopec príbehov, ako komplikovane bolo potrebné Linux systém nastavovať, aby vôbec modem fungoval. Dnes už je však komunikácia zvládnutá veľmi dobre. Viď spomenutá skúsenosť.