Pomoc Chmod 777 pre /

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.04.2012 | 20:33
miisa   Návštevník
zdravim podarilo sa mi vsetky zlozky prepisat,teda zmenit prava na 777 je daka moznost ako to dat na povodne ?
bez reinstalacie ?
    • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 08.04.2012 | 21:15
      puk   Návštevník
      read prava = 4
      write prava = 2
      execute prava = 1

      user/group/others

      ty si nastavil pre kazdu skupinu vsetky prava 4+2+1 = 7 ... ak by si chcel mat zlozky iba na citanie (pre vsetkych) tak to spravis takto: chmod 444

      ak chces aby mal vsetky prava iba vlastnik, ostatni iba read a skupina read+execute, tak chmod 754

      len scitas hodnoty a pridelis vysledok do urcitej oblasti uzivatelov
      • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 08.04.2012 | 21:19
        miiisa   Návštevník
        nie,podarilo sa mi zmenit pre vsetky zlozky a subory v systeme prava na 777,takze system ani nenabehne,iba v zaloznom systeme... je daka moznost ako tie zmeny vratit na poovdne alebo len reinstall mi to vrati uplne na povodne?
        • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 09.04.2012 | 12:11
          WlaSaTy   Návštevník
          Obnov to so zálohy, ak ju máš. Teoreticky je ešte možné spraviť chroot z LiveCD do toho systému a poriešiť strašné a dlhokánske voodoo, ale ten reinstall bude rýchlejší a menej náročný.
        • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 10.04.2012 | 00:35
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Pripadne si ten system nainstaluj niekde vedla (napriklad to nejakeho virtualu), dumpni si zoznam vsetkych suborov a adresarov s pravami a potom si napis skript, ktory suborom na tvojom hlavnom systeme nastavi podla tohto zoznamu prava. Hoci tam mohli nejake subory pribudnut, vsetko dolezite by malo byt nastavene spravne.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 10.04.2012 | 00:51
          miiisa   Návštevník
          dikes chlapi,nakoniec som sa rozhodol pre reinstal...nahadzovanie veci mi zobralo mozno 2 hodky a som spat presne ako som to mal...

          ale pre buducnost,da sa dako efektne branit takymto ludskym faktorom ?
          • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 10.04.2012 | 01:07
            WlaSaTy   Návštevník
            Áno, od toho existuje zálohovanie alebo snapshoty.
          • Re: Pomoc Chmod 777 pre / 10.04.2012 | 12:24
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            ale pre buducnost,da sa dako efektne branit takymto ludskym faktorom ?
            1.) Už to nerob :)
            2.) Vytvorenie užívateľa z obmedzenými právami. Ako root tam rozbiješ čo chceš aj nechceš.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org