Inštalácia Ubuntu

Sekcia: Ostatné 27.08.2012 | 19:50
Moonika   Návštevník
Ahojte, pokúšam sa nainštalovať ubuntu, dôjdem vždy až po nastavenie jazyka, klávesnice a krajiny a potom mi to hlási problém:

ubiquity.components.partman failed with exit code 10. Further information may be found in /var/log/syslog. Do you want to try running this step again before continuing? If you do not, your installation may fail entirely or may be broken.
Neviete o čo ide? Som z toho jeleň :) Ďakujem
    • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 20:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      ubiquity.components.partman failed with exit code 10. Further information may be found in /var/log/syslog.
      Píše ti, že informácie môžeš nájsť vo /var/log/syslog
      Do you want to try running this step again before continuing? If you do not, your installation may fail entirely or may be broken.
      Či sa chceš pokúsiť vykonať daný krok znovu?

      Hodil som to do Googla a hneď prvý odkaz:
      Problem solved. I went into BIOS and changed the default PNP=NO (because XP takes care of this) to PNP= YES.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 21:01
        Moonika   Návštevník
        Ďakujem , zmením to na yes, dúfam že nič nepokazím, už som ho z tohto cd raz inštalovala a PnP som nemenila, tak nvm.
      • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 21:23
        Moonika   Návštevník
        PnP som prehodila na yes, ale nepomohlo, teraz to hlási chybu na kóde 2, potom 10, potom na 141 :o(
        • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 21:27
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ok. architektura suhlasi? je dost miesta na disku? skusala si alternate CD?
          • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 21:47
            Moonika   Návštevník
            Mám tam 440 MB volných. Mám 160GB HDD ale ak dobre kukám tak Filesystem mi ukazuje len 440MB volných. Ja na tom harddisku ešte mám ten predošlý ubuntu tak nvm čo s tým... Ďakujem za trpezlivosť :)
            • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 22:44
              Moonika   Návštevník
              Ja by som ho ani nemusela preinštalovať keby sa mi dal nejako "opraviť" tento ubuntu čo tu mám, raz keď sa aktualizovala vyššia verzia ubuntu mi to manžel omylom vypol , tak sa prerušila, a odvtedy nemôžem nič inštalovať ani odinštalovať a napr keď sa pokúšam aktualizovať hlási to

              Nebolo možné nainštalovať aktualizácie

              Aktualizácia bola prerušená. Váš systém sa môže nachádzať v nepoužiteľnom stave. Teraz sa spustí pokus o obnovenie (dpkg --configure -a).
              • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 22:52
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                ak sa vies aspon prihlasit do povodneho, tak skus nasledovne:
                sudo apt-get -f install

                ak to zbehne, tak skus:
                sudo dpkg --configure -a
                • Re: Inštalácia Ubuntu 27.08.2012 | 23:28
                  Moonika   Návštevník
                  Super tak som v pôvodnom ub skúsila to sudo apt-get -f install a zdá sa že to pomohlo, potom keď to "dopracovalo" som skúsila dať aktualizovať systém a už to nehlási tie problémy, tak to dúfam aj v pohode doinštaluje :o) Ďakujem
                  • Re: Inštalácia Ubuntu 28.08.2012 | 00:16
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    jou :)
                    • Re: Inštalácia Ubuntu 28.08.2012 | 00:54
                      Moonika   Návštevník
                      Hurá tak to je všetko ok, doinštalovalo to v poriadku, ešte raz ďakujem za ochotu :)
                      • Re: Inštalácia Ubuntu 28.08.2012 | 01:03
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        za malo. treba lepsie popisat veci na zaciatku ako si zistila. tamto s tym vypnutim pri upgrade bol dost podstatny udaj ;-) aspon nemusis nic nanovo instalovat :)