Dotykové ovládanie pre programátorov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2012 | 21:02
Avatar slazer   Používateľ
Ovládanie dotykom frčí. Ubuntu, Win8, Gnome3... Kupujem nový monitor a zaujíma ma, či má zmysel z hľadiska produktivity pri serióznej práci - programovanie, debugovanie, písanie bakalárky - investovať do LCD dotykového monitora. Alebo sa to týka len seniorov? Zaujíma ako to má byť, ako to je a ako to bude s dotykom na desktopoch pre profesionálnych používateľov.
    • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 11.09.2012 | 22:04
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí od náplne práce toho profesionálneho užívateľa. Ak obsluhuje kasu u kamaráta v hudobnom podniku, tak to využije. Rozhranie majú dotykové.
      • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 11.09.2012 | 22:36
        Avatar slazer   Používateľ
        Ja som samozrejme myslel IT profesionálov:). Teda programátorov, správcov siete, webových vývojárov. Napríklad pri návrhu ER modelu databáze si viem trochu predstaviť užitočnosť dotykového ovládania. Prípadne pri nejakej kolaborácií na projekte.. Ide mi o to pre koho vlastne to dotykové ovládanie chystajú.
        • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 11.09.2012 | 23:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Dotykový displej využiješ pri ovládaní GUI ktoré je stavané na dotyk. Vyskúšaj si ovládať Android dotykom, diaľkovým, alebo myšou a klávasnicou a pochopíš rozdiel.

          Ale, za tú cenu na kravinky, tak to ja si vyberiem radšej nižšiu latenciu a vernejšie farby.
    • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 11.09.2012 | 23:14
      Avatar default Debian  Používateľ
      co si predstavujes pod pojmom programator?
      R.K
    • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 12.09.2012 | 23:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Neviem si predstaviť využiť dotykový display ako programátor.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 13.09.2012 | 13:12
        Viktor   Návštevník
        Rovnako... minimálne používam myš, nie to ešte dotykový displej :-D
        • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 15.09.2012 | 15:53
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Rovnako, programátor sa má držať klávesnice :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 15.09.2012 | 16:15
            WlaSaTy   Návštevník
            Programátor dotykového grafického užívateľského rozhrania. Ale, to je iný prípad.
            • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 15.09.2012 | 19:47
              Avatar slazer   Používateľ
              Tak to mi odľahlo.. Trochu ma znepokojoval ten humbuk okolo Windows8 a mal som pocit že o niečo prichádzam. Ale radšej si teda kúpim druhý 24" 1920*1200 ako dotykový. Koniec koncov rád robím vo VIM a tam to asi fakt nevyužijem. To nemá ani taby pokiaľ viem.
              P.S.:Programátorom som myslel všetko od C/C++ po Scalu/Prolog/Haskel.
              • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 15.09.2012 | 20:53
                Avatar default Debian  Používateľ
                o nic neprichadzas , windows 8 a jeho metro nieje absolutne urcene pre vivojarov, praveze je to hroza na taky ucel, ale celkovo vivoj aplikacii pisanim kodu nema zmysel kombinovat z dotykovimi zariadeniami
                R.K
                • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 15.09.2012 | 20:55
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  jedine ak by si vyvijal pre dotykove zariadenia, ale to je ti urcite jasne, ze v tom pripade potrebujes zariadenie kde to odtestujes
                  R.K
                  • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 16.09.2012 | 14:00
                    toSomJaAleNechceSaMiPrihlasit   Návštevník
                    Oprava, VIM má aj taby.
                    • Re: Dotykové ovládanie pre programátorov 16.09.2012 | 19:09
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Jasne že má, nejak nemám čas sa mu viac venovať, ale chcel by som si z neho spraviť pekné IDE, pár návodov som už čítal, no zatiaľ ho používam len ako klasický editor. No na kódenie a pozeranie videa na pozadí nič lepšie nieje. Akurát som nahradil Xine za VLC, nejak mi to v Mate 1.4 prestalo fungovať.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org