Ubuntu 12.04.1 Problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.11.2012 | 12:13
Avatar vendo1st   Používateľ
Po aktualizácí na Ubuntu 12,04 ma počítač po zapnutí na úvodnej obrazovke okrem hesla vypýta ešte niečo na čo nemám odpoveď. Som z linuxu dosť lama, nepoužívam ho dlho, mám v kompe dôležité súbory a nemám zálohu. Budem vďačný za Vaše rady.
http://www.ulozto.sk/x67dQcb/p1080476-jpg
    • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 15.11.2012 | 12:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      k svojim veciam sa dostaneš ľahko cez livecd, keby niečo... btw uloz.to na obrázky???
      • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 15.11.2012 | 12:25
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        skús napísať toto:

        startx
        • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 15.11.2012 | 15:02
          Avatar vendo1st   Používateľ
          Ďakujem, večer vyskúšam, dám vedieť.
          • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 20:39
            Avatar vendo1st   Používateľ
            Takze skusal som to a je to v haji. Nova verzia sa pravdepodobne zle nainstalovala. Neustale vypisuje error a nemoze prakticky najst ziadne sucasti systemu. Cez live cd som sa sice k suborom dostal no nedovoli mi ich otvorit. Vlastne niektore ano, ale dolezite veci, hlavne fotky nie. Ak mas este nejaku radu, tak skus poradit. Vyzera to ale, ze o tie data pridem. Budem nuteny sa vratit spet ku Gatesovy.
            • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 21:50
              Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
              Ze zlyhal system, este neznamena, ze su v haji data. Live CD z kapacitnych dovodov neobsahuje vsetky aplikacie, preto nieco otvori, nieco nie. Ak nie je poskodeny disk, data by mali byt v poriadku a jedno zlyhanie OS nie je dovodom na prechod na iny system.
              Odporucam nainstalovat Ubuntu nanovo s tym, ze sa zachova particia /home (treba si dat pozor a nesformatovat ju).
              • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 22:05
                Avatar default Debian  Používateľ
                z kapacitnych dovodov neobsahuje vsetky aplikacie, preto nieco otvori, nieco nie

                Čo je to za blbosť, odkedy nemá ubuntu na liveCD program na prehliadanie fotiek?
                R.K
                • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 22:34
                  Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                  Konkretne typy suborov som neriesil. Ale ked mu neotvori fotky, bude pes zakopany inde, nie v Ubuntu.
                  Potom ma mozno pravdu Wlasaty, ze ide o chybu HW a tam otazka nestoji tak, ci Linux alebo Windows.
                  • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 22:53
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    Aha, zle som to pochopil.
                    R.K
            • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 22:27
              WlaSaTy   Návštevník
              To, čo opisuješ smrdiet buď poškodením hardware, alebo zúfalou potrebou zvýšenia si kreditu pre uloz.to.

              Móžeš byť konkrétnejší?
    • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 19.11.2012 | 22:51
      Avatar default Debian  Používateľ
      Napíšem sem čo sa stalo mne, pretože je to možné. Mame nešlo kopírovať nejaké súbory, nejaké áno, nemohol za to však disk, ale RAM , ako som na to prišlo : vložil som liveCD dal memtest , objavilo to chybu, danú ram som dal preč z pc, a už to šlo všetko ako má, s diskom nebol žiadny problém. Dávam to do pozornosti, pretože aj keď sa môže zdať, že to spolu nesúvisí, je to skutočne tak.
      R.K
      • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 20.11.2012 | 10:27
        Avatar vendo1st   Používateľ
        Na uloz to som to dal iba z dovodu, ze som nevedel inym sposobom tu fotku na forum prilepit. Live CD mi naslo vsetky subory. Zaujimave vsak je, ze niektore subory s fotkami som otvorit mohol, tie co boli prilepene na ploche, ale fotky ulozene v subory s obrazkami mali na ikone "X" a tie nesli. Vo windowse sa celkom vyznám, ale z linuxu mam dost malo informacii. Nechapem preco nieco otvori a nieco nie. Live CD je verzia 10,10, moze byt problem aj to?
        • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 20.11.2012 | 11:02
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
          Mňa by zaujímalo, ako si urobil tú aktualizáciu na 12.04. Cez Správcu aktualizácií alebo z Live CD? Už som to tu na fóru viackrát uviedol, že povyšovanie Ubuntu od verzie 11.04 neprebieha korektne a povýšenie sa obyčajne skončí s množstvom chýb. Keď som prechádzal na LTS verziu 12.04, tak som musel sformátovať aj /home a obnoviť zálohu, lebo mi systém blbol. Ale ako je už aj vyššie spomenuté, môže ísť aj o HW chybu. Cez Live CD doinštaluj z Centra softvéru "Diskové nástroje" a prekontroluj, či nástroj niečo nevypíše.
          • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 21.11.2012 | 12:09
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Formátovať /home netreba, keď už tak zmazať konfiguráky z /home
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 21.11.2012 | 14:56
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
              Aj tak sa dá. Ale, ako uviedol, s linuxom nemá skúsenosti, tak si myslím, že toto je jednoduchší spôsob, ktorý sa urobí počas inštalácie.
        • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 20.11.2012 | 16:19
          Avatar default Debian  Používateľ
          To "X", mi príde ako, že nemáš práva, skús stlačiť v tom liveCD alt+f2 , tam napíš sudo nautilus , a skús cez toto okno otvoreného prehliadača súborov prehliadať tie fotky čo ti nešli.
          R.K
          • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 21.11.2012 | 09:05
            Avatar vendo1st   Používateľ
            Aktualizaciu som robil cez spravcu. Skusim to este s tym prikazom a ak to nepojde tak sa na to vykaslem a asi aj na cely Linux. Dakujem vsetkym za rady.
            • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 21.11.2012 | 10:10
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
              Tým sa niektoré veci vysvetľujú. Poučenie do budúcna (ak teda linux nezakvačíš na klinec), nepovyšovať cez aktualizácie. Urob zálohu v /home a urob čistú inštaláciu a preformátuj aj /home. LTS verzia ma podporu do roku 2017 :)
            • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 21.11.2012 | 11:18
              Avatar default Debian  Používateľ
              Nemysli si, že keď sa tu buďeš "vyhrážať", že si linux zmažeš, že ti to nejak pomože. Všetko záleží od teba a tvojej snahy.
              R.K
              • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 22.11.2012 | 10:27
                Avatar vendo1st   Používateľ
                Je to na nervy. S nautilom som tie fotky otvoril, ale nedovoli mi ich skopirovat. Vobec netusim ako sa daju v linuxe robit zalohy. Bojim sa, ze ked preinstalujem nazad 10.10. tak mi vymaze vsetky subory.
                • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 22.11.2012 | 10:57
                  Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                  10.10 by som uz neinstaloval, myslim, ze 12.04 je lepsie riesenie. Dokonca asi lepsie ako 12.10.

                  Ak si si isty, ze je hardver v poriadku a ze mas /home na samostatnej particii, skus nainstalovat 12.04 od nuly, len si daj pozor, aby si particiu /home nesformatoval, pouzijes ju aj v novej instalacii.

                  Po nainstalovani systemu skontrolujes, ci je vsetko OK. Ak nie, az potom by som hladal nahradne riesenia ako zalohovanie dat a komplet sformatovanie.

                  Len keby si mal celu Ubuntu vratane /home na jednej particii, tak bude treba najprv najst riesenie na odzalohovanie tych dat.
                  • Re: Ubuntu 12.04.1 Problem 22.11.2012 | 13:47
                    Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                    Vyskúšaj to, čo navrhol Istulajter. Stiahni a napáľ si 12.04 LTS, nabootuj CD a zadaj ručné rozdelenie diskov (niečo iné), vyskočí ti tabuľka. Mal by si tam mať 3 linuxové oddiely: /, /home, swap. 2x klik na "/" a nič nemeň iba znovu doplň prípojný bod "/" a súborový systém ext4. Potvrdiť OK. Potom 2x klik na /home, zas prípojný bod /home a súb. sys. ext4 a nakoniec swap. !!! Toto ale platí, ak máš naozaj vytvorené 3 oddiely. !!!