inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.
Zdroj: xfce.org
Podpora formátu JPEG XL bola odstránená z prehliadača Google Chrome / Chromium.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
predstav si, že máš dva prehliadače, mozilla firefox a opera.
prečo by mala opera robiť niečo so súbormi v priečinku .mozilla a prečo by mala opera robiť niečo s priečinkom .opera?
podľa mňa je ideálne zazálohovať domovský priečinok do nejakého zip súboru a máš... a ak je tam toho veľa, tak veľké veci (stiahnuté súbory napríklad) poslať preč. ak ale meníš ubuntu za kubuntu alebo niečo tomu podobné, teoreticky nemusíš nič zálohovať.
o aké presne nastavenia máš záujem?
v tomto prípade by nemal byť problém, aj keď ja osobne dávam prednosť čistej inštalácii. používam /home na rovnakej partícii ako / a neviem si to vynachváliť. Dôležité dáta sú na inej a keďže nepotrebujem swap, plne mi stačí rozdeliť systém, na napríklad 40GB na / a zvyšok na /media/data
Ak by to nenabehlo do grafiky po inštalácii, tak si nahoď LiveCD, daj zobraziť skryté súbory, choď do domovského priečinku na pevnom disku a niekam tie skryté súbory s bodkou na začiatku schovaj. A ak by tam blbli jednotlivé programy, tak si k nim už dohľadáš ich konfigy.