Problém s nastavením monitora

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2012 | 00:01
tomy   Návštevník
zdravím,

neviem nastaviť to, aby sa mi po spustení notebooku priamo zobrazilo na externom monitore - používam Fedora 17. Skúšal som nastaviť nvidia v ponuke čo funguje, ale vždy po vypnutí / a potom zapnutí mi vznikne "jedna pracovná plocha rozdelená na dve obrazovky" čo je potom problematické nastavovať.
Ktorýkoľvek monitor zakážem, tak po spustení sú opäť aktívne. Skúšal som GNOME, KDE a LXDE

grafika je nvidia GT330M, kmod je aktualizované, systém tiež.

Vďaka za rady
    • Re: Problém s nastavením monitora 24.11.2012 | 09:17
      Avatar default Debian  Používateľ
      Dal si v tom nvidia-settings , aj uložiť nastaveníe? A ak hej tak skús, ešte pridať do programov čo sa spúštajú pri štarte príkaz nvidia-settings -l
      R.K
      • Re: Problém s nastavením monitora 24.11.2012 | 13:31
        tomy   Návštevník
        ukladám nastavenie / ako root, doplním, vďaka
        • Re: Problém s nastavením monitora 24.11.2012 | 21:10
          Avatar default Debian  Používateľ
          nemôžeš to ukladať ako root, pretože to nastavenie je pre daného používateľa, takže ty si to všetko nastavil rootovi, a nie sebe, to nieje globálne nastavenie, ale nastavenie pre každého uživateľa zvlášť. To,že ti to ide hneď keď to nastavíš je preto, lebo to natvrdo aplikuješ, ale po reštarte už to hľadá konfigurák, ktorý si však uložil do priečinka používateľa root. Otvor ten program ako bežný používateľ. A ak si to myslel tak, že to otvoríš ako bežný uživateľ, a potom dáš ako root, len uložiť súbor xorg.conf, tak to je v poriadku, ale potom ešte na spodku je tlačidlo, uložiť nastavenia, to treba stlačiť, tiež, a práve pod bežným uživateľom, pre ktorého to nastavuješ.
          R.K
          • Re: Problém s nastavením monitora 27.11.2012 | 01:59
            tomy   Návštevník
            Vďaka

            už to je vyriešené
            • Re: Problém s nastavením monitora 27.11.2012 | 12:40
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Zistil si že na Vianoce dostaneš nový monitor?
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Problém s nastavením monitora 29.11.2012 | 22:17
                tomy   Návštevník
                Ale nie,, LDP_4 v knižnej podobe, už si to kupujem sám, ježiško so ja .........


                Inak prečo monitor, to mi vysvetli, asi mám dlhý kábel :-))
                • Re: Problém s nastavením monitora 29.11.2012 | 22:45
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Niektoré monitory vracajú zlé informácie a potom sa to rozbije. Hlavne z blobom od NVidie.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Problém s nastavením monitora 29.11.2012 | 22:25
      Avatar Grawp   Používateľ
      Ale no tak. Vsak NVIDIA uz davno ma plne funkcnu podoru Randr API.