chyba lišty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2012 | 13:22
mascoo   Návštevník
zdravím mám jeden problém , tým je že ked spustím svoj os čí už do pracovného prostredia unity alebo gnome tak mi chýba v unity horná lišta a bočný výsuvný panel s ikonama a v gnome mi samozrejme chýba aj spodná aj horná lišta , ked spustím terminál ctrl+alt+t tak tam lištu mám normálne aj v oknách ked spustím cez terminál firefox atd ale jednoducho ked sa prihlásim do os a sputím to pracovné prostredie tak sa mi nenačítaju lišty . spustí sa mi dokonca aj conky ale to je všetko . ako som povedal cez terminál šlo spustit vše ale len cez terminál sa fungovať nedá . zdá sa mi že chyba nastala ked som sputil pracovné prostredie openbox ktoré je v beta verzii ako pracovné prostredie pre steam ked chcete mat spustený len steam . možno chybu sposobil java ktorú som inštaloval ale aj po nom som pár krát sputil protredie bez chýb . neviete poradiť ako tútu chybu vyriešiť . dik moc vopred za vaše rady
    • Re: chyba lišty 30.11.2012 | 15:24
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Typ OS?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: chyba lišty 01.12.2012 | 01:16
        mascoo   Návštevník
        ubuntu 12.04 lts plus som zistil že ostatným používatelom kontá idú normálne len mne blbnú tie prostredia
        • Re: chyba lišty 01.12.2012 | 02:29
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Samého ma to zaujíma, či tento skript bude fungovať, lebo nepoužívam Unity ...

          1/
          Inštalácia skriptu, zadaj v Termináli:

          sudo add-apt-repository ppa:amith/ubuntutools
          sudo apt-get update
          sudo apt-get install unity-reset



          spusti skript v Termináli príkazom:
          unity-reset

          :-)
          Daj vedieť aj pre ostatných, ako si dopadol ...
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 10:38
            mascoo   Návštevník
            toto na sto pro nepojde . to viem . unity reset ide aj klasicky ako príkaz cez terminál ale v omto prípade je to bezpredmetné nakolko chyba je v mojom konte jak na unity tak aj gnome a ostatný používatelia tú chybu nemajú skúšal som aj compiz--replace aj tak nešlo

            • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 11:43
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Pripomínaš mi toho jedného típka odtiaľto, ktorý bez toho aby sa aspoň presvedčil, vyhlasuje ihneď rozsudky, v ktorých chce ukázať naokolo čo všetko vie. Takýto človek si zasluhuje iba ľútosť.
              Takže vyskúšaj ten PPA balíček z horeuvedeného.
              Ten príkaz o ktorom hovoríš Ty je default pre Unity a fakt NEFUNGUJE ...

              Ten script, ktorý Ti radím nainštalovať ale je podobný iba tým, že má rovnaký názov ako ten príkaz z Unity (ktorý nefunguje).

              Všetko, ahoj.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: chyba lišty 01.12.2012 | 14:40
      WlaSaTy   Návštevník
      Neviem, čo robí ten program čo Ti kázai nainštalovať, ale obnovenie štandardných nastavení sa v Linuxe robí dosť jednoducho. A bez programov tretích strán ktoré obvykle rozbíjajú konzistenciu nainštalovanýh balíčkov. Asi preto, aby Ti skôr alebo neskôr zabezpečil zábavu na ktorú Ti poradí "preinštalovať".

      Takže, stačí keď si dáš v správcovi súborov zobraziť aj skryté súbory (tie s bodkou). Potom pôjdeš do svojho domovského priečinku, a niekam presunieš tie skryté súbory s bodkou. Následne sa stačí odhlásiť a prihlásiť.
      • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 10:34
        mascoo   Návštevník
        ako sputím správcu súborov ? gksudo a potom ? bo som steho jelen uplny . okdedy som na ubuntu tak neviem nič .
        • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 11:02
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
          Správca súborov je vlastne domovský priečinok (máš tam dokumenty, hudba, ....). V nastaveniach daj zobraziť skryté súbory.
          • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 11:05
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Ešte doplním, že za správcu súborov sa považuje napr. Krusader (v KDE), Gnome Commander a pod.
            • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 13:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Alebo midnight commander v textovom móde.
          • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 16:47
            Avatar default Debian  Používateľ
            "Správca súborov je vlastne domovský priečinok" What the hell?

            PS : príkaz znie sudo nautilus pre terminál, alebo gksu nautilus pre spúšťač
            Požívaj to len keď potrebuješ pracovať s neobmedzenými právami.
            R.K
            • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 18:12
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
              @Radovan: Nepochopil som, čo si tým chcel naznačiť. Nepovažuje sa za správcu súborov aj Domovský priečinok, alebo ak chceš Nautilus, v KDE je to Dolphin? Ja ho totiž často využívam aj v dvojpanelovom režime. Ja som len objasnil, ako sa "mascoo" dostane k skrytým súborom a to aj bez terminálu. :)
              • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 19:07
                WlaSaTy   Návštevník
                Laicky povedané, áno.

                Ale, k tomu aby manipuloval s vlastnými súbormi ktoré obsahujú jeho vlastnú konfiguráciu nemusí mať eskalované vyššie privilégiá. Takže bez sudo.
              • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 19:50
                Avatar default Debian  Používateľ
                je to povedané strašne neprofesionálne, hoci to tak je, veď skús si to dať do podmienky /home/user==nautilus , nedáva to zmysel , hneď ma to praštilo cez oči, čo uvažujem skrz logiku a nie názvy v grafickom prostredí :D , navyše wlasaty a aj ty, keď dačo chcel s gksu tak zjavne potrebuje práva, otvoriť svoj domovský priečinok cez nautilus hádam vie
                R.K
                • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 21:12
                  WlaSaTy   Návštevník
                  To gksudo alebo sudo a svoj domovský priečinok nepotrebuje, len bol pomýlený z toho, že dodatočná inštalácia chcela overenie heslom.
                  • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 21:31
                    Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                    Tak áno, uznávam, vyjadril som sa "strašne neprofesionálne" ale zas na druhej strane jednoznačne a zrozumiteľne. Som si istý, že mascoo správcu súborov nájde :)
                    • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 21:38
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      Takže si myslíte, že si nevie otvoriť správcu súborov, ako bežný uživateľ? Ja neviem len sa mi to nezdá. Bol by som rád keby sa už konečne vyjadril.
                      R.K
                      • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 22:10
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ber ho ako začiatočníka. Kliknúť na domovský priečinok na ploche alebo v menu dokáže. Teraz by ešte potreboval zistiť ako si zapne zobrazovanie skrytých súborov a priečinkov.
                        • Re: chyba lišty 03.12.2012 | 22:17
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          Aha teraz keď som si to celé znovu prečítal , tak mi to konečne dáva celé zmyseľ. Moja chyba.
                          R.K
                          • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 10:00
                            mascoo   Návštevník
                            chlapci dik za rady ale jednoducho čo mi funguje je ctrl+alt+t aby som sputil terminál bez neho sa nikam nedostanem a nič iné nespustím , proste mám len pracovnú plochu na ktorú ked kliknem aj trebars pravím tak sa nič nestane lebo na tej ploche nič nieje . takže cez klik a plochu sa nedostanem nikam . ale možnosť tu jedna je . vytvorím si nové konto a zo starého prenesem len fotky aj tak nič iné tam nieje a potom to staré konto zmažem dam reboot a hotovo , asi najlepšie riešenie
                            • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 11:46
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              Ako už písal Wlasoš, stačí vymazať skryté súbory z domovského adresára. Skryté sú tie čo začínajú bodkou. Na ich zobrazenie stlač klávesovú skratku Ctrl+H a preroluj celý domovský adresár.
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 11:47
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Samozrejme treba zamazať aj adresáre začínajúce bodkou.
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 14:29
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  CTRL+H to bolo? Som vedel že sa nejaká dobrá duša chytí. Ja osobne nepoužívam grafického správcu súborov mimo telefón. Na počítači mi príde efektívnejší midnight commander.

                                  Lepšie je tie priečinky naozaj niekam presunúť (schovať). Keby náhodou chýbali napríklad bookmarky prehliadača, tak sa dajú naspäť podhodiť na pôvodné miesto.
                                  • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 15:02
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                    Všetko záleží od okolností. Na desktope najčastejšie používam klikátko Caja (Vie aj dva panely), občas terminál, hlavne keď treba niečo grepovať. MC je samozrejme výborný a svižný pomocník, asi ho zas začnem viac používať, celkom zapadá do desktopu čo si chcem vytuniť.

                                    To Ctrl+H funguje vo veľa klikátkach (Hidden).
                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                    • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 16:10
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Ja ten MC používam kôli dvom veciam:
                                      1. Nezdržuje sa náhľadmi a prerátavaniami umiestnenia objektov s premenlivou dížkou názvu.
                                      2. Dá sa použiť cez vzdialené pripojenie ssh na pomalej linke.

                                      Kto si nahrával čo i len fotky z foťáku, vie. Ale, to je už dosť silný off topic. Dúfam, že to ten chalan už vyriešil.
                                      • Re: chyba lišty 04.12.2012 | 16:21
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        Ja som nikdy význam commanderov nechápal, vždy som pouźíval len bežný window manager na správu súborov. Zjavne niesom cielová skupina.
                                        R.K
                                      • Re: chyba lišty 05.12.2012 | 09:27
                                        mascoo   Návštevník
                                        jj vyriešil vdaka vašim radám , diki moc všetkým za pomoc , toto na ma linux useroch nikdy neprestane udivovať že ked sa niekto na niečo opíta tak mu vždy sa snaží niekto pomôcť alebo aspon najsť nové riešenie
                                        • Re: chyba lišty 05.12.2012 | 09:34
                                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                          Tak to sme radi, nech slúži.
                                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org