gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.12.2012 | 13:57
Rasto   Návštevník
Zdravim, ako mam nainstalovat do BSD systemu gnome? Dakujem
    • Re: gnome 12.12.2012 | 15:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Rasto zrejme sa tu ohľadne BSD ničoho nedočkáš, čo si pamätám chodil sem jeden BSDečkár aj ten odišiel.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: gnome 12.12.2012 | 15:42
        Avatar default Debian  Používateľ
        Vedel by som to pohľadať na googli, keby napísal aké bsd presne má, kedže nieje len jedno.
        R.K
        • Re: gnome 13.12.2012 | 18:03
          Rasto   Návštevník
          Konkretne sa jedna o Open BSD. Ak by som to chcel do FreeBSD pouzijem PCBSD. Tak viete mi poradit?
    • Re: gnome 12.12.2012 | 19:40
      WlaSaTy   Návštevník
      Gnome sa do nainštalovanej distribúcie dostane tak ako každý iný bežný programový balík. V prípade BSD je to pomocou portov.

      Čo, domáca úloha? Pozdravuj učiteľa.
      • Re: gnome 13.12.2012 | 18:04
        Rasto   Návštevník
        Nie, nieje to domaca uloha len uz ma nebavi Windows Xp tak experimentujem vo Virtual Boxe.
      • Re: gnome 13.12.2012 | 18:40
        leiko jr.   Návštevník
        ti uz jebe s tymi domacimi ulohami majstro ?
        • Re: gnome 13.12.2012 | 21:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Keby to nebola domáca úloha pri ktorej mu ocino nepomôže, tak si pozrie návod na použitie. Ten návod asi zo srandy nerobili.

          Inak, áno. Jebe mi. Ďakujem za opýtanie. Keby mi nejebal, tak ho odrežem a zahodím. A Ty sa na to pýtaš prečo, zanedbal si sexuálnu prax a chceš ponúknuť návrh?

          Ďakujem, neprosím.
          • Re: gnome 14.12.2012 | 14:34
            lieko jr.   Návštevník
            skoda tesil som sa na intimne strertnutie v progressbare kym sa bude instalovat ubuntu ... no nic skusim inde
          • Re: gnome 15.12.2012 | 20:15
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Z podobných poznámok si nič nerob, ale to podozrievanie je zbytočné, aj keby to zrovna bola pravda, nič to nerieši.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: HOVNO ... 15.12.2012 | 21:02
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj, Mário.
              Mám chuť verejne debatiť, lebo život je krásny ...
              Prečo by si z jeho poznámok nemal ten samouk-Rasto nič robiť, veď ho priam urážajú ??!!
              Miesto toho, aby sa mu (Rastovi) úprimne vyjadrila poklona za to, že sa zaujíma o niečo (úžasne) nekonvenčné, a pre väčšiny ľudí, nič nehovoriace unix_like fluidum, fluidum, ktoré, kurva fix, drží Rabaku pre Linux, iOS a ktoré nikdy neutrpelo porážku zo strany MS, tak sa mu miesto toho tomu samoukovi (Rastovi) podsúvajú výsmešné kokotiny, ktoré vo svojom obraze nikdy neprekročili schizoidný tieň dojebaného podnikateľského zámeru.
              ČO sa to kurva s Vami ľudia deje??!!
              Ja dodoedo, sa mu (Rastovi) naopak chcem poďakovať za nekonvenciu a správne pochopenie bezpečnosti systémov menom "operačných" !!
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: HOVNO ... 15.12.2012 | 21:15
                WlaSaTy   Návštevník
                To si úmyselne pletieš dvoch užívateľov " lieko jr." a "Rasto" len preto aby si mohol pouivať slová ako tieto?
                1. kurva fix
                2. kokotiny
                3. schizoidný tieň dojebaného podnikateľského zámeru
                4. (opakovane) kurva

                S nami sa nedeje nič, vulgarizmy tu používaš len Ty a pribluješ ich k výrazom ako obdiv. A naznačuješ že niekto tu uráža. Áno, ale ako obvykle si schválne zamenil postavy. Nebudem sa pýtať prečo, nemá to význam.
                • Re: HOVNO+kurva. 15.12.2012 | 22:10
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ja, dodoedo trvám na tom, že tu urážaš už pomerne dlhšiu dobu nováčikov. Ja si pamätám, že to nie vždy takto bolo, že sa dali aj počúvať rady, ale potom sa to celé z tvojej strany skurvilo, a preto som ti aj prednedávnom povedal, že si ma sklamal, a že môžeš ísť handry fajčiť. Chlapče, mňa nezaujíma, že si o sebe myslíš, že si iný (ne-kresťan) ako sú tí druhí, pretože vieš viac info. Si arogantný nadutec, intelektuál ktorý viac uškodí našej veci, ako všetci tí S. Hoferekovci Všetkých krajín, ktorí sa spojili a kedysi tu šarapatili na linuxos.sk, až ich zneužili na linuxon.sk. Ešte nie je neskoro, dúfam, na spamätanie sa a zaradenie spiatočky.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: HOVNO+kurva. 15.12.2012 | 22:23
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Takže si to zhrnieme. Ty trváš na tom, že pomáhaš ľuďom pomocou vulgarizmov a ja že ich urážam. A že s týmto Tvojím povýšeneckým prístupom som ja nadutec.

                    Mýliš sa, pokiaľ nedostaneš odbornú pomoc tak bude naozaj neskoro. Tvoje vlastnosti pripisuješ druhým ľuďom ktorých sa snažíš vyštvať len preto, že v nich seba samého. Tak, ako sa Ti podarilo kompletne znechutiť Stana, tak sa všetkými silami snažíš znechutiť mňa. Teraz si prilož ruku na srdce, a odpovedz na otázku:

                    Keď sa Ti podarí mňa vyštvať, máš už vybratú inú obeť ktorej budeš pripisovať Tvoje vlastnosti a tým ju zhadzovať pred ostatnými alebo si to nechávaš napotom?
              • Re: HOVNO ... 15.12.2012 | 23:17
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Čau Edo.

                Internet je mocná zbraň, kde sa dá napísať veľa myšlienok v dobrom, alebo v zlom. Predstav si ale že sme komunita, ktorá sa reálne stýka v reálnom živote, to sa potom tie silné slová menia na vysvetlovanie názorov.

                Naozaj nemám potrebu tu na niekoho nadávať, teda aj ja mám svoje dni ako každý, ale všetci máme radi slobodu rozhodovania, čo nám prináša Linux a ďalši slobodné softvéry. PEACE PLEASE.

                Ako som už pred tým písal, dišputy o názoroch, len môťu zlepšiť komunikáciu a vnímanie argumentov protistarny. Ja viem kopec ľudí to berie ako rozpory, čo je omyl. Ľudovo sa hovorí nieje kokot nieje chlap, ale hackery len vylepšujú konečnú pravdu. Je to len o tom nemať zapnuté len na vysielanie , treba zapnúť aj príjem aby sa dalo komunikovať.

                Have fun.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: gnome a bsd server 14.12.2012 | 14:03
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj Rasťo.

      Chceš nainštalovať GNOME prostredie, lebo sa chceš dozvedieť (empiricky a vizuálne) niečo viac o serveri, na ktorom beží Open BSD ?
      Alebo je to len akási hypotetická otázka z Tvojej strany, ktorú si chceš "len-tak" poriešiť, či by to a ako išlo?

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 14:07
        Rasto   Návštevník
        Chcel by som sa dozvedieť viac o alternatívnych os, ktoré majú veľký potenciál v tomto prípade bezpečnosť, ale ľudia ju nevyužívajú.
        • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 17:35
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ sa chceš niečo sám dozvedieť, tak musíš vyvinúť aj vlastnú iniciatívu. Zatiaľ sa na škole ešte neotvoril predmet inštalácia Gnome do OpenBSD. Možno sa taký predmet otvorí neskôr a učiteľ Ti to všetko vysvetlí.

          Ale, zatiaľ si môžeš otvoriť google, naťukať tam Gnome OpenBSD a kliknúť na hľadať. To Ti dá hneď ako prvý link odkaz na zjednodušenú inštalačnú príručku priamo od tvorcov OpenBSD. Príručka, to je niečo ako učebnica. Z nej sa naučíš to, čo budeš potrebovať.

          A ak by si mal problém s angličtinou, tak použi hoci aj prekladač od google.
          • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 18:51
            Rasto   Návštevník
            Zatiaľ sa na škole ešte neotvoril predmet inštalácia Gnome do OpenBSD. Možno sa taký predmet otvorí neskôr a učiteľ Ti to všetko vysvetlí.
            Nechodím na školu zameranú na IT. Chodím na obchodnú, som tretiak, informatiku tento rok nemáme a čo sme v predchádzajúcich preberali bolo z čoho sa skladá počítač a ako pracovať s MS office-om. O linuxe a o alternatívach k windowsu nepadlo ani slovo. Som samouk. O linuxe, kerneli, distrách, gui a bsd systémoch viem z wikipédie, ktorú si vo voľnom čase čítam.

            Tú príručku o openBSD som si čítal ale gdm v portoch nemožem nájsť. (používam openBSD 5.2, kde som tam rozchodil, ine gui nie)Tak som sa chcel spýtať vás.
            • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 19:03
              Avatar default Debian  Používateľ
              keď píšeš slovo kde a myslíš tým pracovné prostredie, tak to píš prosím s velkým, lebo dakedy sa to ťažko dá vyrozumieť čo tým myslíš.
              R.K
            • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 19:35
              WlaSaTy   Návštevník
              Buď ešte nemá 5.2 dorobený build všetkých balíčkov, alebo tie balíčky vyhodily. Gnome je oficiálne k dispozícii pre OpenBSD 4.x.

              Inak, pýtať sa môžeš. Ale, skús ovedať kde si hľadal ak si nenašiel toto:
              http://ftp5.eu.openbsd.org/ftp/pub/OpenBSD/5.2/packages/amd64/gnome-3.4.2p7.tgz

              Jedná sa o zrkadlo ktoré je pre mňa najbližšie. Viedeň.

              PS: Pevne verím, že už vieš ako to celé nainštaluješ pomocou balíčkovacieho systému.
            • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 19:57
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Mozeš ychádzať aj z tohoto, platí to aj pre Teba:
              http://en.wikibooks.org/wiki/Guide_to_Unix/BSD/OpenBSD/As_a_Desktop
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 17:54
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          O.K.

          A ako to súvisí podľa Teba s Gnome?

          Bežný impulz na takúto otázku ohľadom inštalácie Gnome grafického prostredia je taký, že sa pohybuješ niekde ako admin, máš tam stroj s bežiacim Open BSD a láka Ťa pozrieť sa dovnútra, toto sa bežne stáva, aj keď to taký admin-samouk nikdy nepovie nahlas (kvôli problémom so šéfstvom), je to však úplne bežné a netreba to nijak odsudzovať, všetci sme tak raz urobili ......
          Chcel by som sa dozvedieť viac o alternatívnych os ...
          Závisí to od toho:
          a)
          vočí čomu hľadáš alternatívu bezpečnosti? Voči Windows systémom?

          ktoré majú veľký potenciál v tomto prípade bezpečnosť ...

          b)existujú napríklad špeciálne Linuxy (hardened Gentoo a iné frajerinky)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 23:49
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Bezpečnosť v rukách neznalých systému, je rovnaká ako bezpečnosť vodky na ruskej svadbe.

          Bez urážky neexistuje univerázlene riešenie, len preniknúť do problematiky konkrétneho systému, čo trvá celé roky študia a neodpovie na ňu jedna otázka vo fóre. Ǎno by default je Unix/Linux bezpečneší ako Linux, až do chvýle keď ich začneš spravovať.

          Veľa zdaru.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: gnome a bsd server 15.12.2012 | 23:51
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Bezpečnejší ako MS Windows sorry for fail.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org