DFL.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.12.2012 | 21:29
JohnyJo   Návštevník
Zaujimalo by ma ci je mozne ze ak sa snazim napchat do DFL flowbox vypisuje mi to ze flow sa nenasiel. Co s tym?
    • Re: DFL. 18.12.2012 | 22:08
      WlaSaTy   Návštevník
      Ty chceš dostať do nemeckej futbalovej ligy laminárny box na prácu v sterilnom prostredí?
      • Re: DFL. 19.12.2012 | 13:52
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        To sa mu aj podarilo,ale keď sa tam pozrie tak tam nieje. To bude tým, že tá krabica je tekutá a vsiakne do trávniku.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: DFL. 19.12.2012 | 13:57
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          A sorry on sa tam nepozerá, to mu niekto píše. Pritlačil by som naňho, skúsil španielske topánky, lámanie v kolese, však mi to z neho dostaneme kde je.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: DFL. 19.12.2012 | 14:27
            JohnyJo   Návštevník
            Skusal som aj somker manazera ale ani ten ho nenajde ale teraz vazne co s tym?
            • Re: DFL. 19.12.2012 | 14:38
              JohnyJo   Návštevník
              Oprava je to FLUXBOX a SOCKER MANAGER
              • Re: DFL. 19.12.2012 | 15:27
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Poprosím ťa o link na hru, alebo je to toto?
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: DFL. 19.12.2012 | 15:46
                  JohnyJo   Návštevník
                  Prave som nasiel 3.6GB iso live dvd tak skusim to lebo to co som skusal malo 1.6Gb asi to bude tym. Uvidim.
                  • Re: DFL. 19.12.2012 | 18:08
                    JohnyJo   Návštevník
                    Uz som prisiel na to kde je problem, mam odpojeny net (aspon to my vypisuje v MIDORI), pritom kabel je v pc co s tým? Je to vo VM virtaul Box. Takze otazka ako nastavim/zapnem net?
                    • Re: DFL. 19.12.2012 | 20:10
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Skôr by som skúsil Wine/PlayOnLinux, len stále nemám link na tú hru.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: DFL. 20.12.2012 | 14:59
                        JohnyJo   Návštevník
                        tu je link http://www.footballmanager.com/

                        a ako s tym netom?
                    • Re: DFL. 20.12.2012 | 15:17
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Nejde ti net na Linuxe? Alebo virtualizovanom Windowse?
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: DFL. 20.12.2012 | 15:28
                        JohnyJo   Návštevník
                        Vo windowse ide vo virtualnom dfly nie skusal som to nastavit pomocou dhtp alebo takeho niecoho vypisalo mi to chybu
                        • Re: DFL. 20.12.2012 | 15:58
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Takže máš vo Windowse nainštalovaný VirtualBox a v ňom Linux, aby si si spustil hru pre Windows?

                          Pozri tu.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: DFL. 20.12.2012 | 17:28
                            JohnyJo   Návštevník
                            mne ani tak nejde o tu hru ako o ten net.
                            • Re: DFL. 21.12.2012 | 11:00
                              pistal   Návštevník
                              Neviem, ci som ta spravne pochopil.
                              Na Window$e bezis VirtualBox a v nom LINUX a nejde ti siet v LINUXe?
                              • Re: DFL. 21.12.2012 | 17:33
                                JohnyJo   Návštevník
                                Ano presne tak.
                                • Re: DFL. 21.12.2012 | 18:17
                                  pistal   Návštevník
                                  Ak je problem vo VBoxe , tu je popis "sietovania"
                                  http://slavino.sk/linux/virtualbox/222-virtualbox-sietovanie-40

                                  ak je problem v LINUXe, napis aku mas distribuciu
                                • Re: DFL. 21.12.2012 | 18:30
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Pokiaľ máš Windows, v ňom virtualbox a v ňom Linux, tak sieťovanie funguje bez potreby dodatočného nastavovania. Stačí len prejsť sprievodcom vytvorenia novej mašiny.

                                  Teda, až do momentu kým si to prvé sieťové rozhranie nepokazíš.

                                  Čo tam v tom virtualboxe máš za linux a ako si nastavil sieťové rozhranie virtualboxu?
                                  • Re: DFL. 30.12.2012 | 14:22
                                    JohnyJo   Návštevník
                                    Je to DFLY (DragonflyBSD)
                                    • Re: DFL. 05.01.2013 | 18:14
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Na konci inštalácie bolo niečo o konfigurácií sieťového adaptéta. Predpokladám, že si použil DHCP na em0 a stroj Ti automaticky vidí do internetu.

                                      Aj Ti ide o komunikáciu medzi viacerými VM navzájom, tak si daj ďalšiu sieťovku typu host only adapter pre zodpovedajúce VM a nastav im korektný vnútorný rozsah.
                                      • Re: DFL. 20.01.2013 | 19:13
                                        JohnyJo   Návštevník
                                        Ahojte. Som tu o5, teraz s novym problemom ako nastavim do DragonFlyBSD gnome vytvoril som pkgsrc
                                        # cd /usr
                                        # make pkgsrc-create
                                        dalej som zadal:
                                        # cd /usr/pkgsrc/meta-pkgs/modular-xorg
                                        # bmake install clean
                                        a teraz cakam uz asi 3 hodiny, neviem ci to vobec skonci. Neviete niekto co s tym je? Popripade mi vysvetlite co som spravil.
                                        • Re: DFL. 20.01.2013 | 19:23
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Google translator síce nedokáže preložiť esej a ani báseň, ale na príručku sa dá použiť. Neskúsiš to?
                                          • Re: DFL. 20.01.2013 | 19:29
                                            JohnyJo   Návštevník
                                            Viem si to prelozit v googli ale preco to trva tak dlho?
                                            • Re: DFL. 20.01.2013 | 19:33
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              A čo sa v tej príručke hovorí o inštalácii programov?
                                              • Re: DFL. 20.01.2013 | 19:56
                                                JohnyJo   Návštevník
                                                Viem ze sa to kompiluje zo zdrojovych kodov ale trva to nejako dlho, nie?
                                                • Re: DFL. 20.01.2013 | 20:04
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Tak si si odpovedal aj sám.

                                                  A že to robí dlho? To závisí od rýchlosti CPU, diskových operácií, dostupnej RAM a náveznostiach ktoré je treba splniť pri prvom preklade kôli inštaĺacii.

                                                  Ak to máš ako virtuálku vo windblows, tak to závisí ešte aj od bŕzd typu NTFS zurnál alebo antivírus ktorý násilím skenuje súbor pri každej jeho zmene.

                                                  Vybral si si, tak si to vychutnaj.
                                                  • Re: DFL. 20.01.2013 | 20:07
                                                    JohnyJo   Návštevník
                                                    A este by ma zaujimalo ci mi to skompiluje najnovsiu verziu gnome t.j. 3.6 alebo nejaku starsiu?
                                                    • Re: DFL. 20.01.2013 | 20:19
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      To závisí od priškrtenia repozitárov ktoré si vykonal podľa príručky.

                                                      Mimochodom, keď to za niekoľko dní dokompiluješ, tak Ti poviem že v tej príručke je aj informácia ako inštalovať binárne balíky bez nutnosti čakať na dokončenie kompilácie.
                                                      • Re: DFL. 21.01.2013 | 18:46
                                                        JohnyJo   Návštevník
                                                        Priškrtenia príručky? Už som to po 8 hodinách stopol. Tak ako na binárky ked stlacim
                                                        # pkg_radd a nazov balika vypisuje my to ze je balik neuspesny
                                                        co s tym skusal som aj
                                                        # setenv BINPKG_BASE http://mirror-master.dragonflybsd.org/packages
                                                        # pkg_add a nazov balika (GNOME) ale nic tak neviem.
                                                        • Re: DFL. 22.01.2013 | 20:09
                                                          JohnyJo   Návštevník
                                                          Už som na to prišiel. Pre-inštaloval som DragonFly a zadal
                                                          # pkg_radd gnome-session
                                                          potom som nainštaloval managera
                                                          # pkg_radd gdm
                                                          nefungovala myš takže aj
                                                          # rcenable moused
                                                          a teraz akým príkazom spustim gnome?