rýchlosť mobilného internetu

Sekcia: Hardware a Drivery 21.01.2013 | 11:16
MARTIN   Návštevník
Česť! Neviem či tu ešte niekto žije na lazoch a má skúsenosť s mobilným internetom, ale skúsim. Pripájam sa cez chujavaj 220 a telecom. Na mobile mi odmeria rýchlosť cca 12KB/s, ale pc ide tak 2-5KB/s. Je to normálne? Dajú sa k ubuntu pripojiť dva modemy a ťahať od dvoch operatorov? Alebo má niekto skúsenosť s free satelitným downloadom? Lebo takto to je fakt na nervy.
    • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 12:40
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      čím presne meriaš rýchlosť?
      • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 12:57
        martin   Návštevník
        na mobile aplikáciou speedtest a v pc sa rýchlosť zobrazuje v terminále keď niečo sťahujem cez terminál.
    • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 12:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Takéto chovanie je normálne pokiaľ meriaš rýchlosť v speedmeteri ktorý robí na jednej konekcii a porovnávaš to potom s rýchlosťou napríklad sťahovania torrentu kde je množstvo drobných pripojení. Samotná réžia každého jedného pripojenia odkusáva z rýchlosti a tým pádom to spomaluje.

      Ale, čo už nie je normálne, je tá rýchlosť. Tá rýchlosť vyzerá pomalšie ako GPRS z pred vyše 10 rokov. Skús sa poinformovať o možnosti pripojenia externej antény s zosilovačom ktorá by sa dala namieriť správnym smerom, niekam na najbližšiu BTS toho operátora. Minimálne by stálo za to niečo také zapožičať.

      PS: Ešte je možné, že si prečerpal dátový limit a zrazilo Ťa to na rýchlosť GPRS, teda na 64 Kilo Bit za sekundu, že je cca 8 Kilo Byte za sekundu.
      • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 13:03
        Martin   Návštevník
        no samozrejme na torenty to nie je :-) web používam maximálne na nejaké aktualizácie. Stránky si pozerám radšej cez mobil. Silu signálu mám ok, bts je cca 300m. Ale za kopcom je signál 3g :-/ Tá externá anténa- to mám zháňať gsm modem s možnosťou prípojenia externej antény? Idem pozrieť či je také niečo v predaji.
        • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 14:20
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ máš tento modem, tak konektor na anténu je schovaný pod krytom. Nie, že by sa k tomu nedalo dostať, ale zrušíš si záruku. Ale je možné, že tvoje USB nedá na danje vetve toľko čo ten modem potrebuje. Kedysi som ho mal h dispozícii, a dosť kúril. Takže odber má značný. Skús k nemu nájsť ten dvojnapájací kábel. Stojí to za hriech.
    • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 16:07
      Avatar menom   Používateľ
      Mohol si napísať aký máš zaplatený dátový program pre mobilný internet.Píšeš, že signál je dobrý, ale rýchlosť je naozaj biedna.

      Možno by to šlo rýchlejšie, (ak to nelimituje operátor), keby si mobil pripojil káblom a použil ho ako modem.
      Samozrejme závisí to od toho či mobil podporuje rýchle dáta.

      Takto to robím a v O2 v 2G som mal bežne 15-25 kB/s a teraz som v 3G a bežne mám 25-31 kB/s.
      Vyššie to neide, ale to je limitáciou môjho programu O2 Data Neobmedzene.

      Takže pre mobil a občasné pripojenie na notebook to stačí.
      • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 18:08
        MARTIN   Návštevník
        áno, mám ten čo je v linku. dvojitý usb kábel mám k ex disku, ráno to vyskúšam. Mám dátovú sim od tmobile. v mobile 6eurový program od o2. mobil som používal ako modem, ale teraz mám xperiu x10mini a neviem ju ako modem rozchodiť. Je tam android 2.1 a má vraj dosť limitované možnosti. Ok, čo s tým modemom? Je tam regulérny konektor? V záruke nie je, je bez bazoš.
        • Re: rýchlosť mobilného internetu 21.01.2013 | 18:59
          MARTIN   Návštevník
          Alebo skúsim zohnať 3g wifi router a jednou ranou vyriešim aj čínsky tablet ktorý tiež neviem pripojiť na gsm lebo je blokovaný na china telecom :-)
          • Re: rýchlosť mobilného internetu 22.01.2013 | 12:57
            MARTIN   Návštevník
            Po prípojení modemu cez dvojitý usb kábel z externého disku sa rýchlosť ustálila na 26KB/s. Uvidím či to tak ostane alebo či to je náhoda. Ďakujem všetkým za rady.