Virtualizacia a pripojenie

Sekcia: Konfigurácia 02.03.2013 | 03:13
miiisa   Návštevník
Ahojte,dako sa mi podarilo zvrzat networking v debiane,
Mam: zakladny system a vnom virtualizujem cez kvm dalsi...

po tom,co som sa ripal vo vytvarani bridgu som si vsimol zaujimavy fakt, wget "nieco" mi proste nejde, wget: unable to resolve host address neviete scim by bol problem ?
hlavny stroj # This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo br0
iface lo inet loopback
iface eth0 inet manual
# The primary network interface
allow-hotplug eth0

iface br0 inet static
address 192.168.1.134
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.1.255
network 192.168.1.0
bridge_ports eth0
virtualizovany stroj auto eth0 lo

iface lo inet loopback

iface eth0 inet static
address 192.168.1.2
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.1.255
network 192.168.1.0

neviete poradit/vysvetlit,v tejto teme som uplne nevzdelany...
    • Re: Virtualizacia a pripojenie 02.03.2013 | 14:52
      WlaSaTy   Návštevník
      >neviete scim by bol problem ?
      Problém môže byť s dosiahnuteľnosťou DNS servra.

      >neviete poradit/vysvetlit
      Pokiaľ nespravuješ vlastný DNS server, tak je konfigurácia klientskej strany identická ako na desktope, tak aj vo virtualizovanom servri.
      • Re: Virtualizacia a pripojenie 04.03.2013 | 00:38
        miiisa   Návštevník
        takze mam zle spraveny bridge,staci v podstate napisat ip rutra do gateway a potom ruter sa bude starat o dns,nie?

        teda ak spravne chapem,malo by to byt takto?
        budem mat 3 interfacy,z toho 1 bridge. teda
        eth0 a eth1
        pricom br0 --> bude bridge na eth1 pricom eth1 nebude mat pridelenu ip adresu?
        • Re: Virtualizacia a pripojenie 04.03.2013 | 08:11
          WlaSaTy   Návštevník
          Gateway a DNS spolu nesúvisia. Ako máš definované na desktope nastavenia ukazujúce na DNS server?
          • Re: Virtualizacia a pripojenie 04.03.2013 | 16:54
            miiisa   Návštevník
            snad myslis totok,ak nie daj vediet root@server:/etc# cat resolv.conf
            domain lan.bonet.sk
            search lan.bonet.sk
            nameserver 8.8.8.8
            nameserver 8.8.4.4
            nameserver 92.60.48.2
            • Re: Virtualizacia a pripojenie 04.03.2013 | 21:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Pre začiatok, áno. Po tom, ako si tak nakonfiguroval ten virtuál, rozbehlo sa to?
              • Re: Virtualizacia a pripojenie 05.03.2013 | 00:29
                miiisa   Návštevník
                Ahoj,

                Nie nerozbehol... :-(
                • Re: Virtualizacia a pripojenie 05.03.2013 | 21:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  V tom prípade to ale nevyzerá len na tú chybu, ale máš kompletne odrezanú sieť.

                  Ide Ti pripojiť sa aspoň niekam cez IP adresu, von alebo vnútri? A išlo to predtým?
                  • Re: Virtualizacia a pripojenie 05.03.2013 | 23:14
                    miiisa   Návštevník
                    takto,mam 2 varianty v podstate. viem,ze bridge som dobre asi nespravil... lebo pokial viem(nerucim za spravnost),tak bridge nemoze mat ip adresu a ani interface nanom a v tej mojej variante to nemam tak... :/ nevedel som docielit,aby mi to vobec slo...

                    totok je povodna varianta,bez mostiku,ide vsetko tak jak ma,vsak "default" root@server:/etc/network# cat interfaces.orig
                    # This file describes the network interfaces available on your system
                    # and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

                    # The loopback network interface
                    auto lo
                    iface lo inet loopback

                    # The primary network interface
                    allow-hotplug eth0
                    iface eth0 inet dhcp


                    totok je momentalne nadstavenie,s ktorym mi to moc nejde,viem sa nalogovat cez ssh aj na ten virtual aj normal masinu,kazde cez inu ip samozrejme
                    nebezi skoro nic,ned nejde,web cez textovy prehliadac lynx taktiez,apt-get nevie nacitat data z repozitara .... jedine co ide je sa pripojit na server... a mozno pingnut ruter,ale napr google.sk uz nie... root@server:/etc/network# cat interfaces
                    # This file describes the network interfaces available on your system
                    # and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

                    # The loopback network interface
                    auto lo br0
                    iface lo inet loopback
                    iface eth0 inet manual
                    # The primary network interface
                    allow-hotplug eth0

                    iface br0 inet static
                    address 192.168.1.134
                    netmask 255.255.255.0
                    broadcast 192.168.1.255
                    network 192.168.1.0
                    bridge_ports eth0


                    • Re: Virtualizacia a pripojenie 06.03.2013 | 21:05
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nejako mi uniká pointa premostenia jednej sieťovej karty. Aby to malo akýkoľvek zmysel, tak musíš mať aspoň druhú sieťovku.

                      Inak, predpokladám že vnútornú sieťovú topológiu máš zabezpečenú. Bonet v petržalke poskytuje jednému človeku pripojenie len jedného počítača a to bez verejnej IP adresy. Takže predpokladám, že ten Hypervízor nemáš napublikovaný priamo do ich prípojky. A že používaš iný vnútorný segment ako poskytuje tvoj poskytovateľ. Tak isto predpokladám, že máš vlastný router. Či už ako krabičku čo Ťa schová, alebo je ten router samotný hypervízor alebo ďalšia virtuálka v ňom.

                      PS: Bonet nepoužívam, v Petržalke som nebol už dávno.
                      • Re: Virtualizacia a pripojenie 07.03.2013 | 00:49
                        miiisa   Návštevník
                        bonet poskytuje aj verejnu ip adresu,staci si ju doobjednat,ci sa uz plati... neviem povedat.. vybavoval brat,kedze potreboval kvoli home-officu.taktiez mali viacero variantov,ze dali napr 4 pc. ak sa clovek zaviazal na 2 roky,ale to sme nevyuzili... zla skusenost s lokalnym providerom z minulosti.

                        takze verejnu IP adresu mam,nie,nie je napublikovany rovno k nim je tam este router(samozrejme neoficialne)

                        pointa premostenia sietovky je v tom,aby som mohol bezat dake "testovacie virtualky",pricom by som mal 1. kde by mi proste bezal moj webik a ak by som napr,daco "pokaslal"na inych virtualkach,tak aby sa mi to nedotklo dostupnosti mojho webiku a sluzieb co mi tam bezia. taktiez v tom vidim obrovsku vyhodu,mat 1 system v ktorom bezim kvma hram sa vo virtualkach.. pricom kazda virtualka by bola dostupna z inej IP adresy,ktoru by daval moj ruter a tam,kde by bol moj web/atd... by proste presmeroval porty ,"port forwarding"
                        a mal som hit,ze prave cez premostovanie sa to da,teda by som mohol dat virutalke vlastnu IP adresu aby sa masina tvarila na sieti ako "dalsi" stroj

                        stou petrzalkou,chyba... petrzalka je predsa epicentrum civilizacie --hehe :))
                        • Re: Virtualizacia a pripojenie 07.03.2013 | 09:53
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ten hint nebol od správcu Linuxu. Pod windows sa pojmom premostenie rozumie priame prepojenie sieťoviek ak chceš aby počítač robil aj funkcionalitu routeru. Pod Linuxom sa ten pojem používa na spojenie dvoch sieťoviek za účelom buď zrátania prietoku (ak to switch podporuje) alebo na zníženie výpadku ak jeden kábel alebo sieťovka odhnije.

                          Takže to daj naspäť a sprav si buď PAT (ak chceš len jednotlivé služby napublikovať), alebo NAT 1:1 pre tie určité IP adresy. Ale, ak máš len jednu verejnú IPku na 4 možné stroje, tak Ti ostane len PAT.

                          PS: PAT je port forwarding, resp Port Address Traversal a pre jeden webík to stačí.