Ziarovkova konspiracia
To je neskutočné ako s nami vydrbávajú.
http://www.youtube.com/watch?v=MMJS1CdiW30
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
znizuju uhlikovu stopu recyklaciou a tlacia prachy okrem akcionarom aj do technologii a su efektivnejsi. je to trosku tazsie na vysvetlovanie ale dnes vsetko co v elektronike je a z coho je, je na 98% znovupouzitelne. ak sa pri vyrobe v 90 rokoch pouzivali technologie s vymyslenym parametrom vplyvu na zivotne prostredie povedzme 90 (vyssie je horsie) tak dnes sa pouzivaju technologie s cislom 60.
lepsia otazka znie ... naco su ludom epple, ifony, androidy, hriankovace, ofukatory listia, skartovace kazdej okotiny, pokokot plastovych vyrobkov, ktore nikdy nepouziju, zametace, rozsvecovace, hlasatory a ine vymyslene veci ? ak existuje trh tak vyrobok vznikne a bude sa predavat. skorej by som sa pozrel na tych spotrebitelov a ich motivacie vlastnit kokotiny. plno kokotin.
ludia si tento dokument pozru a povedia si kokoti firemni - vydrbavaju s nami... Lenze to je dokument o TUR a nie o zlych zlych nadnarodnych korporaciach, ktore stoja za zlom a spinou sveta :) Nanestastie si za tym stojime my vsetci "moderny" ludia.
niekto tu pridal dokument akoze o zlych nadnarodnych korporaciach (momentalne mimoriadne uspesny a vsetkymi moznymi alternativnymi nazormi podporovany hoax), popritom dokument rozprava o TUR a o spotrebiteloch.
mne je jedno na co ty svoj telefon vyuzivas, na tychto strankach su obycajne ludia ktory svoj android, ios telefon vedia vyuzit, to ale niesu marketingovo cielova skupina pre tieto telefony - normalny spotrebitel si najde informacie a popozera sa presne po tom co potrebuje a najde to a kupi. to ale nie je to co sa na trhu deje. a preto som ziadal o vysvetlenie preco sa to deje - namieste toho mi to idpovedas nieco o par jednotlivcoch a o telefonoch
a co sa tyka spotrebovavania zdrojov z ktorych sa veci vyrabaju, je vzdy lepsie uzavriet cyklus produktu v nejakom oharnicenom casovom useku, pretoze to je to na co sa technologie chystaju a to je to co je v zmysle TUR. na to tu je platna legislativa a smerovanie ktore chystaju odbornici, ktory sa nachadzaju na nejakej urovni v poznatkoch o spotrebe atd.
je to velmi jednoduche, dnes sa v ramci mojej roboty recykluju veci ktore sa vyrabali v 70 a 80 rokoch. pomocou recyklacie nemusime do tohoto materialu vlozit energiu ktora uz do materialu bola vlozena, cize na vyrobu novych vyrobkov je potrebne minut menej energie a surovinovych zdrojov.
pozriem sa len na jeden telefon - jeden telefon ma cca 120 g. z toho obsahuje cca 17 g "drahych" kovov, tychto 17 g kovov sme schopny z toho stareho telefonu dostat skoro bez straty. ked uvazujem zeby kvoli novemu mil. ios Epple mali vyrobit z novej suroviny 17 ton kovov tak sa mi otvara nozik vo vrecku. ide najma o to ze telefon po dvoch rokoch (platna legislativa) je moralne stary a firma z jeho vyroby uz spotrebovala vsetky zdroje na vyvoj noveho zariadenia, a na to nove zariadenie treba ziskat znova vsetky suroviny - lepsie je z "opotrebovanych" produktov ako z novych surovin. spracovat nove suroviny je predsa len vacsia zataz na ziv. prostredie ako recyklacia.
a toto vsetko sa deje len preto lebo existuje dopyt po zariadeniach, ktore ludia nepotrebuju. ty svoj smartfon potrebujes lebo ocividne si na stranke kde sa zvycajne diskutuje o IT, cize asi ti nieje telefon len na okrasu. z mojho okolia maju uz pomaly vsetci smartfon, ale iba miziva cast ludi potrebuje smartfon a jeho funkcionalitu. doporucujem vsetkym pozriet sa na teoriu hranicnej uzitocnosti, pozriet sa na koncepciu TUR od EU, pozriet sa na platnu legislativu v ramci spotrebitelstva, to niesu vymyslene veci - ake su koncepty a od koho to vsetko pochadza sa da zistit, len sa tomu treba venovat - ja osobne som sa tomu venoval, venujem sa a kym ma zamestnavatel nepusti tak sa tomu venovat budem. venujem sa recyklacnym technologiam, navrhom novych produktov, minimalizovaniu zataze na ziv. prostredie, TUR atd.
preto mam hladam stale odpoved na otazku, preco sprotrebuvavame co nepotrebujeme, co nie je pre nas funkcne dolezite a dokonca nam ani nepomaha zit kvalitnejsi a uspesnejsi zivot?
Nenažranosť korporácií ničí tento svet.
Či už po materiálnej alebo aj nehmotnej stránke.
Kto chce nech konzmuje menej a kto chce viac, nech viacej.
Každý má svoje šrámy na svedomí.
Nenažratí majitelia (ktorým všetko prechádza) si môžu pospevovať:
Jako hnízdo nalezla má ruka bohatství národů; jako se vybírají opuštěná vejce, tak jsem vybral celou zemi. Nikdo ani křídlem nezamával, nikdo zobák neotevřel a nepípl.