Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.04.2013 | 07:54
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Da sa nejako v Ubuntu, resp. v Linuxe, nastavit spravanie pocitaca pri necinnosti pre vsetkych uzivatelov?
Mam nastavene vypnutie displeja a uspatie pocitaca, ale funguje to len pod mojim kontom. Ked je prihlaseny niekto iny a necha vecer pocitac zapnuty, tak bezi do rana.
    • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 15.04.2013 | 13:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ked je prihlaseny niekto iny a necha vecer pocitac zapnuty, tak bezi do rana.
      Tak mu to povedz :)

      Ubuntu bude mať ubastlené svoje klikátko a to si bude každému userovi ukľadať nastavenia pre správu napájania. Takže pohľadaj konfigurák (súbor s bodkou na začiatku) v ktotom by to môhlo byť a ten nakopíruj všetkým užívateľom.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 15.04.2013 | 21:37
      WlaSaTy   Návštevník
      Niektoré programy ako napríklad torrent alebo prehrávače multimédií blokujú akcie na šetrenie elektriky.

      Nie som si istý či tu už niekto riešil vec ako hybernovať aj napriek takým programom. Ale, asi áno.
      • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 16.04.2013 | 23:59
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Take programy nepouzivam.
        Manzelka a syn v Ubuntu pouzivaju len webovy prehliadac.
        • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 17.04.2013 | 01:11
          WlaSaTy   Návštevník
          Tak to manželke nastav a synovi povedz nech si to nastaví.

          A použi radšej uspanie na disk alebo rovno vypnutie.
          • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 17.04.2013 | 01:30
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Tieto Ubu klikátkta si ukladajú konfiguráky ako som písal, hoci som od Ubuntu nejaký čas, tak si myslím, že stále dodržiavajú Linuxovú filozofiu a stačí konfigurák skopírovať. No možno sa mýlim, čo by ma mrzelo.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 18.04.2013 | 23:41
              Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
              Skusim pohladat, vdaka.
              • Re: Ubuntu - spravanie pri necinnosti uzivatela 19.04.2013 | 12:22
                WlaSaTy   Návštevník
                Skôr sa pozri kde sa to dá naklikať. Bude to rýchlejšie.

                Hrabanie sa v konfigurákoch pre grafického užívateľského prostredia je v dnešnej dobe vhodné pre programy a nie pre ľudí. A Ubuntu je toho dokonalý príklad.