ifup skript

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.04.2013 | 03:27
Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
Zdravim,
skusam na raspi rozbehat skript ktory mi mailuje LAN a WAN IP no chcel by som aby mi to posielal z kazdeho interface ked sa da do stavu up
ak to hodim iba do /etc/network/if-up.d/ tak sa spusti pri starte len z jedneho iface a 3x
ak hodim do suboru /etc/network/interfaces cez prikaz up alebo post-up nezbehne vobec

Neviem ci je potrebne hadzat tu aj cely script, skusal som to uz aj s jednoduchym echo do suboru
Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: ifup skript 22.04.2013 | 19:50
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Preto že sa po spustení automaticky spustia všetky scripty v /etc/network/if-up.d/

      Možnosť je to dať do crona a grepovať výsledok z nncli dev status
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: ifup skript 22.04.2013 | 21:25
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        jj tiez som sa nad tym zamyslel a doplo mi ze 3x sa to spusta kvoli tomu lebo tam mam 3 ifacy - lo, eth0 a wlan0

        mne ide teraz o to aby ten skript spustal zakazdym ked sa da iface do stavu up, aj ked je spusteny PC aj ked sa len zapina.. chcel som sa cronu vyhnut aby som zbytocne nezatazoval pc zistovanim stavu

        dalsi krok bude aby som vedel spustit skript a vypisalo mi to LAN IP a verejnu ip daneho iface
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
        • Re: ifup skript 22.04.2013 | 23:03
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Cron nezaberá prakticky žiadny čas, dokonca by si to mal problém zmerať, či bude systém zaťažený o stotinu percenta.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: ifup skript 23.04.2013 | 01:43
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        to by celkom aj slo.. teraz som si nainstaloval nm, uz mam aj script tak to odskusam
        este prist na to ci sa da nejako spustit dany script alebo prikaz len cez jedno iface, resp. len cez jednu routu. Mam teraz 2 routy kvoli 2 ifacom, jedna cez LAN a druha WLAN a chcel by som ze raz by pustil prikaz alebo aj cely script cez jednu a potom cez druhu aby som vedel obe IP.
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
        • Re: ifup skript 23.04.2013 | 11:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Spúšťať skript len cez jednu alebo druhú routu alebo sieťové rozhranie? To by si musel ten skript spúšťať vzdialene na stroji definovanom cez jednu alebo druhú IP adresu.

          Skús byť konkrétnejší a prezradiť o čo Ti ide. Ak Ti poskytovateľ mení IP adresy, tak toto sa dá pekne zdetekovať. Ak Ti vypadáva primárna linka a systém sa prepína na záložnú, tak aj to sa dá pekne zdetekovať. Ale, poštou sa to dá odoslať iba ak je server prijímateľa dostupný. Na toto by mali existovať hotové riešenia.
          • Re: ifup skript 24.04.2013 | 10:22
            Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
            ok.. mam script ktory sa pripoji na stranku, vycita moju verejnu IP a posle mi ju mailom.
            mam dva interfacy - eth0 a wlan0
            mam dve routy (kazdy iface ma svoju) - 192.168.1.1 a 192.168.6.1

            ..a ja chcem aby ten script presiel raz cez jednu a potom cez druhu aby zistil obe verejne IP. Pretoze ked 1 iface prejde do stavu up a druhy uz bol up tak po spusteni scriptu tak ci onak posle IP z defaultnej routy. Este ma napadlo ze by som menil defaultnu routu cez ktoru ide komunikacia.
            Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
            • Re: ifup skript 24.04.2013 | 12:34
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Neviem či nevynaliezaš koleso, pokiaľ chceš dynamickú adresu používať zvonku, na to ti stačia aj služby ako www.noip.com a podobné.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: ifup skript 25.04.2013 | 01:10
                Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
                ok, ospravedlnujem sa za blby topic :)
                vzdy som to v nastaveni routra videl no nikdy ma nenapadlo precitat si o tom nieco, vdaka bedna, naozaj je zbytocne znovuvynaliezat koleso a este ked mozem aj odbremenit raspi a bude sa mi o to starat router :)
                btw uz mi to aj funguje
                Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
                • Re: ifup skript 25.04.2013 | 01:47
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Nieje sa za čo ospravedlňovať, som rád že ti to funguje.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: ifup skript 23.04.2013 | 11:43
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          nmcli con list by ti mal vrátiť všetky IP.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org