nejde mi zvuk :(

Sekcia: Konfigurácia 07.05.2013 | 17:27
majo   Návštevník
Dobry den prosim vas o pomoc :( mam taky problem ze mi nejde zvuk :( v ubuntu 11.4 prosim poradte mi :(
    • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:02
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      O akú zvukovku presne ide? Aká je konfigurácia počítača?

      • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:07
        Avatar majo   Návštevník
        Cenim si ze si zareagoval ale ja sa do tohto nevyznam :( takze neviem aku mam zvukovu kartu a ani konfiguraciu :(
        • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:18
          Avatar m4jkl   Používateľ
          ubuntu 11.04 uz nie je pol roka podporovane. doporucil by som zalohovat data a preinstalovat na najnovsiu verziu (nie upgrade, cista instalacia).
          • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:23
            Avatar majo   Návštevník
            aha :( tak to je potom na h.o.v.n.o lebo mne vsetko normal bezalo len som mal niekedy teda aj dnes problem stim ze ked som zapol PC tak mi nesla miska na notebooku potom mi vypadaval zvuk a take veci a aj z aktualizaciami mam problem :( ja cakam na kamarata vo stvrtok mi donesie windows 8 no ale radsej by som si nechal tento linux pretoze tu mam vsetky data veci a tak :)
            • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:55
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Ak bol systém nainštalovaný so samostatným diskovým oddielom /home dátam a nastaveniam užívateľa sa nestane nič (teda ak sa táto partícia ponechá t.j. nebude sa formátovať).

              • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 18:58
                Avatar majo   Návštevník
                Noo ja som pocitac vybavil cet T-mobile a oni mi ho doviezli uz zo samotnim nainstalovanim linuxom.
                • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 21:23
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  A máš po problémoch, zavolaj na helpdesk, máš to v cene. Predtým klikni pravým tlačítkom na ovládanie hlasitosti a pozri sa aký hardvér sa používa a či tam toho je na výber viacero a otestuj zmeniť.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 23:16
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    Podľa upresnenia to vyzerá na jeden z tých prastarých strojov s doskou, grafikou a aj CPU VIA. To je už rokov a rokov. Dodávalo sa to v dobe, keď sa z ekologických dôvodov začalo prechádzať na bezolovnatú pájku aby stroje vydržali kratšie.

                    Typnem si, že výstupy z príkazov cat proc/cpuinfo a /sbin/lspci ukážu veľa slovíčok VIA.

                    A na podpore mu asi moc nepomôžu, bežná záruka je len dva roky.

                    No, nič. Keď sa chce pohrať s w8 a zabíjať čas s hľadaním ovládačov, nech sa pozabáva. Ale, pred tým môže vyskúšať LiveCD napríklad lubuntu 12.04. Podobný stroj mi na tom beží bez nutnosti poľovačky na ovládače.

                    PS: nejako v editore blbne prevod \n na <br>.
                    • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 23:44
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Na Ubuntu sa občas stávalo pri upgrade že sa zmenila predvolená zvuková karta, možno mu to pomôže. Ale ako píšeš viac mu pomôže upgrade distra na vyššiu verziu.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 00:12
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        To sa dialo vo všetkých OS, nielen v Linuxe. Stačilo, ak pri upgrade nebola korektne rozpoznaná konfigurácia zvuku.

                        Ale, nerozumiem prečo si o tom začal, aj s mieridlami smerom na Ubuntu. Je to značne odveci. A tak isto neviem prečo mi vkladáš do úst upgrade, nespomínal som ho. Našiel si si nový cieľ?
                        • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 01:41
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          WlaSaTy - klud moj :) asi sa sekol a bol v tom, ze ty si pisal o upgrade :)
                          • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 02:03
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                            Keby sem nepísal o chybách čo sa objavia štyri roky po prestupnom roku, vtedy keď prestupným nie je a keď užívateľ píše ľavou rukou po numerickej klávesnici perom počas splnu, a nepripisoval to jednej určitej a presne nazvanej distribúcii ktorú ani nevyskúšal, tak mi to nevadí že hovorí nielen od veci a opakovane.
                        • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 13:00
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          A jéje stihoman. Je to presne ako som písal, stávalo sa. Od 12.XX som nič také nezaznamenal.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 17:55
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                            A ako to súvisí s touto témou? Ja v tom súvis nevidím.

                            A vôbec. Chalanovi sa ani nechcelo napísať čo má za počítač, takže problém ani nechcel riešiť.
                            • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 18:41
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              Má Ubuntu 11.04 Asi klikol na tú ikonku so zvukom a už mu to ide.
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 19:12
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                Písal, že mu vypadával zvuk. To mu nespraví klik na ikonku repráčiku. Ale, to je jedno. Nabudúce sa skús zamyslieť načo reaguješ pred tým ako sa budeš obúvať do Ubuntu. Dobre?

                                Ale, to je jedno. Myslím, že si sa pohol vo svojom živote a zmenil si cieľ z Apple na Ubuntu. Spôsob cielenia komunikácie Ti ostal.

                                Už to prosím Ťa nepi, nerobí Ti to dobre.

                                • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 20:21
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                  Na ikonke repráčiku sa vyberá HW na prehrávanie, ale to je jedno, že? Sa skľudni.
                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                  • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 21:14
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                    Písal, že mu vypadáva</N> zvuk. Keby to nemal nastavené alebo keby mu to nespoznalo nastavenia, tak sa mu po update jednorázovo aplikuje náhodné nastavenie ktoré sa potom náhodne nemení. To si prehliadol, ale aj to je jedno.

                                    Teraz skús povedať, ako Tvoje poznámky o chybách v SW ktorý si nemal v rukách súvisia s pôvodnou otázkou. Dokážeš to bez toho aby si zas niečo úmyselne prehliadol?

                                    Môj skromný odhad je, že si sa nezmenil a stále potrebuješ dávať najavo že máš vylosovaného triedneho nepriateľa. Nesúhlasím s tým.
                                    • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 21:28
                                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                      Dobry den prosim vas o pomoc :( mam taky problem ze mi nejde zvuk :( v ubuntu 11.4 prosim poradte mi :(
                                      Inak neviem či to už v 11.04 nebolo odstránené, ale ako som písal stačilo kliknúť pravým tlačítkom na ikonku zvuku a zmeniť zariadenie. Spravujem tri kompy s Ubuntu, jeden z nich má dcéra.
                                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                      • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 21:36
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                        Áno, nezmenil si sa. Stále máš identickú potrebu. Som rád, že si to potvrdil. Je to lepšie ako to zatajovať.

                                        On písal aj toto: potom mi vypadaval zvuk

                                        Tu som to naivne linkoval, lebo som si myslel že si už prečítaš to, na čo odpovedáš.

                                        • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 22:07
                                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                          V 2010/2011 to s PA bolo ešte dosť chaotické a na jedno zariadenie sa dalo vybrať viac výstupov, teda nikdy som to nepochopil, ale skusmo som to menil, bolo bežné že zrazu aplikácia prestala prehrávať zvuk. Prípadne jedna aplikácia prehrávala a iná nie. Trebalo vybrať ten správny výstup. PA a flash bola kategória sama o sebe, keď prestal ísť zvuk pomôhol len reštart, preto som používal OSSv4. Rovnako PA položilo prehrávanie zvuku s viacerých zvukových systémov ako ALSA a oldOSS.Preto som ti dal zapravdu že najlepšie bude upgradovať.
                                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                          • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 22:32
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                            Keď si v rokoch 2010/2011 skusmo menil nastavenie Pulse Audio a nepochopil si podstatu, tak je pochopiteľné že si to rozhasil. To nie je chyba Ubuntu. V tej dobe mi Ubuntu bez potreby doplnkového nastavovania fungovalo bez problémov. Hoci aj zvuk mi išiel pomocou Pulse Audio na viacero výstupov ktoré sa automaticky prepínali podľa toho či som zasunul slúchadlá. Flash mi v tedy Tiež fungoval, i keď pomaly. Mal absenciu HW akcelerácie, a teraz má absenciu mňa.

                                            Mimochodom, ja som mu ešte nič neradil. Len som skonštaloval že ten stroj to má podľa opísaných príznakov (náhodné chovanie) za sebou. Takže si so mnou nemohol súhlasiť vo veci odporúčania upgrade. Keby to chcel chalan riešiť, tak sa ozve s informáciou o HW alebo s výsledkom či to blbne aj na LiveCD. Ale, odmlčal sa. Prečo sa chalan odmlčal, tak to nemá význam rozoberať.
                                            • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 22:58
                                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                              Problémov s PA v tých časoch boli plné fóra, ono to často fungovalo, ale po upgrade sa občas rozbilo zmenou výstupu, keď si nevedel ktorý tam bol pôvodne tak si klikal. S tým flashom sa čudujem že si nemal problémy. Teda vždy som nadával, prečo videá s Open Source akcií boli väčšinou vo Flashi a keď mi po piatich minútach vypadol zvuk tak som im to napísal aj do komentárov s patričným tónom :)

                                              Tým súhlasom som myslel toto:

                                              Ale, pred tým môže vyskúšať LiveCD napríklad lubuntu 12.04. Podobný stroj mi na tom beží bez nutnosti poľovačky na ovládače.
                                              Tipujem že je to jeden z užívateľov čo čakal jednoznačnú odpoveď, na toto klikni a je to, bez nutnosti skúšať viacero možností.
                                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                              • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 23:35
                                                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                                V tej dobe boli plné fóra náhodných chýb spôsobených bezhlavým pridávaním si nepodporovaných repozitárov a ručnou inštaláciou balíčkov z mimo repozitárov. Tým si ľudia rozhasili verzie a kompatibilitu. Asi chápeš, že som také veci úmyselne nerobil. A aj vieš kôli čomu. A aj prečo to doteraz nerád vidím.

                                                Ten chalan začal s tým, že k nemu príde kamarát s Windows. Tak sa chcel rozlúčiť aj s plamennou oslavou. S tvojou rozprávkou o zlom, zlom a ešte horšom Ubuntu sa mu to vrcholne podarilo. Nepoznáte sa náhodou?
                                                • RE: nejde mi zvuk :( 09.05.2013 | 00:18
                                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                                  Písal, že radšej by si nechal "tento Linux", takže sa moc na osmičku asi neteší, ale je ťažko radiť niekomu kto nemá snahu sa učiť.

                                                  Snažím sa písať objektívne (ja viem niekedy sa nedarí, som len človek), nič z toho čo som napísal nieje útok na Ubuntu, len vlastné skúsenosti a snaha pomôcť. Nie som platený Debianistami za ohováranie Ubuntu .)
                                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                                  • RE: nejde mi zvuk :( 09.05.2013 | 00:22
                                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                                    Skús si to prečítať ešte raz, ak si to nepochopil.
                                                    • RE: nejde mi zvuk :( 09.05.2013 | 00:54
                                                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                                      Ale pochopil, len som najprv napísal siahodlhý komentár aby som sa vyjadril ku všetkému, potom som ho zmazal a odoslal v skrátenej podobe. Samozrejme s inštaláciou nepodporovaného softvéru si človek koleduje o malér, ale občas to zjednoduší život, niekedy niečo rozbije. Čo robiť keď človek používa softvér ktorý nieje v repozitároch, samozrejme je cesta cez checkinstall, ale to zas stratí možnosti automatického upgrade, nič nieje ideálne a vždy je to na zvážení rizík ktoré to so sebou nesie. Ale problémy s PA boli aj bez toho, dohadovať sa o tom nechcem, pretože nemám vypracovanú žiadnu analýzu a dokazovať by sa to dalo maximálne cez bugzillu, no viem si predstaviť lepšie strávený čas.
                                                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                                      • RE: nejde mi zvuk :( 09.05.2013 | 09:27
                                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                                        Takže sám uznávaš že keď si človek sám a vedome odstaví kompatibilitu programového vybavenia, tak za to Ubuntu nemôže. Budem rád, keď sa odprostíš od potreby triedneho nepriateľa. Ak sa potrebuješ odreagovať, tak si zahulákaj pri športovom prenose.
                    • RE: nejde mi zvuk :( 08.05.2013 | 07:39
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      Neblbne, len som ho nestihol do vypnutia starého serveru implementovať.

            • RE: nejde mi zvuk :( 07.05.2013 | 19:11
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Pokiaľ Ti nejde myška a vypadáva zvuk, tak bude asi problém niekde inde. Odhadom zdroj alebo vyschnuté či nafúknuté kondenzátory. A na to windows, hoci aj verzia osama nepomôže.

              PS: Misku na počítač niekdy nedávaj. Prevrhnš ju, a jej obsah budeš musieť poupratovať. A problém s cikaním rieši buď urológ, alebo proktológ.Obvodný lekár obvykle poradí lepšie.