editor s moznostou kreslenia do videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.05.2013 | 21:38
user123   Návštevník
Zdravim, Potreboval by som program na linux (Ubuntu) ktorym dokazem dokreslovat do videa rozne ciary alebo nieco... Nieco na styl softu ktory sa pouziva na MS pocas hokeja pocas prestavok. Hladal som kadekde na nete ale nic pouzitelne. Dakujem za odpoved
    • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 07.05.2013 | 21:56
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Pozri sa do správičiek naľavo, Lightworks by to mal vedieť. Teda občas som používal aj Kdenlive a to vedelo dosť vecí. Efekty majú popísané na stránkach tak pohľadaj či to nevie. Pokiaľ by si to chcel robiť z nahrávky desktopu na to existuje jeden easy program, čo som kedysi dávno použil musel by som vygoogliť názov.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 18:49
        Avatar user123   Návštevník
        Zdravim, Dakujem ze odpoved, co sa ale tyka toho Lightworks je to len beta verzia a vyzaduje AMD64 co ja nesplnam... Kdenlive som uz skusal rovnako tak aj cincelleru ale nema tu moznost kreslit do videa ani jedno z nich... Co sa tyka nahravky desktopu neviem ci je to najidealnejsie riesenie (chcel by som totiz analyzovat videa zo stolneho hokeja co je dost rychla hra) takze najlepsie by bolo aby som to vedel vtesnat priamo do videa...
        • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 20:01
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Skús povedať aj nám, čo nesledujeme šport z pohodlia stoličky alebo gauča čo si predstavuješ pod pojmom "vkladanie do videa". Chceš tam prelínačky alebo výraznejšie prechody, či nebodaj vyšperkovanie vkladaním doplnkových animácií?

          Chceš to video upravovať za letu alebo s nejakým oneskorením, či strihom na DVD?

          To všetko môžeš vykonať aj v spomenutom nástroji. A nebojím sa, že by Ti chýbal AMD64 procesor. Pod tým názvom sa rozumie 64bit CPU založené na platforme EMT64 ktoré je následovníkom x86. Nepredpokladám, že by si mal nejaký exotický desktop založený na platforme PPC, MIPS, Sparc alebo inej. I keď na toto by sa najviac hodil spomenutý MIPS.

          • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 20:13
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            On chce kresliť čiary do videa, ako sa to robí pri hokejových prenosoch, kto komu nahral, kade letel puk, kto sa kde zle pohol a tak, pozri si MS :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 21:06
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Nech sa vyjadrí on čo chce a ako chce.

              Ak chce kresliť do videa štetcom (tabletom), tak to má dve prekrývajúce sa videá. Tie spojí preloží v hocičom.

              PS: Nemám ani televízor, a ani flash. Nepotrebujem to.
              • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 21:48
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Vyjadril sa:
                chcel by som totiz analyzovat videa zo stolneho hokeja co je dost rychla hra
                To znamená že chce realtime kresliť do videa. Napadla ma možnosť použiť Compiz plugin na kreslenie na desktop, video prehrať fullscreen a zaznamenať napr. cez RecordMyDesktop, ale to by chcelo silnú grafickú kartu a výsledok len v teoretickej rovine.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 22:04
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  Nie, mýliš sa. To znamená, že sa nepresne vyjadril. A používať dekoračné doplnky správcu okien na editáciu videa sa mi zdá naozaj nevhodné.

                  Presne k tomu som spomínal, aby sa vyjadril čo presne potrebuje a čo očakáva.

                  PS len pevne verím, že sa nejedná o stolný futbálek z Lidl-u nad ktorým visí web kamerka za 5 Eur. To ani nenasvieti.
                  • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 22:26
                    Avatar user123   Návštevník
                    Zdravim, ide mi presne o to, co bolo v tom linku ktory pridal Miroslav Bendík... co sa tyka kamier zapasy su nahravane kvalitnymi kamerami (nenahraval som ich ja ale su nahravane v HD takze v tom nie je problem...) co sa tyka lightworks ked som zacal instalovat .deb balik instalaciu nespustilo... procesor mam Intel i3... dakujem
                    • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 23:41
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník
                      Procesory Intel Core I3 zvykli byť 64bit, otázkou je či máš ale 64bit systém. Ale, to by si mal vedieť Ty. Inak, popis chyby "instalaciu nespustilo..." je vceľku presný, asi ako keď strielať na vráta zo stodoly. Vo vedľajšej dedine. Linux je ukecaný a vždy povie aká chyba nastala a podľa nej sa dá nájsť jednoduché riešenie.
                      • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 23:53
                        Avatar user123   Návštevník
                        system mam 32bitovy... doteraz som nemal ziadny problem s ziadnou aplikaciou... co sa tyka nepustenia instalacie skusam ju spustit cez ubuntu sw center a tam mi hned vyhodi Wrong architecture 'amd64' a hoci tlacitko install je enablovane a po kliknuti sa disabluje nic sa nedeje nic sa neinstaluje ziadna chybova hlaska nic
                        • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 09.05.2013 | 00:27
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník
                          To je už presnejšia chyba. 64Bit aplikáciu nenainštaluješ na 32bit systém. Máš nejaký špecifický dôvod prečo používaš 32bit systém v čase keď 32bit CPU v počítačoch už nenájdeš?
          • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 08.05.2013 | 20:22
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Takto to vyzerá. Používajú tam nejakú dotykovú hračku, vyzerá to ako nejaký priemyselný monitor (elo touch?).

    • RE: editor s moznostou kreslenia do videa 16.05.2013 | 19:07
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Neviem či ti to pomôže, ale ak máš tablet, našiel som https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techsmith.apps.coachseye&hl=sk
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org