Ubuntu otazky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.07.2013 | 21:32
Homofob   Návštevník
Caute nainstaloval som si ubuntu 12.04 LTS amd64 pomocou wubi lebo nesom taky zbehli v instalovani OS. V pocitaci mam 4GB ram ale ukazuje mi len 2GB a niekedy to vytuhne asi kvoli kapacite ram. Ram bude v poriadku lebo vo Win mi to ukazuje a funguje normalne. Tiez tam pouzivam gnome classic a na horny panle som si hodil zopar ikon napr. centrum softveru ubuntu a ja tam chcem mat len synaptic ako z toho panelu odstranim centrum softveru ubuntu. Dakujem
    • RE: Ubuntu otazky 17.07.2013 | 22:11
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Na úvod by som iba podotkol, že inštalácia Ubuntu cez WUBI nie je klasickou inštaláciou. Ide vlastne o virtualizáciu, nakoľko sa Ubuntu týmto spôsobom nainštaluje na vitruálny disk a ako aplikácia Windows. Takto nainštalované Ubuntu sa dá používať skôr na testovanie. určite nie na prácu.

       

      V Gnome-Classic sa aplikácie z panelu odtraňujú stlačením SUPER (Klávesa WIN)+Alt a pravý klik myšou na aplikáciu. Týmto istým spôsobom sa dá upravovať aj panel.
      • RE: Ubuntu otazky 18.07.2013 | 13:32
        Avatar Homofob   Návštevník
        diky a problem s ramkou som uz vyriesil
        • RE: Ubuntu otazky 18.07.2013 | 15:37
          Avatar Homofob   Návštevník
          Ok napiste mi podrobny popis ako nainstalujem ubuntu vedla Windowsu. A v pripade potreby ako ho potom odinstalujem aj s grubom?
          • RE: Ubuntu otazky 18.07.2013 | 15:44
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Už nás niekto predbehol.
            Veci s tým súvisiace.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org