Pisanie clankov

Sekcia: Programovanie 29.11.2013 | 17:38
Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

Caute, chcem sa opytat...chcem si spravit vlastnu web stranku, a rozmyslal som ze by som si tam spravil aj ako taky blog, problem je, ze neviem co pouzit na pisanie clankov, ci nieco naprogramovat alebo tam hodit joomla, ci nieco podobne...v podstate by mi stacilo aby sa tam dala menit velkost pisma, kurziva, bold a take zakladne veci, vie niekto o niecom jednoduchom? mozno v najlepsiom pripade by bolo ak by som si to naprogramoval (otazka je v com? resp. ako naprogramovat tlacidka na pismo) v pripade ze by som si to neskor daval na websupport.sk

    • RE: Pisanie clankov 29.11.2013 | 20:26
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      v pripade ze nevies "com? resp. ako naprogramovat tlacidka na pismo" chod do wordpressu, to je myslim dostatocne jednoduche riesenie

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 18:17
        Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

        ide mi o tu prenesitelnosť, na začiatok to chcem na nejakom free hostingu, a neviem či nájdem niečo s WP, viem že websupport WP podporujú..

        • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 23:19
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          yegon, WS, freeserver.sk ... kde je PHP a mysql, tak tam ti pojde aj WP

    • RE: Pisanie clankov 29.11.2013 | 23:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Čau, až chceš o niečom písať tu máš dvere otvorené, keď to nebude téma vhodná ako článok môžeš tu zverejňovať svoje blogy. Stále máme slušnú čítanosť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 18:16
        Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

        Díky. no skôr som to chcel ako miesto pre svoje vychytávky :) nie ako článok...ale možno raz to využijem :)

        • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 23:56
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Mini články sú tiež vítané, je fakt zbytočné začínať ďalší web čo umrie.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 02:49
      Avatar Jurenix   Návštevník

      Ak ti môžem poradiť joomlu nechaj joomlou. Som redaktor nezávislých mestských net novín, používame joomlu a ... Neviem sa dočkať, kedy sa systém prebuduje na WP. Na WP urobíš to isté čo na joomle, len asi tak 20 x rýchlejšie a bez nervov...

      • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 13:42
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        to nie je pravda, kazdy z tychto cms je vhodnejsi na ine nasadenie

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Pisanie clankov 30.11.2013 | 23:19
          Avatar Jurenix   Návštevník

          Samozrejme že áno. Joomlu by som osobne volil, pri stránkach,kde sa toho mení málo, nejaký hotel, podobne... No na redakčnú prácu, kde je všetko každý deň v pohybe je to mordovisko, kde treba riešiť XY vecí, prípadne modulov a to sa rovná predsa strate času. Kto chce len bez problému publikovať, WP je najvhodnejšia voľba.

          • RE: Pisanie clankov 01.12.2013 | 12:25
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            presne naopak, wordpress ako riesenie povodne urcene primarne na blogovanie sa hodi na jednochsie stranky, pripadne blogy. Joomla je masivny system s mnozstvom third-party pluginov na neporovnatelne vyssej urovni. Ale z toho samozrejme vznika aj ovela vacsia komplikovanost celeho systemu.

            Osobne radsej tiez staviam stranky na WP (hlavne kvoli prehladnosti a az primitivnej jednoduchosti kodu), ale niekedy proste nie je ina moznost a nakladovo (citaj casovo) vyjde ovela lepsie joomla.

            Pokial mate problem s joomlou, tak ju mate podla mna napikacu nakonfigurovanu, ono aj z programatorskeho hladiska sa daju ako joomla tak aj WP zlym navrhom riesenia a kombinacii pluginov maximalne doprasit.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Pisanie clankov 01.12.2013 | 01:13
        Avatar miiisa   Návštevník

        mohol by si svoj nazor rozvinut?

        • RE: Pisanie clankov 15.12.2013 | 00:31
          Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ

          Diky moc vsetkym, nasiel som presne to co som potreboval, editor TinyMCE a na to co potrebujem mi je presne akurat... :)