Dell Latitude

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.12.2013 | 22:34
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ahojte,

Potreboval by som postrčiť správnym smerom.

Mám notebook Dell Latitude E6400 a nainštaloval som tam Debian Wheezy len s fluxboxom, a potreboval by som vyriešiť ako na ovládanie zvuku na notebooku sú tri tlačítka (stíšenie, zvýšenie a vypnutie zvuku) ktoré s fluxboxom nefungujú, predtým som tam skúšal Debian 7 s gnome, Debian 8 s Mate a snimi to fungovalo. Neviete čo treba doinštalovať aby to fungovalo a ešte by som potreboval poradiť nejaký dobrý applet pre ukazovateľ stavu batérie v systémovej lište.

Ďakujem

    • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 14:28
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Podľa série článkov ktorá vyšla na tomto portáli by to mal mať na starosti program fluxkeys. Aj keď je tunajšia séria článkov o FLUXBOXe postaršieho dáta, ajtak ju odporúčam preštudovať rovnako ako aj príklady odtiaľto (bod 4).

    • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 16:07
      Avatar anakonda   Návštevník

      ako ukazovatel cohokolvek si daj conky.. je nenarocny na system a das si co chces

      • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 16:26
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Conky sú posledná možnosť, potrebujem niečo čo je vždy na očiach a to conky niesu.

        • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 16:44
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Hore ti písal Wlasatý ako na to.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 18:51
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Už to študujem, len som narazil na problém že čo mi ovláda zvuk mám nainštalované pulseaudio a neviem ako mám upraviť tento riadok

            None XF86AudioMute  :Exec amixer sset Master,0 toggle

            • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 21:28
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Dobre tlačítka vyriešené doinštalovaním alsa-utils a doplnením nasledovných riadkov do ~/.fluxbox/keys

              None XF86AudioLowerVolume       :Exec amixer sset Master,0 5%-
              None XF86AudioRaiseVolume       :Exec amixer sset Master,0 5%+
              None XF86AudioMute              :Exec amixer sset Master,0 toggle
            • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 21:45
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Ešte nejaký dobrý applet pre batériu do systémovej lište, a vyriešenie vypínanie monitoru počas sledovania videa z internetu (youtube) a už mi nič nechýba na tom notebooku. skúšal som to v xset ale nereaguje to, vypína sa monitor po rovnakom čase. pôvodný výpis z xset

              Screen Saver:
                prefer blanking:  yes    allow exposures:  yes
                timeout:  600    cycle:  600
              a keď som dal príkaz xset s 6000 600 timeout sa zmenil ale monitor sa vypol v rovnakom čase.

    • RE: Dell Latitude 11.12.2013 | 22:19
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Alebo dá sa nastaviť niečo v takom zmylse, že keď sa spustí video z youtube v opere alebo firefoxe sa vypne vypínanie monitora tak ako to je vo vlc. Lebo keď mám pustené vide vo vlc tak výpis z xset je

      Screen Saver:
        prefer blanking:  yes    allow exposures:  yes
        timeout:  0    cycle:  600
      
      A vtedy sa mi monitor nevypne. Vlc to má v sebe ale ako to nastaviť pri prehrávaní z youtube.

      • RE: Dell Latitude 12.12.2013 | 09:20
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Vypínanie monitoru má na starosti aj DPMS, takže si pozri aj tú časť pre xset.

        Samotné prehrávače majú komunikovať s šetričom obrazovky a povedať mu že počas prehrávania nemá vykonávať akcie. Ako to však donútiš vykonať ten closed source flash, tak to je už na Tebe. Radiť Ti že máš použiť stránky youtube bez flashu s HTML5 asi nebude to pravé orechové.

        • RE: Dell Latitude 12.12.2013 | 13:11
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Flashplayer používam len občas lebo nie všetky videá sú už v html5.

          • RE: Dell Latitude 12.12.2013 | 14:21
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Vypnutie monitora sa rieši na dvoch úrovniach. Jedna je cez šetrič obrazovky o ktorom mlčíš aby sa náhodu nedalo poradiť a vypína ho prehrávač multimédií, ako som už spomínal. Druhá je cez DPMS ktoré je automaticky a natvrdo zapnuté jak pre textový tak pre grafický režim pričom už vieš ako ho vypnúť.