Máte už niekto kúpenú tú malú zázračnú krabičku? Ako vám to funguje? Nejaké skúsenosti a odporúčania. Je lepšie to kúpiť, alebo si niečo poskladať.
Máte už niekto kúpenú tú malú zázračnú krabičku? Ako vám to funguje? Nejaké skúsenosti a odporúčania. Je lepšie to kúpiť, alebo si niečo poskladať.
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
synology odporucam
ja mam obycajny Dlink. ftp, media server, stream do tv... staci
Ak chceš poradiť s kúpou, tak špecifikuj čo očakávaš od tej krabočky. Ako už bolo spomínané, tak niektoré z nich majú v sebe možnosť nielen zdieľat súbory v rámci domácej siete, ale aj posieľať multimediálny obsah na polointeligentné zariadenia. A tak isto aj dokážu napríklad bežať torrenty. To však zvládajú aj niektoré WiFi routre. Tie routre ale nemajú napríklad šachtu na vnútorné osadenie disku a akceptujú len externé USB 2 alebo USB 3 disky a obvykle majú nulovú hlučnosť a nižšiu spotrebu. A niektoré NAS systémy zas dokáźu robiť snapshoty diskov pre príklad jednoduchého zálohovania, ale to je až v podnikovej sfére.
Mňa by skôr zaujímalo akú reálnu rýchlosť dosahujú WiFi routery v cene okolo stovky s USB3 pri bežnom zdieľaní disku cez kábel a cez WiFi WPA. Tá stará mrcina čo mám dávala z USB2 disku tak maximálne 1Mbit/s, a cez WiFi som pretlačil tak max 20Mbit/s. Z toho som si film teda nespustil.
Hlavne skúsenosti tých čo doma NAS už majú. Sú to linuxové zariadenia. Možno má niekto problém, ktorý už niekto vyriešil. Niekomu vadí hluk ventilátora, inému prenosové rýchlosti, niekomu spotreba, niekomu jednoducho niečo nefunguje a pod. A ak je niekto spokojný môže sem hodiť typ. To na čo to slúži a čo od toho kto očakáva, to asi vieme všetci.
Nevlastním nič čo má v názve NAS, ale vlastním zopár vecí čo majú v popise práce NAS. A to Ťa nezaijíma.
Vies ono je to tak. Ja som sa kukal po niecom co zvladne RAID 1, kde si mozem odzalohovat rodinne foto, mozem mat doma pod stolom, co ma nizku spotrebu a tym moj vypocet poziadavok skoncil. Hladal som najma nizku cenu a tu som nasiel na bazosi, 1 a 1/2 rocna zostatkova zaruka, z jednym 500 GB diskom v krabicke a jednym 500 GB diskom doma v sufliku. Naroky na rychlost... Doma mam 100 Mb ethernet, ci budem cakat na kopirovanie udajov 2 alebo 4 hodiny, to je mi jedno. Nadobudacia cena 80 €. Nic lacnejsie sa pred rokom nedalo kupit a co vidim tak sa stale ani neda. Hluk ventilatora sa da vzdy vyriesit inym ventilatorom (napajacia patica je vzdy rovnaka, ventilator je aj tak v domacich krabickach najlacnejsi, kazdy iny je lepsi, co bolo aj v mojom pripade, ja som si vsak vyrobil vlastne pasivne chladenie), prenosova rychlost tak bottleneck je vzdy na strane najhorsej sietovky, v domacnostiach je to stale 10/100/(pri stasti 1Gb). Spotreba je prakticky zavisla od pouzitych diskov, bez nich udavaju cca 5-10 W, s diskami moze byt povedzme 8-20 W. Pocitam ze doma sa da postavit NASko z ARM/Atom/Via based komponentov s diskami za cenu komercneho produktu bez diskov. Odladovanie systemu mi vsak nestoji za cenu 2-4 x HDD (4x green wd disk je cca 200€), lebo to ani neviem a ani by ma to nebavilo.