A je to tu zneuzitie GNU kodu.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.12.2013 | 14:38
Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

Som za GNU licenciu a publikoval som a publikujem programy pod slobodnou licenciou. Bohuzial doslo k tomu ze dakto si stiahol od tialto zdrojaky: http://mirror.nadejazivot.sk/OpenSW/eyecontrol/ upravil si ich ( co ma tesi kedze som to publikovat v dobrej viere ze dakomu pomozu } ,ale potom sa nasrany ludia obracali na mna ze preco tam mam BackDoory a ze si zaplatili a nefunguje to. K tomuto problemu sa vravim.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 14:38
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Moj postoj: 1, GNU ano a vzdy bude u mna jednoznacna volba. Ja som zacinal na Linuxe 6.2 a GPL kody mi viac dali ako sproste ucebnice. 2, Nie su to moji zakaznici poslal som ich prec ( fakt nerad ale treba si uvedomit ze nenesiem ziadnu zodpovednost aj ked s moralneho hladiska sa citim mizerne, ze daky kkt zneuzil moju pracu na spehovanie ) 3, Klucove zdrojaky su stiahnute kedze tie boli najviac zneuzite.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 14:39
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Riesenia ? Uzatvarat kody kvoli par debilnym kokotom je nezmysel. Hladam risenie ako byt otvoreny a zaroven chraneny. Potreboval by som par napadov od Vas ako sa s tejto situacie vynst co najlepsie.

      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 22:48
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ

        Mysliet si, ze ak uzavries kod, tak backdoory zmiznu je naivne.

        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 15:06
          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

          Ja tam nemam backdoory mozete si kludne prestudovat kod. Zamerne som to pisal tak aby to chapal aj uplny zaciatocnik.

          • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 15:45
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ

            Vytvorit/dodat backdoor aj v pripade, ze mas dostupnu len binarku bez zdrojovych kodov nie je zas tak problem pre utocnika. Naviac zabudni, ze sa ti bude utocnik podpisovat.

            Uprimne som teraz teda nepochopil, preco tato tema bola zalozena. To, ze nejaky utocnik pridal backdoor do tvojho programu a franta uzivatel si stiahol podvrhnuty program s backdoorom nie je tvoja chyba, ale chyba uzivatela. Pouziva to na vlastnu zodpovednost a nie je to program, ktory ponukas ty. Na druhu stranu ake prostriedky si pouzil ty, aby si takemuto zneuzitiu predisiel? Najjednoduchsie mozne riesenie (napr. hash) som nikde nenasiel, ale mozno som zle hladal. Naviac ak si za to uzivatel zaplatil, mal by si mu ty poskytnut predmetny SW.

            Pises, ze si odstranil zdrojaky, z ktorych sa vychadzalo pri vkladani backdooru. Dovod? Celemu tomu nerozumiem. Mimochodom nie si prvy a ani posledny.

            • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 23:33
              Avatar mordor   Návštevník
              Uprimne som teraz teda nepochopil, preco tato tema bola zalozena.

              Blizi sa koniec roka a snim aj oficialne spustenie, takze pomaly treba pripravit podu aby bublina mohla prasknut. A tak sa projekt ovladania PC ocami zaradi do dlhej rady projektov (wape, synaptic, jblinuxos)* ktore okrem majstra a jeho ucenikov nikto nikdy nevidel a neuvidi.
              *dal by som viac linkov, ako uz x-krat ale temy boli zmazane, navrhujem aj tuto temu rychlo zmazat aby sa do buducna bozechran nevedelo "kto je kto".

            • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 11:46
              Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

              Potreboval som radu ako byt otvoreny cez GNU/GPL a ako sa chranit. Vidim ze sice snaha je ale neexistuje jednoznacna odpoved.

              • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 21:46
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Žiadna ochrana neexistuje a jedno či ide o uzatvorený, alebo slobodný softvér.

                Jedna rada, daj si na web SHA a MD5 súboru s upozornením aby to ťahali len od teba. Hlavne nezabudni README pribaliť k softvéru, cracker možno odstránil ochranu a možno na toto zabudne, ja si README vždy čítam.

                Možno sa vyhni VNC a použi niečo bezpečnejšie, teda neštudoval som ten tvoj program, ale keď to crackrom skomplikuješ, tak sa možno na to vykašlú. Rozhodne uzatvorenie ti nepomôže ani prd.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 14:39
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Vratenie sa k situacii: Vypada to tak ze partia smejdov sa rozhodla zneuzit moju pracu a sustredia sa na ludi co maju mozgovu porazku. Preto Vas ziadan ze ak budete vediet o dakej prednaske kde budu prednasat nasu technologiu dajte mi vediet. V ramci ochrany mojho dusevneho vlastnictva som podal navrch na patent. Je to len ochrana a mam jasne napisane v licencnych podmienkach ze udelujem vynimku na pouzivanie patentu len pre domacnosti. jb

      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 30.01.2014 | 14:54
        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ

        S patentama jdi někam! Pokud někdo porušil licenci a/nebo ochrannou známku, tak máš možnost se bránit. V opačném případě, co čekáš? Kód je svobodný a každý ho můze použít dle libosti, i kdyby ho tiskl na roličku papíru a pak si s ním utíral zadek. Budiž Ti inspirací případ Firefox vs. Iceweasel.

        -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 14:49
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Stastny novy rok a nech baby posluchaju rovnako ako tux

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 16:04
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pevne verím, že si si nenehal újsť názov právneho subjektu ktorý Ti pokazil vianoce. V prípade ovčiansko právneho sporu je to dosť podstatná vec, aj keď sa jedná o poškodzovanie dobrého mena. V tomto prípade to však vyzerá nielen na to, ale aj v prípade jeho zákazníkov o mierne povedané : narušenie súkromia. Odpočúvanie, ak nastalo je však brané tvrdšie. Ale, toto skôr vyzerá na zápisok do blogu keďže chýba otázka.

      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 19:44
        Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

        Vo svojom produkte mam implementovany VNC repeater, ale je nastaveny tak, ze ked sa chceme pripojit pita si od pouzivatela povolenie a odstrani mu pozadie. Nehovorac o tom ze je telefonicky informovana jeho rodina. Sukromie nasich clenov je pre nas sväta. VNC repeater sa pripaja inde a nevyzaduje povolenie od uzivatela. Existuju dokazy ze doslo k pripojeniu bez vedomia uzivatela. V kazdom pripade sa to riesi aj som uz vymyslel sposob ako byt dalej otvoreny a zaroven chraneny.

        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 23:50
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          VNC samo o sebe žiadne zabezpečenie neponúka. To že im tam hocikto vleze pokladám za samozrejmosť.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 23:54
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Teda pokiaľ si to ľudia stiahli inde ako od teba, stačí ich nasmerovať na oficiálny link. Neviem čo chceš vyriešiť, ľudia si denno denne sťahujú programy s uloz.to s pridanými hodnotami ako backdoor.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 15:04
            Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

            Problem je v tom ze ked uz niekto roby toto tak nech odstrani aspon odkazy na mna.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 17:18
      Avatar FAQ   Návštevník

      na monsteri mas novu hodnost vip, pod seedovat ...

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 27.12.2013 | 20:49
      Avatar peter64   Návštevník

      po slovach ako "pitat" som si musel stiahnut ten soft. Moje odporucanie: nezaluj ich. Uz to, ze to musia pouzivat je trestom viac nez krutym.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 08:32
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Uz je to vyriesene po zadany clenskeho kodu si stiahne potrebne subory mimo verejne dostupneho mirroru az potom budeme mat k dispozicii uplne vsetky funkcie. Na verejnom mirrore su len okresane zdrojove kody. Zalovat ich nemienim pokial by mi dal za pravdu sud tak by som bol na dochodku.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 08:51
      Avatar chatpall   Používateľ

      Odporucam to jednu vec, najdi si kamosa pravnika nech ti vysvetli vymozitelnost prava na svk sudoch z hladiska otvorenych licencii. Tolko k veci. Ostatne veci tu ani netreba komentovat

      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 10:02
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        vymožiteľnosť práva na Slovensku? teda, ten bol dobrý :) len škoda, že je to smiech cez slzy...

        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 11:47
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ splníš dôkaznú ťarchu, tak je to bezproblémov. Mám s tým svoje skúsenosti. Ale pokiaľ sa spoliehaš na to, že Ti ju splní niekto iný, tak máš smolu.

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 15:02
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Takze jasne povedane je to GNU/GPL tak to ze to niekto zneuzil je jeho problem. V tomto pripade ho nemozem stihat lebo som to dal pod GPL licenciou ktora mna zbavila zodpovednosti a tem kto to zneuzil je zbaveny zodpovednosti tiez. Pokial neporusil GPL licenciu, ktora je u nas len zdrap papiera. Jedine co by sa dalo napadnut a to je ze poskodenie dobreho mena a to je dost problematicke v tomto pripade dokazat. Takze na sud keby som isiel nakoniec by som bol ja tem kto je ta skodna. V kazdom pripade vedeli co robia a ja teraz vlastne curam proti vetru. Pokial nezmemim licencovanie programov co je pre mna nepredstavitelna vec.

      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 15:51
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Zaujímavý názor. Ale, skús najprv vychladnúť a potom sa zamyslieť nad vzniknutou ujmou. A GPL nikoho nezbavuje zodpovednosti za napríklad veci spojené s činmi ktoré som načrtol. A podozrení na prečiny môže byť viac, ale o sa nedá s horúcou hlavou ani potvrdiť a ani vyvrátiť.

        Mimochodom, aj keby si sa len cítil urazený, tak sa jedná o paragraf 11 Ovčianskeho Zákonníka. A asi nebude náhoda že zrovna ďalší paragraf daného zákonníka hovorí aj o nezákonnom sledovaní ďalších osôb.

        PS: Pevne verím, že Ti len nehackli to VNC ktoré ani nie je chránené proti odposluchu. To by si musel žalovať sám seba.

        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 28.12.2013 | 16:21
          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

          VNC nehakly kedze si tam dali vlastne s rozdielnimi nastaveniami. Uvidime co sa da zistit v kazdom pripade pridam varovanie.

          • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 29.12.2013 | 11:28
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Rád si to varovanie pozriem. Identifikáciu subjektu predsa máš.

            • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 11:44
              Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

              Uz to mam nakodene len to musim dneska skompilovat aupdatovat novu verziu zdrojakov.

              • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 12:20
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Takže ak tomu dobre rozumiem, tak dnes musíš "skompilovat aupdatovat novu verziu zdrojakov" čim zabezpečíš umiestnenie upozornenia o porušení občianskeho zákonníka voči Tvojej osobe a voči výsledku práce z Tvojich mozoľov.

                Teda, pokiaľ sa nejednalo o vymyslené obvinenie na ktoré sa dá za splnenia určitých podmienok navliecť medajla za "šírenie poplašnej správy" známa z trestného zákonníka. To by si sa choval nielen ako hulvát, ale aj ako grobián. Takto síce vzbudíš pozornosť, ale obdiv a uznanie to nebudú.

                • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 12:54
                  Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                  v tomto sa srandy nerobia. do zdrojakov bolo pridane upozornenie nech povuzivaju len program od nas. a rozsirene funkcie ktore su sa musia aktivovat cez nas server tak ze stiahne nove bynarne subory ktore uz nie su publikovane . gnu. takze programy su po novom viazane na kod clena. ako inac tieto zmeny dostanes do obehu pokia neaktualizujes zdrojaky a tie upravene zdrojaky neskompilujes ktore nasledne das do dystribucie ?

                • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:05
                  Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                  Porusenie zakonika a poskodenie dobreho mena sa bude riesit tak ako mi to tu vsetci navrhovali.

                  • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:22
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Takže, ono sa to stalo a Ty sa svojou nečinnosťou spoľupodieľaš na ich konaní keďže utajuješ dôkazy. Slušný človek by už dávno jednal. Buď trestným oznámením, alebo aspoň zverejnením informácií aby nedošlo k ďalším obetiam. Tvoje informácie sú rozporuplné ako PR bulváru pri vynechaní informácie "platená reklama".

                    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:28
                      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                      Priprava zaloby nie je zodna na den. Navrhujem zamknut toto forum a vymazat toto vlakno, lebo sa to tu zvrhne zase. Urobim to jednoducho aby sa situacia nikdy neopakovala, jednak zalobu co riesime s pravnikom a po druhe zrusim publikacie kodov.

                      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:41
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Tu sa to zvrhlo už dávno, už pri založení tohoto vlákna bez otázniku. Žalobe obvykle predchádza získavanie overených dôkazov, a to sa deje zákonnou formou za asistencie polície. Tento krok poznáš, ale schváľne ho ignoruješ.

                        Dovolím si parafrázovať Tvoju otázku:

                        Kúpila som si sexi šatočky, no bikiny sú oproti tomu nočná košeľa. A išla som na diskotéku kde ma znásilnili... Teda, nie. Neznásilnili. Len som sa chcela opýtať kde sú mužnejší vyhadzovači a či sa mi viac oplatí elektrický paralyzér alebo obranný sprej.

                        Mimochodom, aký máš dôvod na zamknutie tohoto fóra? Toto fórum predsa slúži aj iným ľuďom. Tým, čo na rozdiel os Teba potrebujú pomôcť.

                        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:43
                          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                          Aby si bol kludny stiahol som vsetky GNU kody a poziadal vedenie o zmazanie tohto vlakna. A toho dalsieho.

                          • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 13:51
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            O to predsa nešlo mne, ale Tebe. A od začiatku. Ale, o tom sa neoplatí baviť. Chcel som Ti pomôcť ajkeď nezdieľam Tvoje názory, ale sám si to odmietol. Tak to prosím Ťa nezvaľuj na druhých. Je to také nevyzreté. Asi ako Tvoja novoročná koleda.

                            • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 14:01
                              Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                              Jedno si uvedom tie programy programujem ja a je namne ako si ich zverejnym. Dal som ich pod gnu aby si ich mohol pouzit hocikto. Ked budu uzavrete nebudem musiet riesit tuto situaciu v buducnosti zase. Len si ma v tom utvrdil, ze nema zmysel nieco take riesit na tomto portaly. A ze gnu je sice fajn ale situaciua by sa mohla zase opakovat a nikde by to neviedlo. Prajem pekny novy rok a nereagujte uz na toto vlakono a zmazte ho lebo bude dalsi flame. Nic na nikoho nezvalujem a hned ako mi vedenie vyhovie a to je zmezanym dvoch vlakien nebudem mat dovot sem uz chodit a ani sem nepridem. jb

                              • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 16:36
                                Avatar mordor   Návštevník

                                Dufam ze ti na to neskocia a temu nezmazu ale len zamknu. Bolo by to nefer voci tvojim obetiam. U tvojich predchadzajucich projektov si clovek mohol povedat ze sa len zabavas, ale teraz ked si si za ciel vybral segment postihnutych, to uz riadne zavana hyenyzmom.

                                • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 17:49
                                  Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                                  Ste banda ......Janse kvoli zabave som zaplatil 66€ kolky a podobne. Dost drahy spas mne je jedno ja mozem poukazovat co ste za ....... . A jednak mozem vase reakcie pouzit na to ze sa citim urazeny. A hadajte koho vam tu poslem.

                                  • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 18:34
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Prepáč, ale my sme sa Ti nesnažili pomôcť kôli nejakej zábave.

                                    Ako, na jednu stranu si Ťa vážim za to že pomáhaš ľuďom na ktorých sa štát vykašlal lebo je to pre neho nehospodárne, ale na druhú stranu Ťa ľutujem kôli Tvojmu štýlu komunikácie. Keby si sem dal slušné oznámenie o novej verzii aj s novinkami čo priniesla, tak by to bolo fajn. Dostal by si pozitívne ohlasy. Keby si sa opýtal ako môžeš postupovať v prípade ktorý si opisoval "ukradli mi GNU kód a zneužili ho na nekalú činnosť", tak by si dostal triezve odpovede. Aj keď Tvoje príspevky boli písané v starom duchu kôli ktorému si sa rozhádal aj s Tvojou starou komunitou ľudí čo sa Ti snažili pomôcť u Teba na portáli, tak si dostal triezve odpovede. Na ne si samozrejme reagoval podráždene a navyše si sa viacnásobne vyhrážal. A robíš to stále.

                                    Toto je presne dôvod prečo by sa mala táto téma zachovať. Ak splníš Tvoje výhražky a niekoho sem pošleš, tak dostane Tvoje príspevky s vyznačeným nevhodným chovaním a sám Ti ich pôjde vyfakturovať.

                                    Holt, začal si nový rok po starom. Len chvíľu si sa choval ako slušný človek, ale dlho Ti to nevydržalo. Skús sa zamysloeť nad Tvojim chobaním ktorým dlhodobo obšťastňuješ Tvoje okolie. Škoda, že sa to toto Tebou zbovu predvedené chovanie nedá nazvať nezištným.

                                    PS: Tie kolky niesú vždy potrebné. Občianskoprávne spory majú viacero spôsobov riešenia. Ale, keby si bol zainteresovaný v niečom takom ako si opisoval, tak by si to už vedel.

                                    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 18:42
                                      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                                      Keby som prisiel v starom tak by to vypadalo uplne inak. Nenecham sa obvinovat ze som to spravil len preto aby som ojeb++ ludi, ktory su odkazany na pomoc. Na zaklade tohto som urazeny a sklamany. Myslel som si ze vsetko stare bolo a uz nebude. Neprisiel som sem robit bordel ako kedisi ale solidne debatovat. Kedze ste proste stale rovnaky tak na zaklade toho ze ma jednotlivci tu urazili, mozem to dat pravnikovy ( uz to tu bolo spomenute ze na zaklade pocitu urazenia je mozne zalovat ).

                                      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 18:58
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                        Tebe je škoda niečo vysvetlovať. Z Tvojich reakcií je jasné že si sa vrátil do starých koľají. Ľudia tu s Tebou jednali slušne až pokiaľ si nezačal Ty sám útočiť.

                                        Mimochodom, ak to dáš právnikovi, tak si priprav dôkaznú ťarchu. S tým čo si tu predviedol neobstojíš a výlohy budú na Tvojej strane.

                                        • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 19:07
                                          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                                          Nevyprovokujes ma k reakciam o ktore tebe ide. Proste a jenoducho nepotrebujem Vas myslite si co chcete. Seriem na Vas ak budete provokovat je to vasa vec. Koncim s Linuxom a touto komunitov uz od mna nikdy nebude nic napisane co by realne fungovalo po Linuxom. A pouzivala by to nevdacna Linux komunita. Cest par linuxakom co odpovedali normalne.

                                          • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 19:15
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                            Ten ostrý slovník si sem vniesol Ty, a tak isto si sa začal bezdôvodne vyhrážať. Presne ako kedysi. A teraz si ma napríklad krivo obvinil že sa Ťa snažím vyprovokovať. Musím Ťa sklamať, ale to Tvoje ventilovanie reakcií smerom na ľudí ktorí sa Ti snažili pomôcť je krajne nevhodné. Viac ako nevhodné.

                                            Maj sa, a daj si pauzu.

                                      • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 30.01.2014 | 15:09
                                        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ

                                        No nezlob se, ale, IMHO: 1) Hraješ si na chudáčka, kterýmu "ukradli" duševní vlastnictví 2) Jsi popuzen, protože nikdo tu nenapsal zaručenej návod, jak omezit svobodný kód (omg, k čemu si ho teda jako svobodný vydával?) 3) Myslím, že nechápeš, v čem spočívá GPL, patent, copyright, ochranná známka a tak obecně v tom máš bordel 4) Ešte podrážděně reaguješ a níže vyhrožuješ

                                        -- Buduj vláčky, posílíš mír!
                                  • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 20:06
                                    Avatar jkp fedora  Používateľ

                                    zas ten dod útok? daj čas prídem sa pozrieť :-)

    • RE: A je to tu zneuzitie GNU kodu. 02.01.2014 | 19:10
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Vsetky reakcie boli zamerane na linuxakov ktory si robia posmiesky. Nedalo sa nereagova ak budete zhadzovat hocikoho bez dovodne a hlavne zaciatocnikov tak sa vratim a garantujem ze spoznate to najhorsie s mna.