Mate a Firefox v Debiane 7

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2014 | 17:24
sleepy   Návštevník

Dobry den, na uvod poviem, ze som dlhsiu dobu nemohol do Debianu nainstalovat Mate (postupoval som podla Mate instalation guidelines). Nakoniec som zistil ze problem bol v tom, ze som pouzival repozitar mintu, kvoli firefoxu. Moja otazka spociva v tom, ci je mozne urcit repozitaru ktore baliky sa z neho maju nainstalovat. Napadlo ma nieco taketo: /etc/apt/preferences

Package: firefox Pin: origin "packages.linuxmint.com" Pin-Priority: 1000

Alebo mam znizit Pin-Priority a dat vsetky? Pripadne ako to mam urobit? Za odpovede dakujem.

    • RE: Mate a Firefox v Debiane 7 08.02.2014 | 11:03
      Avatar menom   Používateľ

      A čo keby si to skúsil úplne jednoducho. Pridať zdroj softvéru, inštalovať čo chceš a potom ten zdroj zakázať - alebo vymazať.

      • RE: Mate a Firefox v Debiane 7 08.02.2014 | 11:58
        Avatar sleepy   Návštevník

        A updaty? Lebo ten firefox som si instaloval len preto aby bol v najnovsej verzii a firefox potrebujem, neviem ci by mi fungoval iceweasel s firebugom a gwt-pluginom. Zatial som to urobil tak ze som nastavil pin proirity na 900 pre mint repo.

        • RE: Mate a Firefox v Debiane 7 10.02.2014 | 10:10
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Firefox si stiahneš zo stránok projektu a on obsahuje aj autoupdater.

          Mate má návod priamo na ich stránkach pre všetky známejšie distribúcie.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Mate a Firefox v Debiane 7 10.02.2014 | 19:36
            Avatar sleepy   Návštevník

            Mate aj Firefox nainstalovane mam. Len sa mi jedna o tie updaty. Budu mi tie tichucke updaty fungovat aj ked bude firefox v /opt, kde uzivatel nema moznost zapisovat, to asi nepojde? Ale dakujem za odpoved. Skusim mu dat prava na zapis.