Debian a problém s kompiláciou Generic CAM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2014 | 19:18
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Kompilácia končí s chybou

/usr/bin/ld: bin_linux/src/3D/OpenGLCanvas.o: undefined reference to symbol 'glLightfv'
//usr/lib/libGL.so.1: error adding symbols: DSO missing from command line
collect2: error: ld returned 1 exit status
make: *** [genericcam] Error 1

Generic CAM nájdete tu

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 11:04
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      To sa stáva pri projekte čo je prístupný len cez git že bude chcieť najnovšie knižnice. Skús tú chybu reprodukovať na gentoo ktoré by malo mať novší opengl stack ako debian.

      • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 14:11
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Na hlavnom desktope mám stále Debian, Gentoo používam tiež a je pravda, že tam ide skoro všetko, len tie hodiny kompilácií mi vadia. Teraz skúšam Sabayon, je tam veľa balíčkov skompilovaných a pri tom dá používať aj ako Gentoo. Proste som za roky s Debianom spohodlnel, apt-get install a mám to hotové.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 15:38
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ten program ešte nemá balíček, takže argument s dlhou kompiláciou neobstojí. Mimochodom, v dnešnej dobe a s výkonom desktopov ktoré nemajú 10 rokov to už dávno niesú hodiny kompilácie. Holt, debian je stable za cenu starých knižníc.

          • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 19:55
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Skôr som myslel že na čo šiahnem v Gentoo to sa musí kompilovať, ale je to sympatické distro. Ako som písal odkedy mám CNC frézku som na tom s časom úplne zle a ako dobrú alternatívu vidím v Sabayon, alebo sa ti na ňom niečo nepáči? Mne binárne balíčky dosť šetria čas, hlavne keď stále niečo skúšam.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 21:09
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              A kompilovať sa to dokáže aj popri inej činnosti, štandardne má emerge zníženú prioritu aby nebrzdil. Ak by binárne balíčky šetrili čas, tak by táto téma nevznikla. Predsa len sa pýtaš na skompilovanie zo zdrojáku a nie na inštaláciu hotového balíčka.

    • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 11:49
      Avatar qwer   Návštevník

      Projekt potrebuje OpenGL kniznicu ale nelinkuje ju, doteraz fungoval preto lebo je snou zlinkovana libGLU, to uz ale od istej verzie gcc nefunguje.

      index fdb35c7..28ed185 100644
      --- a/Makefile
      +++ b/Makefile
      @@ -117,7 +117,7 @@ DEPS := $(patsubst %.cpp, ${OBJDIR}/%.d, ${SOURCES})
       INCFLAGS := -I./src
       CXXFLAGS := `wx-config --cxxflags` -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include -I/usr/include/lua5.1 -O0 -g3 -Wall 
       LDFLAGS  := `wx-config --libs gl,core,base,xml` -L/usr/local/lib -L/usr/lib
      -LDLIBS   := -llua5.1 -lGLU
      +LDLIBS   := -llua5.1 -lGL -lGLU
       #REZFLAGS := `wx-config --rez-flags`
       
       ifdef FINA
      

      • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 14:27
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        libglu mám nainštalovanú, možno je zastaralá.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 14:38
          Avatar qwer   Návštevník

          A ten Makefile si neskusal opravit?

          • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 14:56
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Oprava ma posunula o krok ďalej, takže mám nový problém

            bin_linux/src/project/Target.o:/home/mario/Programy/genericcam-git/src/project/Target.cpp:1179: more undefined references to `wxLogMessage(wchar_t const*, ...)' follow
            bin_linux/src/simulator/MachineSimulator.o: In function `MachineSimulator::ReadGCodeFile(wxFileName)':
            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:102: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:110: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:116: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:121: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
            collect2: error: ld returned 1 exit status
            make: *** [genericcam] Error 1
            

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 20:36
              Avatar qwer   Návštevník

              wxWidgets je nainstalovane? "wx-config --libs gl,core,base,xml" funguje?

              • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 20:59
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Jj to som mal, ale začalo to fungovať až po nainštalovaní balíčku libalien-wxwidgets-perl.

                Tak som sa dostal k ďalšej chybe

                /usr/bin/ld: cannot find -llua5.1
                collect2: ld returned 1 exit status
                make: *** [genericcam] Chyba 1
                
                Kurňa čo je llua?

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 21:10
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Lua je programovací jazyk.

                  • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 22:35
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Priateľu to viem, ale kurňa prečo llua, zdôrazňujem to ll.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 23:05
                      Avatar qwer   Návštevník

                      Pretoze konvencia, -l* expanduje na lib*.

                • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 09.02.2014 | 23:12
                  Avatar qwer   Návštevník

                  1. Nainstalovat LUA.

                  2. Upravit Makefile

                  @@ -117,7 +117,7 @@ DEPS := $(patsubst %.cpp, ${OBJDIR}/%.d, ${SOURCES})
                   INCFLAGS := -I./src
                   CXXFLAGS := `wx-config --cxxflags` -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include -I/usr/include/lua5.1 -O0 -g3 -Wall 
                   LDFLAGS  := `wx-config --libs gl,core,base,xml` -L/usr/local/lib -L/usr/lib
                  -LDLIBS   := -llua5.1 -lGLU
                  +LDLIBS   := -llua -lGL -lGLU
                   #REZFLAGS := `wx-config --rez-flags`
                  

                  pretoze:

                  a) pravdepodone nebude sediet verzia.

                  b) -llua5.1 bude hladat kniznicu liblua5.1.[so, a], ale konvencia je lib[meno].so.[verzia] napr. liblua.so.5.1.5

                  • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 10.02.2014 | 12:18
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Dík, keď budem doma, tak to vyskúšam.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 10.02.2014 | 21:54
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Zaujímavé dnes zas tá chyba čo predtým, make som sa pokúšal upraviť. Náhrada za llua bez verzie vyhodí chybu. Takže som číslo verzie llua vrátil napäť a som zas pri chybe o krok naspäť, už som skúšal viacero vecí, ale asi to bude vo verzií vxwidgets.

                    bin_linux/src/project/Target.o:/home/mario/Programy/genericcam-git/src/project/Target.cpp:1179: more undefined references to `wxLogMessage(wchar_t const*, ...)' follow
                    bin_linux/src/simulator/MachineSimulator.o: In function `MachineSimulator::ReadGCodeFile(wxFileName)':
                    /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:102: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
                    /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:110: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
                    /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:116: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
                    /home/mario/Programy/genericcam-git/src/simulator/MachineSimulator.cpp:121: undefined reference to `wxLogError(wchar_t const*, ...)'
                    collect2: error: ld returned 1 exit status
                    make: *** [genericcam] Error 1
                    

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 10.02.2014 | 23:47
                      Avatar qwer   Návštevník

                      Ze by si medzi casom upgradol wxWidgets? Skus zmazat adresar /home/mario/Programy/genericcam-git/bin_linux, ten Makefile totiz nevidi zavislosti na systemovych headroch.

                      Ohladne LUA tazko radit ked nepises aku chybu to vracia.

                      • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 11.02.2014 | 00:22
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Zmazal som ten priečinok a chyba sa zmenila na

                        g++ -c `wx-config --cxxflags` -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include -I/usr/include/lua5.1 -O0 -g3 -Wall  -fmessage-length=0 -MMD -MP -MF"bin_linux/src/3D/AffineTransformMatrix.d" -MT"bin_linux/src/3D/AffineTransformMatrix.d" -o"bin_linux/src/3D/AffineTransformMatrix.o" "src/3D/AffineTransformMatrix.cpp"
                        src/3D/AffineTransformMatrix.cpp: In member function ‘const AffineTransformMatrix AffineTransformMatrix::Inverse() const’:
                        src/3D/AffineTransformMatrix.cpp:272:2: error: expected ‘;’ before ‘double’
                          double T12 = a[4] * a[9];
                          ^
                        make: *** [bin_linux/src/3D/AffineTransformMatrix.o] Error 1
                        
                        Po tomto úkone llua s verziou, alebo bez nej hádže rovnakú chybu.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 11.02.2014 | 00:27
                          Avatar qwer   Návštevník

                          Do suboru src/3D/AffineTransformMatrix.cpp treba na riadok 270 za wxASSERT(T11!=0) pridat ";".

                          index 54dd799..83a1786 100644
                          --- a/src/3D/AffineTransformMatrix.cpp
                          +++ b/src/3D/AffineTransformMatrix.cpp
                          @@ -267,7 +267,7 @@ const AffineTransformMatrix AffineTransformMatrix::Inverse() const
                                                  + a[2] * a[4]) * a[9] + (a[1] * a[6] + (-a[2] * a[5])) * a[8];
                                  // T11 is the determinant of the matrix. This can not
                                  // not be zero for a correct transformation matrix.
                          -       wxASSERT(T11!=0)
                          +       wxASSERT(T11!=0);
                           
                                  double T12 = a[4] * a[9];
                                  double T13 = a[5] * a[8];
                          
                          
                          • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 11.02.2014 | 00:44
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Zabralo a sme na ďalšej chybe :)

                            bin_linux/src/generator/Octree.o: In function `Octree::Octree()':
                            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/generator/Octree.cpp:39: undefined reference to `OctreeInt64::OctreeInt64()'
                            bin_linux/src/generator/Octree.o: In function `Octree::InsertTriangle(Triangle)':
                            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/generator/Octree.cpp:60: undefined reference to `TriangleInt64::TriangleInt64()'
                            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/generator/Octree.cpp:68: undefined reference to `OctreeInt64::InsertTriangle(TriangleInt64&)'
                            bin_linux/src/generator/Octree.o: In function `Octree::Paint()':
                            /home/mario/Programy/genericcam-git/src/generator/Octree.cpp:86: undefined reference to `OctreeInt64::Paint()'
                            collect2: error: ld returned 1 exit status
                            make: *** [genericcam] Error 1
                            
                            Idem chrápať, tak až máš chuť zajtra pokračujeme.

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 11.02.2014 | 01:00
                              Avatar qwer   Návštevník
                              commit 5142bd529d2917af34fac37b7ea0ec5bf957e0f6
                              Author: Tobias Schäfer <tobiassch
                              Date:   Thu Jul 11 23:56:01 2013 +0200
                              
                                  Setting up OctreeInt64
                              

                              Nie som lingvista ale vyzera to ako prítomny priebehovy cas, teda problem bude asi v tom ze ten dej este stale prebieha. Ako heslo do dalsieho levelu by som pouzil nieco ako:

                              git checkout 928d12
                              • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 11.02.2014 | 18:53
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                Moc ti ďakujem, skompilované. Dík za trpezlivosť.

                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 12.02.2014 | 01:44
                                  Avatar qwer   Návštevník

                                  Neni zac.

                  • RE: Debian a problém s kompiláciou Generic CAM 10.02.2014 | 21:57
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Ešte prikladám výpis s wx-config

                    $ wx-config --libs gl,core,base,xml -L/usr/local/lib -L/usr/lib
                    -L/usr/lib/x86_64-linux-gnu -pthread   -L/usr/local/lib -L/usr/lib -lwx_gtk2u_gl-3.0 -lwx_gtk2u_core-3.0 -lwx_baseu-3.0 -lwx_baseu_xml-3.0 -lwx_gtk2u_-L/usr/local/lib-3.0 -lwx_gtk2u_-L/usr/lib-3.0
                    

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org