Zdravim, ako rozdeliť disk keď mám SSD 32GB a 1,5TB. Na linux chcem použiť cele SSD + 500GB z druhého disku. No na 1.5TB disku mam 1TB NTFS partíciu o ktorú nechcem prísť a nemám ju kam zálohovať. Dík
Zdravim, ako rozdeliť disk keď mám SSD 32GB a 1,5TB. Na linux chcem použiť cele SSD + 500GB z druhého disku. No na 1.5TB disku mam 1TB NTFS partíciu o ktorú nechcem prísť a nemám ju kam zálohovať. Dík
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Aky je to HW, myslim pocitac?
Ano PC.
V tom prípade si si odpovedal sám. Daj linuxový systém na SSD ako / a užívateľské dáta na prázdnu 500G oblasť /home. Zvyšný NTFS disk by sa mal objaviť aj sám niekde v /media. Ak nie, tak ho trochu nasliníme a on sa tam zmestí.
Ale, silno by som odporúčal od niekoho si aspoň požičať externý disk na zálohu.
A kam swap?
swap ak potrebuješ tak ešte oddel z 500GB disku o veľkosť akú chceš pre swap a tam daj swap.
Swap sa hodí na hibernáciu, a tá sa používa aj na desktopoch. Takže, aj ja som za swap na tom platňovom disku kôli životnosti. Niekto by mohol namietať rýchlosťou SSD, ale to o dosť zníži životnosť.
Otázne je či pri SSD disku budeš ešte hibernovať. Ten rozdiel už nieje tak hrozný. Ja mám síce swap a aj SSD ale ešte som nikdy nehibernoval.
Jedna vec je rýchly štart, a druhá zas spomenúť si "čo som to mal rozrobené". Počítač nie je len FB a nejaká gameska, ale napríklad roztriedenie vlastných fotiek a iné. Nie, mobilom nefotím. Možnosť beztrestne to odložiť je u mňa podmienená hibernáciou.
Vidíš ja aj keď mám otvorené mrte výkresov na ktorých robím, tak buď nevypnem komp len vypnem monitory alebo uložím robotu a vypnem ho. Aj tak mám swap len 1GB a ramky 8GB takže aj tak nemôžem hibernovať.
Keby si mal SWAP o veľkosti ktorá udrží hibernačné dáta na platňovom disku, tak ušetríš za elektriku. To uspanie na disk ajtak komprimuje údaje ktoré sú aktuálne použité, takže to nie je až tak pomalé ako by sa zdalo.