prehliadac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.03.2014 | 18:58
cys   Návštevník

Zdravim, chcel by som sa spytat, ci niekto nema problem s Ubuntu najnovsim, nejdu mi prehliadat obrazky, ani videa mi standartny prehravac ani prehliadac nespusti..prehravac som vyriesil vlc, ale prehliadac som nainstaloval gthumb.. jediny mi otvori fotky aspon v malom rozliseni, hoci maju min 5 megapixelov ostatne prehliadace mi tie foto neotvorili..su to v podstate foto z telefonu... ked stiahnem nejaky obrazok ale z internetu, vsetko ide ako ma... v com je chyba? Dakujem za odpovede..

    • RE: prehliadac 03.03.2014 | 20:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Na fotky skús použiť ExifTool.

      Spustíš terminál, vojdeš do priečinku s fotkami (mapr. cd Obrázky) napíšeš

      exiftool nazov_obrázku a pozri či sa údaje zobrazia korektne, hlavne Image Width a Image Height a akú ti vypisuje JFIF version.

      Potom to ešte môžeš skúsiť otvoriť v GIMPe, či ťa neupozorní na nejakú chybu vo fotke.

      Mal som v telefóne jednu ROMku čo mala problémy s foťákom, tak som aplikáciu na fotenie nahradil aplikáciou s F-Droidu Camera.

      Ešte otázka čo myslíš najnovším Ubuntu, Ubuntu13.10, alebo Ubuntu 14.04? Inak ešte pomôže keď spustíš z terminálu gthumb, alebo iný prehliadač a pozri sa či niečo nenadáva do terminálu. Napr. tá ROMka mi ukusovala aj konce videi, tak testni.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: prehliadac 03.03.2014 | 20:23
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ubuntu 14.04 (resp, aktívny LXDE desktop), záplaty z 28.2 bez problémov rovako ako aj z pred chvíľky. Thunar -> CIFS -> Prehliadače obrázkov Ristretto a GPicView zobrazujú to čo majú. Netunil si ten počítač nejako veľmi?

      • RE: prehliadac 03.03.2014 | 21:22
        Avatar cys   Návštevník

        netunil, prave som ho len preinstaloval zo 7 na ubuntu, lebo win bol spomaleny a nevyhovoval mi tak, ako ubuntu spred roku,... skusil som ristretto a prd z toho. ten exoftool sa nedoinstaloval a nic neni vyriesene, vsetky rady som skusil a nist... asi ho skusim preinstalovat zo stareho cd...

        • RE: prehliadac 03.03.2014 | 21:30
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ono, keď to budeš pozerať, tak skontroluj memtest a verziu ovládačov grafickej karty. Ubuntu Gnome (Unity) totižto tieto obrazové multimédiá prehráva priamo v grafickej karte bez predžúvania.

          • RE: prehliadac 05.03.2014 | 23:17
            Avatar cys   Návštevník

            co je memtest?

            • RE: prehliadac 06.03.2014 | 00:44
              Avatar menom   Používateľ

              Memory test = test pamäte (RAM). Po spustení PC ho vyber v GRUBe.

        • RE: prehliadac 04.03.2014 | 10:46
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pomohlo by keby si sem hodil čo ti vypíše

          lspci | grep -i vga
          Nechápem čo si myslel týmto

          ten exoftool sa nedoinstaloval a nic neni vyriesene

          Inak je to exiftool.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: prehliadac 05.03.2014 | 23:16
            Avatar cys   Návštevník

            00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (primary) (rev 03) jasne, preklep.. ked to zadam tak mi vypise exiftool [OPTIONS] FILE

            Consult the exiftool documentation for a full list of options.

            • RE: prehliadac 05.03.2014 | 23:36
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ty musíš zadať v terminály exiftool a cestu k súboru (fotke).

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: prehliadac 06.03.2014 | 15:30
                Avatar cys   Návštevník

                a co mam prosim ta zadat do terminalu presne? iba exiftool DSC_006.jpg napr, alebo co? nikdy som nic do terminalu nezadaval...

                • RE: prehliadac 06.03.2014 | 16:08
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Musíš prejsť do priečinka kde je ten obrázok, tak napríklad

                  cd Obrázky
                  Potom napíšeš

                  exiftool DSC_006.jpg

                  Alebo je tu možnosť neprechádzať do adresára s obrázkami (cd), ale napísať cestu k obrázku aj s názvom, tak napríklad

                  exiftool Obrázky/DSC_006.jpg

                  PS: Terminál je tvoj kamarát :)

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org