caute co hovorite na toto? :) http://www.root.cz/zpravicky/aktualizovana-distribuce-antivirus-live-cd-je-dostupna-ke-stazeni/
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
caute co hovorite na toto? :) http://www.root.cz/zpravicky/aktualizovana-distribuce-antivirus-live-cd-je-dostupna-ke-stazeni/
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
sorry preklep. nadpis Antivirus
Ak si to pochopil tak, že sa jedná o vyhľadávanie vírusov v počítači, tak to je správne pretože vo windowse sa otváraním neznámych súborov bez uvažovania a náležitej ochrany cez firewal a AV, niekedy môžeš dopracovať až do takého stavu, že jednoducho nenabehne systém a riešením je spustenie live cd, kde je možnosť tento škodlivý softvér odstrániť. Ale ak predpokladáš, že budeš vyhľadávať vírusy vo svojom linuxe, tak stále platí, že jediným nebezpečným vírusom je ten medzičlánok ktorý je umiestnený medzi obrazovkou a stoličkou..
viem ze clovek je najdolezitejsi ;) skor ma zaujima ci to niekto pouziva a ci ma s tym skusenosti
Áno,
kedysi som používal minimálne 2 distribúcie na sken zfejkovaného Windowsu. Napríklad tebou spomínané maličké 4MLinux s ClamAV-om s čerstvou AV DB a potom následoval druhý sken napríklad pomocou Live CD Avira Rescue CD.
Čo vo windowsáckej partícii na HDD nenašlo ClamAV, dorazila potom Avira. Môžem túto kombináciu len doporučiť.
Na iných win-strojoch som niekedy aj spustil multiboot: windowsOS+vhodný Linux obsahujúci ClamAV prípadne aj avira linux.
Existuje aj Live CD/USB AV Kaspersky (zalozeny na Gentoo)