rendrovanie vida - obraz mimo zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.04.2014 | 16:36
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

Zdravím páni. Pri spracovaní videa v Openshot alebo Kdenlive mi ide zvuk mimo obraz, na 20 minútach je rozdiel cca dve minúty. Nejaký nápad by nebol? Vďaka.

    • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 15.04.2014 | 18:47
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nesedí Ti FPS.

      • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 15.04.2014 | 21:30
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        problém je v tom že sedí. :-( Skúšam teraz rôzne možnosti systémom pokus omyl ale to bude na dlho.

        • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 15.04.2014 | 21:40
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          A odkiaľ berieš info o frekvencii snímok, z hlavičky alebo z dátového toku? Niektoré zdroje filmov mali tento typ problému od výrobcu. Lacné foťáky dávali blbiny do hlavičky.

          • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 15.04.2014 | 22:20
            Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

            z hlavičky a Media info. Mám dosť solídny Canon, podľa papierov robí 30fps. Podľa Media info je to MOV, mpeg 4, 41.1 Mbps , 30,000 fps

            • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 12:02
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Solídnejšie informácie o médiách píše napríklad mplayer s parametrom -identify. Vtedy tobí dump informácií a prezradí či hlavička s základnými informáciami sedí s vlastnosťami dátového toku. Do hlavičky si totižto môžeš dať čo len chceš, hlavička obsahuje len orientačné informácie ktoré niesú záväzné.

              Inak, podľa toho že sa Ti rozchádza obraz a zvuk mi to pripadá ako keby bol obraz na 27Hz a zvuk sa bral z hlavičky rozrátaný na 30Hz snímky. Tých 27Hz sa používalo, ak si dobre spomínam pri niektorých amerických kinoformátoch.

              Keby si niekam zavesil vzorku filmu z toho zariadenia, alebo aspoň model toho zariadenia, tak by sa možno dalo s tým niečo poradiť. Takto môžem len zopakovať: nastav si korektné FPS pri remasteringu.

    • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 07:48
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      http://www.kdenlive.org/user-manual/troubleshooting-and-common-problems/sound-bad-and-delayed

      toto som našiel. Len problém je že používam sabayon a nemám s tým ešte také skúsenosti, obávam sa že niečo pokazím. Môže mi niekto poradiť čo konkrétne inštalovať?

      • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 10:57
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        sudo apt-get install libsdl1.2debian-pulseaudio

        nahradíš v Sabyone za

        sudo equo search libsdl1.2

        Vyhodí ti zoznam balíčkov, tak hľadaj ten čo bude obsahovať aj pulseaudio

        Inštalácia:

        sudo equo install balicek_co_si_nasiel

        Ak to nepomôže treba v Kdenlive nastaviť Audio Driver na Auto a potom pre istotu reštartnúť komp.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 11:01
          Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

          Vďaka, idem skúšať ak pôjde sieť normálne.

          • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 11:31
            Avatar Martin   Návštevník

            Heslo: ╠ @@ Searching...╠ Kľúčové slová: libsdl1.2╠ Found: 0 entriesmartin@linux ~ $

            no neviem...

            • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 11:46
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To nevadí, ten link je ak máš oneskorené audio pri prehrávaní. To sa Ťa asi netýka keďže podľa popisu Ti to oneskoruje v presnom pomere (2:20) pri remasteringu.

            • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 13:33
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Na ten balíček sa pozriem doma.

              Nemyslel si náhodou že ten posun je dve sekundy za dvadsať minút?

              20minút = 1200sekúnd

              1200sekúnd x 30fps = 36000snímkov

              Pri 36000snímkoch ti obraz predbehne zvuk o 60snímkov = 2sekundy. To je tak malá chyba že by to mohlo byť spôsobené PA. Len či je ten môj dohad správny či si zamenil minúty za sekundy. Je to tak?

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 15:05
                Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

                ten posun som strelil z brucha, len som to odhadol, ale skutočne ide o minúty. Ten kus videa dám zajtra na uložto, keby sa niekomu chcelo a bol by ochotný to pozrieť. Inak robil som to po častiach, keďže bolo veľa materiálu. Materiál som si rozdelil podľa tematických celkov. Tie som zostrihané uložil. Tak som získal niekoľko cca trojminútových kapitol. tam mi ešte zvuk fungoval bez viditeľného posunu. tie kapitoly som chcel spojiť do jedného celku, pridal som titulky a dal počítať. A výsledok je tá katastrofa ktorú spomínam. Skúsim len tak hodiť na časovú os niekoľko sekvencií v celkovej dĺžke tých 20 minút a uvidím či nie je problém kôli tomu duplicitnému spracovaniu. Potom dám vedieť.

                • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 15:17
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Potom to sedí na Wlasatého výpočet úplne presne. Tak potom daj link, pozriem si to.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 15:48
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Momentík, takže si robil cca 3min kapitolky ktoré naraz obsahovali video aj s audiom. To skôr vyzerá na zle vybraný výstup v remasteringu. Aký výstupný formát z wizzarda (sprievodcu či jako to prekladajú) su vybral, či to naozaj nie je prehlásené nejakým kinoformátom ktorý sa už 20 rokov nepoužíva pri nahrávaní?

                  • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 16.04.2014 | 16:57
                    Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

                    Áno, samostatné kapitoly aj so zvukom. Obsahujú vlastný zvuk, niektoré sú aj dodatočne ozvučené. posun sa týka aj vlastného zvuku videa (ruchy) aj hudby ktorú som pridal. každú kapitolu som uložil ako avi 30fps.

                    • RE: rendrovanie vida - obraz mimo zvuk 17.04.2014 | 19:45
                      Avatar Martin   Návštevník

                      wlasaty mal pravdu. Medzi jednotlivé kapitoly som dodatočne vkladal sekvenciu s titulkami, ktorú som neviem z akého dôvodu uložil s fps 50. A v tom bol celý problém. ospravedlňujem sa páni, a ďakujem.