Xubuntu 13.10 alebo 14.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.04.2014 | 16:19
Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

Ahojte.

Rozmýšľam, že vymením svoju starú :-)  (8.10)

Pýtam sa preto povolaných, či sa mi oplatí, predsa len počkať na ostré vydanie 14.04.

    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 17:45
      Avatar Martin   Návštevník

      akurát dnes som dal na jedno moje pc ubuntu studio 14.04 s xfce a ide parádne. Dúfam že ho tam budem môcť nechať pár rokov.

      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 18:42
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

        13.10 si skusal?

        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 20:30
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Moja skúsenosť s Ubuntu je taká, predčasne vydania chodia obstojne, v deň vydania ostrej verzie sa niečo posere a po čase to zas všetko šľape. Osobne odporúčam prechádzať na novšiu verziu po mesiaci od vydania.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 21:30
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

            Tak, to si dam tu 13-ku. Vdaka.

    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 18:17
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Vzhľadom na to, že ubuntu 8.10 má koniec podpory 30.apr., tak to máš úplne jedno. Na to aby si bežal na 4 roky nepodporovanom systéme musíš mať nejaký naozaj zvláštny dôvod. Veď aj do autobusov dávajú novšiu verziu, a s plnou podporou.

      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 18:41
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

        Mal som na to dôvod. Bol som s ním úplne spokojný. A ten istý dôvod chcem nájť aj v tej, ktorú tam nainštalujem. Ak medzitým úplne neprejdem na Debian. Ok dík za odpoveď.

        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 20:44
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pevne verím že nemáš internet banking.

          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 21:32
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

            A ja zas verim, ze si urcite chcel, aby som ti rozumel...

            • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 21:40
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pokiaľ si už nerozumel tomu, že si používal štyri roky neudržiavaný systém a liezol si s ním na internet tak ako to robíš aj teraz, tak mi povedz čo potrebuješ vysvetliť.

              pekné sviatky prajem.

              • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 21:50
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                Diky ale neslavim ich :-) okrem toho nepytal som sa na 8.10. Moja otazka neznela "pouzival som 4 roky nezabezpeceny system, myslite, ze som idiot?"  Tiez nechapem, co si na mojom zadani potreboval vysvetlit.

                • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 22:12
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Mne je jedno či si sa chcel opýtať na teraz padnutú otázku. Ale, áno. Človek čo sa spolieha že výrobok ostane bezchybne pracovať aj štyri roky po skončení podpory (alebo ak chceš, tak štyri roky po skončení záručnej doby) je riziko spoločnosti. Alebo, ako si sám podotkol: idiot.

                  A ak Ťa tie štyri roky toto netrápilo, tal Tvoja pôvodná otázka nemala zmysel ešte pred jej zverejnením. A doteraz ho nedostala. Ak Ťa dlhé roky netrápi takáto drobnosť, tak si ajtak vyberieš náhodným výberom. A ani nechcem vedieť čo všetko Ti do toho systému mohlo vliezť. Pevne verím, že Ti to neukradlo údaje na internet banking, alebo čislo karty s CVC a podobne.

                  • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 02:29
                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                    Človeče čo ty vlastne riešiš?!!

                    "Človek čo sa spolieha že výrobok ostane bezchybne pracovať aj štyri roky po skončení podpory"

                    Nespoliehal som sa. Proste vyladil som si ho tak ako som chcel a nechal som ho tam dovtedy, kým fungoval tak, ako som chcel. To bolo donedávna.

                    "Mne je jedno či si sa chcel opýtať na teraz padnutú otázku"

                    To ti bolo jedno od začiatku. Aj pre jej vyriešením.

                    "A ak Ťa tie štyri roky toto netrápilo, tal Tvoja pôvodná otázka nemala zmysel

                    ešte pred jej zverejnením"

                    Ale mala, a má. Niektoré programy (napr. Firefox nedokázal graficky tlmočiť, čo mal.) zabíjať čas kompilovaním nového FF na starý systém, nebudem. Čas je vzácny. Potrebujem ho pre iné.

                    V čom som riziko spoločnosti? Že nie som paranoik? Mne je jedno čo mi tam vliezlo. Ja som nikomu do počítača neliezol a to je podstatné. Títo sú riziko spoločnosti. Náhodný výber? :-) Človeče, nenechaj sa vysmiať :-D Nič také ako súkromie neexistuje. A neexistuje to minimálne od starých Stalinistických čias. Je úplne jedno, z tohto hľadiska čo máš na kompe, lebo to, čo sa o tebe potrebuje vedieť, to sa o tebe vie a použijú to proti tebe vtedy, až to budú potrebovať. Internet banking som nemal aktivovaný nikdy. Ak ťa to zaujíma. A ani nebudem. Nikdy.

                       Čiže to zhrniem.

                    1. Nedokázal si odpovedať na to, na čo som sa pýtal.

                    2. Nedokázal si na to odpovedať ani po tom, čo som ťa na to upozornil.

                    3. Čo teba do toho, ako dlho používam operačný systém? Chceš povedať, že nemám slobodu? Alebo nemám na to právo?

                    Ak nedokážeš odpovedať na to, na čo sa ľudia pýtajú, tak mlč. Vážne mlč.

                    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 02:38
                      Avatar samalama   Návštevník

                      plesaty je tu ten najmudrejsi na tomto fore. co povie, je svate, kto mu oponuje, je keket. ovlada vsetko. 2-krat. vsade bol a vsetko videl. tiez 2-krat. najradsej pise totalne kraviny, ktore su vysledkom vsetkych jeho vedomosti. a potom sa cuduju, ze im tu nikto nechodi, ked musia zakazdym citat tie jeho keketiny...

                      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 03:02
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                        Nemôžem nič iné, ako súhlasiť. Normálne som rozmýšľal, že (chápeš, štyri roky som tu nebol na tomto fóre a ani na žiadnom) tu prestanem písať. Ak budem potrebovať poradiť tak budem prispievať inde. Ale ako vidíš. Bedňa normálne poradil, a myslím, že freak to zachránil. Dokázal pochopiť ako sa k tomu staviam, a ponúkol alternatívu. Určite aj on mohol mudrovať aký som magor a lama... ale neurobil to. Jeho vedomosti mi poslúžili, kým z vedomostí wlasatého nemám žiaden úžitok...

                        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 08:23
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Problém je v tom, že si nepotreboval poradiť. Ty si sa len fyzicky ozval s tým, že kto si vezme na zodpovednosť Tvoje chovanie.

                          Najprv odignoruješ LTS verziu 8.04 a nahodíš testovaciu verziu. Potom odignoruješ ďalšiu LTS verziu a pýtaš sa či si máš nahodiť inú testovaciu verziu alebo čerstvo vydanú LTS verziu ktorá prebieha procesom stabilizácie. Predpokladám, že ďalšiu podobnú otázku budeš mať zas v inej päťročnici.

                          Ak by si chcel počuť akú verziu by som Ti odporúčal z dlhodobého hladiska, tak momentálne 12.04 s neskorším prechodom na 14.04 ak máš dostatok RAM a grafiku s 3d. A k tomu povinné updaty aspoň raz za kvartál. Problém je, že na toto si sa nepýtal. Ty si sa pýtal či si máš dať znova testovaciu verziu alebo LTS ktoré sa ešte len stabilizuje. S dovetkom, že Ti vyhovuje nehať to bez podpory žiť vlastným životom. Takže áno, najmúdrejší si tu Ty, lebo sa ani nepotrebuješ pýtať a vždy sa zariadiš po svojom, bez ohľadu na radu. Držím palce, a nechcem vedieť čo všetko sa Ti na ten stroj dostalo a kam po svete poputovali Tvoje osobné dáta čo si mal na tom počítači.

                          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:06
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                            Písal som, že ak nevieš odpovedať na to na čo sa ľudia pýtajú tak mlč. A mal by si vziať na zodpovednosť svoje chovanie. Na všetko, čo si tu písal som už reagoval. Je MOJA nie tvoja vec, čo a ako dlho mám na PC. Pozri si príspevky ostatných a uč sa. Veľa šťastia.

                          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:12
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                            Ak by si chcel počuť akú verziu by som Ti odporúčal z dlhodobého hladiska, tak momentálne 12.04 s neskorším prechodom na 14.04

                            Toto si mohol napísať aj bez tých kecov. Chápal by som to tak, že 14.04 z neskorším prechosom na 16.04. Fakt, prečo si nenapísal rovno toto bez všetkých tých obludností, čo si tu na mňa z podtónom mravokárcu alá "skončíš v pekle" vybľafol?

                            • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:41
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              vzhľadom na to, že to nebudeš ďalších niekoľko rokov udržiavať, tak akákoľvek zmena len odsunie opakujúci sa problém o pár percent z celkového trvania. Mimochodom, keď nesláviš prvý jarný spln, tak prečo hovoríš o pekle? Asi Ti peklo imonuje.

                              • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:55
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                                Zas riešiš mňa :-) A to je ten opakujúci sa problém. Ja som hovoril o pekle? :-) Nič o pekle som nehovoril. Zle si čítal. To je už asi v tvojom prípade folklór.

                                • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 14:09
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Áno. Tvoja otázka bola, je a ostane zbytočnou až do doby kým neprestaneš potláčať údržbu. A s tým peklom si to pekne vybľafol, ani si si Tvoje vlastné slová neuvedomil.

                                  No, nič, prajem pekné sviatky. A drž sa. Dúfam, že sa v roku 2020 neopýtaš túto istú vec znova a zas zbytočne.

                                  • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 14:19
                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                                    A s tým peklom si to pekne vybľafol, ani si si Tvoje vlastné slová neuvedomil.

                                    Dobrá demegógia. Ale ak si nepochopil, ja ti to polopatisticky vysvetľovať nebudem. Asi sa rýcho učím, že áno??  :-D :-D

                                    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 14:52
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Neviem od koho sa čo učíš, ale zodpovednosť a pravdomluvnosť to niesú. A moje rady úspešne prehliadaš. Tak sa drž, budeš to potrebovať. Veľmi, a skoro. A na druhú stranu, držím Ti palce pri riešení. Dúfam, že Ti to pomôže. Aspoň na chvíľku, podľa zverených skutočností.

                                      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 14:55
                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                                        "alá skončíte v pekle"  neznamená, že hovorím o pekle. Hovorím o atmosfére akú vyrábaš. Toto ti nedošlo?

                                        No comment...

                                        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 15:08
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          To sú Tvoje slová ktorými sám priznávaš vytváranie dusnej atmosféry.

                                  • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 14:48
                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                                    A ešte jedna vec. Ak je na tomto vlákne niečo zbytočné, tak si to ty. Lebo freak postrehol to, čo aj ty. Lenže kým ty si sa začal do mňa sarkasticky navážať, a riešiť mňa, on ponúkol riešenie, ktoré rieši práve to, o čom sa ma tu snažíš blahosklonne poučovať, aj keď na to nie som zvedavý (pripúšťam, že si to nezbadal). Takže moja otázka nebola zbytočná, len ty si na ňu nedokázal adekvátne (a fundovane) reagovať. Všimni si ten krátky príspevok aký má. Tri riadky bez nadutých kecov riešia o údržbe to, o čo sa tu ty snažíš dosť neobratným spôsobom.. Preto som písal "uč sa". Dúfam, že aspoň z tohto príspevku si niečo do budúcna vezmeš.

                                    Drž sa aj ty.

                                    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 15:05
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Keby si aspoň neklamal. Mal si nainštalovanú distribúciu ktorá Ti sama ohlásila dostupnosť nových verzií s krátkodobou a dlhodobou podporou, to si v tichosti rok a pol ignoroval. Potom Ti tá distribúcia sama oznámila že jej končí podpora, a to si tiež úspešne ignoroval približne štyri roky. Nie, Tvoja otázka nemala význam. Hocičo by si tam dal, tak to neháš bez údržby v ľahko zdiskreditovateľnom stave. Keby si pred tými štyrmi rokmi zareagoval na výzvu počítača, tak to máš dávno hotové na 3 kliknutia.

                                      U nás sa hovorilo: komu niet rady, tomu niet pomoci. A to, že Ti niet rady si sám potvrdil tým, že si sa schválne spoliehal na systém 4 roky po ukončení podpory. Škoda reči.

                                      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 15:14
                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                                        Keby si aspoň neklamal.

                                        Kde som písal, že som to neignoroval? Áno ignoroval, lebo som chcel a mal som na to právo. Mne na tom svet nestojí ani nepadá. A čo také sa mi malo stať, že som tam mal systém ktorý nemal 4 roky podporu. Mali ma uniesť mimozemšťania? Zas riešiš nezmysel. Takže si si z môjho príspevku predsa len nič nevzal.

                                        Wlasaty, tri riadky toho človeka riešia v priateľskej atmosfére to, čo ty nedokážeš. Si dosť neschopný komunikovať s ľudmi.

                                        Komu niet rady, tomu niet ani pomoci.

                                        A už ma nudíš.

                                        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 15:34
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Keby si sa zariadil podľa toho čo Ti sám počítač radil, tak pôvodná otázka nevznikne. Ale vznikla.

                                          Keby si nehovoril o pekle a potom to nezaprel s dovetkom že Ty neklameš, tak o Tebe každý povie že neklameš. Ale, hovoril si to a zaprel si nos medzi očami.

                                          Pužívanie systému bez údžby zvyšuje pravdepodobnosť napadnutia počítača záškodníckym software, ten Ti môže odcudziť Tvoje osobné údaje a kľudne môže aj ponakupovať veci na Tvoju platobnú kartu použitú v napadnutom počítači. Takže by Ťa uniesli mimozemšťania.

                                          Mǎš pravdu. Pod priateľskou atmosférou si ja osobne nedokážem predstaviť klamstvo a dlhodobé ignorovanie rád (aj keby pochádzali z neživého počítača fungujúceho ako kniha). Toto naozaj nepovažujem za správny spôsob komunikácie, na tomto sa zhodneme. Takže sa drž, naozaj to budeš čochvíľa potrebovať. Takže áno, naozaj máš právo klamať a dlhodobo ignorovať rady. Ale, myslíš si že s takým prístupom budeš všade vítaný ak budeš žiadať radu ktorú odignoruješ? Už sa stalo.

    • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 17.04.2014 | 23:35
      Avatar freak   Návštevník

      Z toho co som tu precital o tvojom pristupe ku OS si myslim ze by ti najlepsie vyhovovalo nejake non-ubuntu (semi)rolling-distro ) v kazdom pripade vsak Debian_based:

      SolydX

      • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 02:53
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

        No vidíš, toto mi ani nenapadlo. Vždy som tak trochu závidel tým, čo si dokážu nahodiť Gentoo (rolling-updaty) ale táto možnosť mi nejak ušla. To čo som si zatiaľ pozrel o SolydX sa mi vcelku páči. Asi to skúsim. Som rád, že existujú ľudia, ktorí sa dokážu aj vcítiť do potrieb toho druhého a ponúknuť riešenie.

        • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 09:35
          Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

          ja som po 5 rokoch začal hľadať niečo, čo nebudem musieť stále riešiť. Len aby to fungovalo ako má a vybavené. A nakoniec som skončil pri sabayon. žiadne nové inštalácie, len aktualizácia keď sa mi chce. Je to postavené na gentoo, jednoduché, rýchle a spoľahlivé. K dispozícii aj verzia s xfce. Stojí to za vyskúšanie.

          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 09:55
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

            Martin, už to všetko fachčí ...?

            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 10:06
              Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

              myslíš to video? áno, písal som to do toho môjho príspevku. Wlasaty mal pravdu, bolo to fps. Dostalo sa mi tam pár sekúnd urobených s fps 50. Som nadmieru spokojný s tým distrom. Jediné čo mi nejde je winff. Ale inak super.

              • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:16
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Jediné čo mi nejde je winff.

                Dáva Ti hlášku: "Cannot find FFPlay" ???

                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:20
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                ešte sem daj obsah konfiguráku, ktorý sa nachádza v:

                ~/.winff/cfg.xml

                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:44
                  Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

                  dám, keď budem pri pc. Vopred ďakujem :)

          • RE: Xubuntu 13.10 alebo 14.04 18.04.2014 | 13:20
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

            Vdaka Martin. Sabayon som nikdy neskúšal. Ale asi skúsim prednostne debian-based SolidX čo mi poradil freak. Ale možno vyskúšam.