Zamŕzanie netbooku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.05.2014 | 10:12
Linuxák   Návštevník

Zdravím. Mám menší problém s netbookon Acer Aspire One 722. Vždy po ledva 10 minútach na internete (prehliadanie) zamrzne, skúšal som aj Chrome aj Firefox. Zamrzne tak že sa nedá na nič kliknúť ale myšou sa dá hýbať. Nereaguje ani na kliknutie na panel, okno...proste nič. Ctrl+Backspace reaguje a na chvíľu to zasa opraví. V systémových záznamoch z času zamrznutia nieje vôbec nič. Je tu Linux Mint 16. Starší Mint 14 tu išiel kedysi dávno bez problémov. Čo tým môže byť?

    • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 10:49
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ake pouzivas prostredie?

    • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 11:31
      Avatar Linuxák   Návštevník

      Cinnamon 2.0.14

      • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 11:52
        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

        môj typ je že máš málo operačnej pamäte a ona sa ti proste zaplní.... ak máš len 1GB RAM tak skús upgradovať na 2 (ak sa dá) ale aj tak by som skúsil radšej zmenu prostredia na niečo ľahšie (jednoduchšie) napríklad Mate, XFCE, *box...

        Happy falling
    • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 14:38
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Rozhodne ako vravi Juraj. Treba zmenit prostredie na nejake Lightweight.

      Mal som taky netbook a jedine co tam slapalo tak openbox alebo nieco podobneho + mozes vyskusat xfce

    • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 15:05
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      cinnamon... mrzne pri každej možnej príležitosti. skúšal som to niekoľkokrát a vždy som sa vrátil ku kde. Teraz som svokrovi dával mint a hádaj. Mrzne.

      • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 16:10
        Avatar Linuxák   Návštevník

        Nieje to môj netbook tak nechcem známeho zasa preúčať na Xfce a podobne, už si zvykol na toto.

        RAM-ky je tu až až, 4 GB. Na mojich strojoch beží Cinnamon bez problemov aj na menších. Nahodil som teraz proprietárny AMD ovládač na grafiku namiesto slobodného a uvidím čo to bude robiť. Na slobodnom nešlo spustiť ani Foobillard, jednoduchý biliard. Zostala vždy len čierna obrazovka.

        Napadlo ma vymeniť ovládač na grafiku lebo už som tak raz "opravil" starší komp. Tam bola ale nVidia...za pokus to stojí

        • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 16:17
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          pokial ho nainstalujes spravne tak by mal bezat dobre.

          • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 16:50
            Avatar Linuxák   Návštevník

            Inštaloval som ho cez Nastavenia > dodatočné ovládače a nechal nech si ho nájde a nainštaluje samo. Ide to zatial dobre (len zmizla ikonka z Menu na lište...zaujmave :) )

            • RE: Zamŕzanie netbooku 26.05.2014 | 17:41
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              To mrznutie bude kompozitorom, zmenou ovládača sa to môže odstrániť.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Zamŕzanie netbooku 27.05.2014 | 11:13
                Avatar Linuxák   Návštevník

                Po výmene ovládača to už ide dobre. Tému môžete uzavrieť.