TeamViewer 8

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.06.2014 | 11:23
Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

Zdravicko,

zasa sa ozyvam... V distre Manjaro mam nainstalovany komercny TV8 a potreboval by som ho vylucit zo software update.

Kedze mam licenciu na 8. radu tak nechcem aby sa mi aktualizoval pochopitelne.

No neviem sa nikde dopatrat ako, kde alebo cim sa to spravi. Este som rozmyslal nad tym ze ho dam aktualizovat (aj so systemom ako to ponuka) a potom spravim downgrade, ale to som si neni isty ci to bude fungovat.

Ak tu je nejaky mistr v Archu tak poprosim o radu.

Diky.

    • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 12:18
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ používaš pacman, tak pohľadaj lock na stránke. Je tam niečo na spôsob ${EDITOR} /etc/pacman.conf modify IgnorePkg array.

      • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 12:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Len doplním, ten zápis by mal vyzerať:

        IgnorePkg = teamviever
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 12:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pri SW ktorý má cenu od US$ 749.- až do US$ 2,839.- (US$ 3,569.-) je len smutné že takúto potrebnú vec nepíšu v návode.

          • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 12:51
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            To mas veru pravdu. Ale tak asi ich na to este nik neupozornil.

            Diky moc, vyskusam to.

            • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 13:04
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              O tom silne pochybujem. Každopádne máš možnosť spraviť support ticket a skús sem dať info že či sa za tie peniaze niekto ozve, niekto čo nie je stroj ktorý len overí či email existuje.

              • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 14:08
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                No a urcite aj napisem. A dam vediet.

                Viem ze po pol roku vydaly 9. radu TV a upgrade stoji okolo 400e. Len za upgrade, to je svinstvo.

                • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 14:53
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Uz som si zakladal ticket ale ani im ho neodoslem lebo pytaju odomna cislo faktury a to ja ani kolega nevyhrabeme. Takze aj ten bulletin nieje az tak jednoduchy :)

                  • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 15:12
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    To ste stratili faktúru a tak vysokú cifru? Tomu neverím. Faktúry sa musia zo zákona uchovávať 5 rokov, takže sa môžeš buď pripraviť na daňovú kontrolu alebo sa ozvi účtarni nech ju nájde. Poprípade sa rovno ozvi BSA nech s tým warezom nezdržuješ.

                    • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 15:18
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      Jako sorry ale ziadny warez! To je normalne zakupene, aj ked neviem ako by to fungovalo ala crack kedze mi mame taku licenciu ze ked je jeden pripojeny uz druhy sa nemoze takze asi tolko.

                      Faktura je niekde ale len sa nam to moc nechce hladat, asi v tom to je.

                      • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 16:14
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Tak sa im ozvi že dobrý deň, stratili sme ID zákazníka po živeľnej pohrome a potrebovali by sme tým pádom resetnúť klientské údaje aby sme mohli využiť podporu. Ak máš ten komerčný program legálne zakúpený a figuruješ ako kontaktná osoba, tak v tom nevidím problém. Problém vidím v tom, že používaš nepodporovaný fork podporovanej distribúcie.

                        • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 16:26
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          To zajtra pohladam asi tu fakturu :) Vies, bol som moc lenivy na instalaciu Archu (mozno aj preto ze nemam dostatocne znalosti mozno som fakt len lenivy) a tak som chcel vyskusat Manjaro a cuduj sa svete, ono to krasne bezi, teda az na tuto aktualizaciu, ktoru idem hned vyskysat a este take malinke minus by som dal spodnemu panelu, resp. ked tam mam Ikony ako launcher tak ked ju otvorim tak sa mi vedla nej zjavy takmer taka ista, na nerozoznanie... Neviem ako mam nastavit (ak sa da) aby ju otvaralo tak na dlzku alebo skor aby tam bol aj popis. Ale to je len malinka uzivatelska blbostka inak som celkom spokojny na to ake to je mlade distro (fork).

                          • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 16:36
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Porovnanie Archu s jeho forkom Manjaro môžeš dať do blogu, aspoň sa to tu trochu rozvíri po odbornej stránke.

                            • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 16:37
                              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                              Zasa fajn napad :)zacnem na tom pracovat.

                              • RE: TeamViewer 8 19.06.2014 | 14:17
                                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                                Čiže Arch je pre šamanov a Manjaro aj pre BFU? Som slightly confused.com pretože aj Arch aj Manjaro sú k dispozícii napr. s KDE aj s Xfce. Len ako Vás tak sledujem, z blogu budem rozumieť tak akurát spojkám, preložkám a citoslovciam.

                                • RE: TeamViewer 8 19.06.2014 | 16:45
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  BFU som uz davno nepocul :) Vzdy mi to tak nejak prislo vtipne :)... Neboj sa budes rozumiet. Prave preto som ho zacal pisat aby si aj BFU vedel aspon ten Manjaro nainstalovat a konfigurovat. Len strpenie, ide to pomaly.

    • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 14:05
      Avatar Martin   Návštevník

      prepáčte že to sem pišem ale chcem sa opýtať na jeden môj problém. mám nainštalovaný flash player idú hry aj videa na internete ale nejdu mi hry ktore su v 3D prevedení online. Vypiše že nemá podporu pre 3D a že to mam ubgreadnuť. Prešiel som z Windowsu na ubuntu a frajerka ma zato linčuje lebo nemože hrávať farmville na facebooku O.o X-/ .. Poradíte mi niekto ?

      • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 14:10
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Bolo by lepsie aby si zalozil vlastne vlakno a tam sa na to urcite aj niekto obrati. Ak nechces trpet nepriaznive komenty tak pekne zaloz nove. Len dodam, musis popisat problem viac. Hlavne aku mas grafarnu, resp. cely stroj opis a ludia ti budu ochotny pomoct.

        • RE: TeamViewer 8 17.06.2014 | 14:14
          Avatar Martin   Návštevník

          Oukej díky, už som založil

    • RE: TeamViewer 8 19.06.2014 | 16:48
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Jo a riesenie tu je spomenute. Editoval som:

      /etc/pacman.conf
      a tam som odkomentoval a pridal:

      IgnorePkg = teamviever

      Sice v Octopi sa to tvari ako ze by to chcelo aktualizaciu ale pri aktualizacii systemu ho pekne vynechalo.