Vytvoriť obraz hudobného CD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.07.2014 | 13:24
pablo   Návštevník

Ahojte všetci.

Môže mi niekto prezradiť ako vytvoriť obraz hudobného CD z mp3? Keď si dám vytvoriť pomocou k3b obraz z mp3-súborov, vytvorí mi síce zvukové stopy (vo WAV formáte), ale len mi uloží na disku WAV súbory - to ja nepotrebujem, chcem obraz CD vo formáte ISO!

Keď vytváram obraz dátového CD pomocou rovnakého programu, vtedy je to v poriadku. Aj keď robím kópiu CD vytvorením obrazu.

Keď som vyskúšal vytvoriť obraz hudobného CD pomocou programu brasero, tak mi síce tvrdí, že vytvára obraz CD, ale mu to trvá a trvá (a nič sa pri tom nedeje)...

Ja viem, ak chcem za každú cenu mať obraz zvukového CD, dá sa to tak, že najprv vypálim fyzické zvukové CD a potom z neho vytvorím kópiu ako obraz CD... Ale chcel by som obísť vytvorenie skutočného CD.

Je možné, že sa to v tomto fóre už riešilo a aj úspešne vyriešilo, len som to nenašiel...

Vďaka za podnetné návrhy!

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 11.07.2014 | 17:20
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      načo obraz? zober si mp3 skladby, urob z toho wav. hotovo. ak chceš napáliť, môžeš. ak chceš odzálohovať, môžeš... a ak chceš niekomu poslať, tak mu to môžeš normálne zabalené ako zip alebo niečo podobné, nemusí byť iso.

      normálne to zazipuj a máš z toho jeden súbor :)

      • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 11.07.2014 | 17:22
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        a keď už chceš, v niektorých programoch, myslím že to bolo v nerovi, ale môže to byť asi hocikde, sa dala vybrať vypaľovačka, vrátane možnosti urobiť z toho súbor .iso alebo nejaký podobný. nero mal nejaké vlastné čudo

        • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 12.07.2014 | 21:39
          Avatar pablo   Návštevník

          O tom, že mi to vytvorilo wav súbory sa môžeš dočítať vyššie v mojom úvodnom príspevku. Obraz hudobného CD potrebujem do virtuálnej mechaniky. Že to dokáže nero to viem - používal som ho vo windows.  Ak by si pozorne prečítal čo som napísal, je tam uvedené, že pre dátové CD obraz CD bez problémov ten k3b vytvorí...

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 11.07.2014 | 22:27
      Avatar Artas   Návštevník

      K3B>nový zvukový CD projekt>presunúť mp3 súbory>stlačiť tlačidlo napáliť>v dialógu zaškrtnúť "iba vytvoriť obraz">v záložke "obraz" nastaviť cestu

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 11.07.2014 | 22:38
      Avatar Artas   Návštevník

      Tak sorry. Mal som to najprv vyskúšať.

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 11.07.2014 | 22:45
      Avatar Artas   Návštevník

      Podľa tejto stránky (https://cdburnerxp.se/help/Data/createiso) to nie je možné.

      • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 12.07.2014 | 21:44
        Avatar pablo   Návštevník

        Nepotešil si ma... ... vďaka za snahu...

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 13.07.2014 | 01:02
      Avatar xhc Debian /AwesomeWM  Používateľ

      terminálový prográmek genisoimage?

      History: Ubuntu 5.04 -> Kubuntu 5.10-7.10 -> OpenSuSE 10.3-11.3 /KDE | 2012-2013 Arch Linux /AwesomeWM
      • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 13.07.2014 | 07:33
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        +1

        genisoimage -o bozsky_kaja.iso Music/Karel/

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 14.07.2014 | 12:27
          Avatar pablo   Návštevník

          Mám taký dojem, že týmto sa dokáže vytvoriť len obraz dátového CD - proste ako hudobné CD to nemôže vo virtuálnej mechanike fungovať. Je mi teraz jasné, že hudobné CD nemôže byť v žiadnom prípade odložené ako obraz ISO. Spomenul som si, že keď som mal v minulosti obrazy hudobných CD, neboli to ISO ale NRG (čiže Nero image)...

          Takže radšej zabudnem na ISO obraz hudobného CD vytvorený v linuxe a keď to budem naozaj potrebovať, tak cez virtuálny WinXP vytvorím prostredníctvom napaľovacieho programu Nero obraz CD vo formáte NRG. Keď som skúšal namiesto toho vo wine nainštalovať Nera, podarilo sa mi to ale pri pokuse o výrobu hudobného CD (bez ohľadu na to, či skutočného alebo len obrazu) prestal program fungovať, proste nie všetko ide cez wine...

          Ešte niečo musím napraviť - uvádzal som, že by sa dal vytvoriť obraz hudobného CD prostredníctvom skutočného hudobného CD - tak to nie je pravda, výsledok je rovnaký ako keď som dal vytvoriť obraz hudobného CD z vlastných súborov...

          Môžeš tému uzavrieť!

          • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 14.07.2014 | 12:50
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Od začiatku rozmýšľam načo chceš mať vytvorené ISO v ktorom je dekomprimovaná hudba zo strátového formátu MP3. Kvalitu s tým nepridáš, a zbytočne to bude zaberať miesto. Ak chceš nad tým aj napriek tým záporom strácať čas, tak si pozri tento dokument.

            • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 16.07.2014 | 11:00
              Avatar pablo   Návštevník

              Ak sa nemýlim, nikde som nespomínal že chcem vyrábať obraz hudobného CD z mp3, iba som uviedol načo to potrebujem. Čo sa týka tých hudobných formátov, môj obľúbený je bezstratový FLAC a ak nie je k dispozícii (keď sťahujem nejakú muziku zo servrov) tak prinajhoršom hľadám mp3 s tokom dát 320 kb/s - s horšou kvalitou neberiem...

              • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 16.07.2014 | 14:07
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ak dosiahneš wav s správnym vzorkovaním a zarovnávaním, tak je tvorba samotného iso hračkou. Návod už máš, a pre flac si nájdi spôsob orevodu do wav. sox by to mohol zvládnuť ak bol preložený s správnymi knižnicami. Zmysel mi už uniká, ale je to tvoje miesto na disku a tvoja práca s prepínaním virtuálnych mechaník.

                PS: ohľadne mp3 s dátovým tokom min 320 Kbps, tak som už zažil aj pesničky čo cestovali po servroch a každý server ich rekomprimoval s vyšším dátovým tokom. Bolo to na nich dosť počuť. Čo si človek neurobí sám, to nemá. Ja si teraz digitalizujem zbierku mnou zakúpených AudioCD keďže mám obavy o poslednú mechaniku ktorú mám k dispozícii. Už som sa dostal cez pol metra.

                • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 16.07.2014 | 14:38
                  Avatar pablo   Návštevník

                  To s tými mp3 320 kbps mi je dávno známe. Zvukmi a nahrávkami sa zaoberám už vyše 30 rokov, na PC len dákych 10 až 12 rokov, istý čas som pre svojho zamestnávateľa vyrábal profesionálne (resp. kvázi-profesionálne) nahrávky cez mikrofón aj som ich potom upravoval, čistil od lupancov a nežiadúcich zdôraznení sykaviek a niektorých iných spoluhlások (p, t, k, b, ...) - ma to bavilo "hrať sa s tým", ale už tam nepracujem...

                  • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 16.07.2014 | 21:02
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    To s tými 320 Kbps mp3 som myslel trošku inak. Najprv bola demonahrávka 64 Kbps zdarma k stiahnutiu, potom ju prebral iný server zahltený reklamou a zvýšil jej dátový tok na 128 Kbps z pôvodnej nekvality. Keď som sa dostal k 320 Kbps nahrávke vzniknutej pomocou niekoľkých krokov z pôvodnej 64 Kbps, tak som to vzdal. Môj čas stratený hľadaním bol vyčísliteľný na vyššiu sumu ako stál uvedený album. Proste, neoplatilo sa mi ťahať kvalitu horšiu ako malo FM rádio, aj keď bez džinglov.

                    Neskôr som podobnú vec vysvetloval ľuďom, čo pri riešení torrentov na okresané filmy stratili viac peňazí ako stál ten film v trafike. V plnej kvalite.

    • RE: Vytvoriť obraz hudobného CD 16.07.2014 | 11:05
      Avatar pablo   Návštevník

      Klamal som, hneď v 1. príspevku som to uviedol, čo sa týka mp3 - ale to som uviedol hlavne z dôvodu, aby bolo jasné že nechcem vytvoriť dátové CD na prehrávanie mp3...