SKLUG Predsedníctvo

Sekcia: Komunita 22.07.2014 | 20:29
Martin Zatroch   Návštevník

Zdravas!

Slovak Linux Users' Group aka SKLUG (http://sklug.sk/) mal "voľby" naposledy v roku 2005. Osobne sa poznám z predsedom Jánom Sáreníkom (http://www.linkedin.com/in/jsarenik) a som ochotný diplomaticky zalobovať za niekoho z vás, skalných členov LinuxOS komunity [LinuxON nemusím, aj keď som bol svojho času coworkerom elmorda - jedného z autorov; hacker v pravom slova zmysle telom i dušou]. Mal by niekto záujem posunúť to niekam vpred?

PS: Ideálne by som tam rád videl človeka nie nepodobného typu Mireka Biňasa (zhodou okolností môjho profáka cvičiaceho Cčko ešte v dávnych dobách akademického roka 2010/11). Hoferek?! ..

Príjemné leto, ciao.

AD: FEI TUKE bola príliš nudná (https://moodle.fei.tuke.sk/user/profile.php?id=9803). Preto radšej GIS && GPS v teréne. ;D LF TUZVO >>> https://www.youtube.com/watch?v=8TBtWUe4UlY

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 22.07.2014 | 20:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Som za. Stano je tu z registrovaných aktívnych používateľov človek s najnižším počtom vyvolaných flame inklinujúcim k nule. A nerieši bulvár. Tak isto je známy aj v zahraničí.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 22.07.2014 | 21:59
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Za dlhý čas sa tu objavili dvaja nerdi, jeden zmenil zameranie na iné veci ako háčkovanie a druhý zmizol nevedno kde. Potom je tu ešte Mirec, ale ten je zas radšej v utajení :)

      LUGy sa rozpadli po celom svete ostali len skalné s dobrým zázemím. SKLUG je mŕtvy dosť dlho občas tam nazriem a aspoň podľa webu sa nič nedeje.

      To mi pripomenulo moje mladé časy kde sme si OCEčko stavali vlastnými rukami a po 89 sa niekto rozhodol že to vlastne patrí mestu a treba to za korunu predať kamarátovi.

      Dnes je uponáhľaná doba a je problém sústrediť nerdov a hackrov na nejaké miesto. Každý si buď kutí svoj mŕtvy projekt bez komunity, alebo maká v komerčnej firme a tí mu pre istotu nedajú vydýchnuť. Viď Dare_devil ktorý nakomplet vyhorel.

      Teda nejaké náznaky nováčkov ktorí sa zaujímajú tu sú, tak možno.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 04:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Musel by na to byť niekto s dostatočným prehladom a technickými skúsenosťami. Dôležité je aj adekvátne vystupovanie a tak podobne. Rozhodne nie som dobrým kandidátom.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 06:01
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      ma zmysel ozivovat SKLUG, ked tu mame SOIT, ktory je aktivny? o clenstve v SKLUGU a v jeho rade som uz uvazoval, dokonca som mal moznost ziskat dost hlasov ... ak sa najde dost dovodov preco ozivit SKLug ...

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 09:54
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        SKLUG zaniknúť nemusí, stačí keď sa spojí s niečím aktívnym ako SOIT. Aspoň budú mať po vyše troch rokoch účet v banke. Funkcie sa ajtak prelínajú.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 17:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      tak trochu odpovedám po nejakom čase... a rozhodol som sa kandidovať :) áno, úplne vážne.

      No a ak sa pýtate prečo, dôvod je jednoduchý. Lepšie nech tam niečo vzniká a nech to niečomu slúži, ako keby to malo zaniknúť úplne. Konkrétne by som rád urobil pár zmien a ak sa to zdá ako dobré nápady, môžete dať hlas :)

      1. Ako prvé by som chcel zistiť stav projektu a portálu. Teda či na tom momentálne niekto pracuje, či sú živé mailing listy a tak podobne
      2. Keďže tam nie sú novinky, chcelo by to pridať odkazy na projekty, kde novinky sú, kde to nejakým spôsobom žije. Okrem titulky by som chcel zároveň urobiť niečo ako katalógovú podstránku s odkazmi
      3. Rád by som poriešil zameranie portálu a pridal nejaký obsah. Konkrétne by som sa zameral na úplných začiatočníkov. Samostatné fórum je zbytočné, lepšie zdieľať napríklad s týmto.
      4. Chcel by som tam urobiť dva typy kontextu - niečo podobné na "Chcem vydať knihu" z Greenie knižnice, čiže krok za krokom informácie pre nových či budúcich Linuxákov, a taktiež niečo podobné s databázou znalostí či Distrowatch - s tým, že by išlo o projekt "1000 znakov o konkrétnom Linuxe". Niečo ako uživateľské minirecenzie, kde by mohol každý napísať svoj názor na ten či onen systém, a ak by to prešlo kontrolou (gramatika, vulgarizmy atď, bolo by to uverejnené. Môžem ukázať, ako si to približne predstavujem
      5. Integrácia so sociálnymi sieťami

      Najdôležitejší bod je samozrejme 2 - a okrem SOIT aj projekty ako Slax, spomenutý Distrowatch či Wesnoth.

      Ak by niekto s týmto súhlasil, bolo by to fajn - a samozrejme bude potrebná pomoc ďalších dobrovoľníkov.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 21:40
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Držím palec.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 22:43
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        LUGy slúžia na stretávanie sa linuxákov a vzdelávanie nováčikov. Takže toto by malo byť primárnym cieľom. Pokiaľ ťa ale viac zaujíma podeliť sa o svoje skúsenosti elektronickou formou, tak poď medzi nás, toto je aj tak posledný živý slovenský linuxový portál.

        Hasta la vista.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 17:26
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          Preto je fajn urobiť dobrý obsah, a nech ho už niekto propaguje. Ak niekto napíše článok na los, a bude dobrý, pribudne odkaz na sklug. Ak niekto z akéhokoľvek dôvodu nemá rád los alebo niečo iné, aj tak to tam nájde ako odkaz na blog alebo čokoľvek.

          Mne sa napríklad páčila galéria plôch a je to myslím fajn vec. Rád by som to videl na los a odkázal na to

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 25.07.2014 | 00:29
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          presne, na to sluzili lugcony (na to stretavanie sa)

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 10:38
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

        Počúvaj Stano, bedňa Ti to tu povedal úplne jasne. Ak chceš v zmysle LUG-ov vzdelávať nováčikov, stačí prispievať do Fóra, Správ alebo Článkov. Naša podstata a nádej spočíva v tom, že sme posledný "živý" linux portál na Slovensku.

        Preto si myslím, že by sme sa mali všetci jednotne, a všetci čo sme tu, pokúsiť sa presadiť, aby sa tento portál linuxos.sk stal integrálnou súčasťou SLUG-u. Máme na to šancu práve teraz ...



        PS.: PROSÍM VÁS, nezačínajte tu zase s hodnotením človeka podľa toho, koľko flames v očiach takéhoto samozvaného rozhodcu/ľudového sudcu, ten-ktorý človek vyvolal, lebo by sme sa súdili navzájom a na podporu Linuxu by ostalo málo času.

        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 17:16
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          A čo som písal asi? Sklug by som chcel hlavne prepojiť s webovými projektami, ktoré žijú. Ak chceš dať hlas, môžeš. Btw linuxos mám ako homepage

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 12.08.2014 | 14:39
        Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

        prosim - len toto nie! pokus o novy web s linuxovou tematikou tu uz bol a volal sa linuxon (o dovodoch viete povedat viac vy ako ja). za perspektivnejsie povazujem presmerovat odkaz z sklug.sk sem na linuxos.sk ako sa pokusal robit novy web. setri radsej sily a pis clanky tu.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 12.08.2014 | 14:58
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          mozno si zle pochopil, skor slo o aktualizaciu webu linux.sk , rozhodne dalsi linux portal nie je potrebny na slovensku (ano, ja chystam promo projekt o linuxe pre domacnosti a male firmy, ale malo by to byt nejak rozumne poprepajane)

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 12.08.2014 | 15:35
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Nech je webov koľko chce, pre mňa za mňa nech je aj skupina na pokeci, hlavne aby bol prehľad kde sa čo deje. A základných informácii nie je nikdy dosť. Hlavne aby sa dalo odtiaľ dostať na advanced obsah, napríklad tu

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 23:03
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      kde su tie casy...

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 23:06
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        ktore?

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 23:15
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          tie

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 23.07.2014 | 23:29
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            casy webu, alebo casy SKLug-u, alebo oboje ?

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 05:15
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

              Stretávky sú dobrá vec, aj by som zorganizoval, prečo nie? Nemusí organizovať sklug, ale určite by o tom mala byť zmienka na sklug

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 10:04
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              oboje.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 24.07.2014 | 10:25
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Ja ako newbie som nemal ánung, že niečo ako SKLUG alebo SOIT existuje.

      Zdá sa mi, že bolo v minulosti v rámci organizačného nadšenia rozbehnutých kopu projektov, ktoré vo fáze realizačného vytriezvenia živoria alebo zamrzli, čo je škoda. Keď som chcel terazky vidieť živého Linuxáka, tak som išel z BA do NR.

      Stanovi držím palce.

    • SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 18:16
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ja navrhujem jasne Milana Dvorského. Myslím si, že je to mladý človek s morálnymi vlastnosťami vhodnými pre SKLUG. S kandidatúrou Stanislava Hofereka rozhodne, aj vzhľadom na jeho minulosť na tomto fóre, rozhodne nesúhlasím.

      Takže, ak to ten pisateľ Martin Zatroch tohoto threadu semká myslel vážne, zalobuje určite pre Milana ....

      :-)

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 18:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Ak má Milan záujem, ja v ňom problém nevidím. Kandidovať môže ktokoľvek. K tomu čo si napísal predtým nech si urobí názor každý sám.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:16
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          vo vedeni sa da ziskat aj viacero dalsich funkcii, okrem predsedu aj podpredseda. a prerozdelenie uloh je potom cisto otazkou dohody s clenmi.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 18:38
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Neviem sice o aku minulost ide ale fakt by mal mat na stana kazdy svoj vlastny nazor.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 18:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          išlo o to, že projekt LinuxON vznikol okrem iného preto, že sa ľuďom nepáčili jednostranné útoky Dodoeda. Ale to je naozaj lepšie neotvárať.

          Najlepšia vec na hádky je kvalitný obsah. Kde nie je, tam hádky vyniknú a kde je, tam sa strácajú. Napísal si niečo o Manjare a napríklad mne to veľmi pomohlo a som naozaj vďačný. Rozhodne nie som sám, čo si praje pokračovanie :)

          • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 19:05
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Jasne, lepsie je nic neotvarat.

            K Manjaru - uz zacinam pisat nieco, len som dlho testoval system na stabilitu a zda sa ze ide konecne o jeden z najstabilnejsich systemov ktore som mal.

            Len casu je malo, nie tolko co by som si prial. Skoda ze den nema aspon 30 hodin :)

            • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 19:07
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

              predstav si, že by si o 4.00 vstával a išiel do práce, prišiel by si o 18.00 a o 20.00 by si mal ísť spať, aby si sa vyspal. Dnešná realita :)

              inak... kus ma prekvapuje slovo stabilita, v linuxovom význame. Pre bežného človeka stabilita = nepadá to, pre linuxáka že sa verzie balíkov obmieňajú pomalšie... divná dualita...

              • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 19:10
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Ja rano mam problem vstat aj o 8:00 :)

                Pre mna to znamena ze aj ked updatujem, configurujem, menim... tak to stale bez problemov ide.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tie útoky a flame čo tu s nimi roky vyháňal ľudí. Pamätám aj ja. Chvíľu sa choval slušne, ale som zvedavý koľko mu bude trvať kým s tým znova začne.

            • ....... 24.07.2014 | 22:31
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

              Pozri, WlaSaTy nenavážaj sa do mňa, zase vyvolávaš zbytočné flame.

              posielam ti pozdrav na dobrú noc a idem spať.

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • RE: ....... 24.07.2014 | 22:43
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                prejdime radsej k meritu veci. idealnejsie by bolo, keby ste napisali presne nazory a napady v suvislosti s temou a nepisali o minulosti ... vdaka ...

                • RE: ....... 25.07.2014 | 03:50
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ja som ich napísal už dávnejšie, stačí sa lepšie pozrieť. Len nerozumiem tomu, prečo sa tu znova vyvoláva flame i keď viem kto to robí.

                  • RE: ....... 25.07.2014 | 05:09
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    To by zmenil len naohaj hustý kúzelný prútik...

                    Emdík, kandiduješ teda?

                    • RE: ....... 25.07.2014 | 13:51
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                      iest na obsadenie je tam viacero, cize kandidovat mozu viaceri.

            • WlaSaTy si fakt blbec .... 01.08.2014 | 11:02
              Avatar xexo   Návštevník
              • Príspevok bol vymazaný.
              • RE: WlaSaTy si fakt blbec .... 01.08.2014 | 11:05
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                zmazal som prispevok z dovodu priameho utoku a urazania (nadavky). Hlavne, ked to napise neregistrovany clovek.

                • RE: WlaSaTy si fakt blbec .... 01.08.2014 | 13:15
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Xexo tu hoci píše ako neprihlásený, ale už sem chodí roky. Nie každý má nervy z ocele, tým netvrdím že je to správne. No vyťahovanie tých istých vecí dookola...

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Milan a WlaSaTy .... 01.08.2014 | 16:05
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                  Ahoj, Milan.

                  Hmmm, neregistrovaný človek má horší názor ako ten registrovaný? BTW, aj ten s nickom WlaSaTy je neregistrovaný ......

                  takže tak, takže tak.

                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • RE: Milan a WlaSaTy .... 01.08.2014 | 16:11
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                    lenze vela ludi odtialto pozna WlaSaTeho osobne ...

                    • RE: Milan a WlaSaTy .... 01.08.2014 | 16:21
                      Avatar borg Fedora  Administrátor

                      neviem, ale ja mam na ludi rovnaky meter, a berem nazor kazdeho, ak to stoji za to.

                    • RE: Milan a WlaSaTy .... 01.08.2014 | 16:23
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      To nieje moc dobrý príklad, tak ja som si napríklad s Wlasatým nikdy nepísal, zato Xexa mám v kontaktoch. Pár rokov sme si už nepísali, tak ani neviem či si ma ešte pamätá, ale ja jeho áno. Rozhodne to nieje náhodne okoloidúci provokatér, ale človek ktorý to tu dobre pozná.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Milan a WlaSaTy .... 01.08.2014 | 16:36
                      Avatar borg Fedora  Administrátor

                      + navyse preto by mal mat protekciu a ist casto do offtopics chraneny touto protekciou. ale chapem, takto je to v celej nasej gubernii.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:32
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Tak sa vykašli na staré časy a reaguj na aktuálne príspevky. Môžeš kľudne Edovi protirečiť na to čo napísal teraz, ale prosím ťa nevyťahuj čo bolo kedysi.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:35
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Sorry, tak vlastne Edo tiež vytiahol minulosť, tak sa na to vykašlite obaja.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:40
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              S týmto prístupom sa to tu neodvážim nazývať ani posledným, ani živým a žiaľ ani linuxovým portálom. História sa opakuje, len škoda že v takejto téme. Je mi z toho smutno.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 20:53
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Mne tiež, ale nepríde mi fajn vykopávať Mary z hrobu a dookola ju znásilňovať. Raz treba ten poklop zavrieť a zabudnúť.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 21:17
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  To by tu najprv musel byť putovný ban za flame. Ako prvý navrhujem za systemd, a prajem dobrú noc a pekný víkend všetkým čo nezapárajú.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo a realita 24.07.2014 | 21:26
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    A ja prajem dobrú noc a pekný víkend tebe.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • ja ten názor práveže mám 24.07.2014 | 19:11
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

          Vrelý súhlas. Lebo každý si musí vytvoriť na stanislava hofereka svoj vlastný názor, ktorý potom môže úplne slobodne vysloviť tak, ako som to pred chvíľou urobil ja sám vyššie.

          :-)

          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: SKLUG Predsedníctvo 26.07.2014 | 22:29
      Avatar Martin Zatroch   Návštevník

      SOIT poznám, pozabudol som na nich. Naposledy bolo živo okolo sprístupňovania dát z verejného katastra.. Mám tušenie, že viacero linuxákov by sa našlo aj za portálom http://geoinformatika.sk/ a http://menejstatu.sk/; pričom v druhom prípade autor Tibor Peták spravuje slovenské domény http://gnu.sk/ a http://gpl.sk/ kde sa na nachádza lokalizácia tretej iterácie známej licencie.

      Off-topic: Dovolím si ale podotknúť, že našou najväčšou osobnosťou doma a v zahraničí uvedomujúcou si potenciál a aspekty slobodného softvéru je Martin Husovec aka Huťo. http://www.husovec.eu/ | http://www.linkedin.com/in/husovec | https://twitter.com/hutko | http://blog.eisionline.org/author/martin-husovec/ | o.i. aj aktívny Fellow európskej odnože bostonskej FSF - FSFE.

      Toto vlákno som založil z vidinou možnosti širšej prezentácie IT riešení založených na univerzálnom šírení vedomostí, pretože mainstreamové médiá majú na špecifické témy a kľúčové slová uvalené informačné embargo.

      Prečo si myslím, že "aktuálny" predseda by miesto posunul z radosťou ďalej? Pri poslednom meetupe vo vlaku pôsobil ako príliš zaneprázdnený človek, nakoľko má rozbehnutých viacero vecí povedzme aj typu patentovateľnej technológie pre zvýšenie efektívnosti solárnych kolektorov v spolupráci z jeho známymi spomedzi Izraelského tech sektora. Stallmanovu The Free Software Song mi ale zanôtil na údiv okolitej verejnosti čisto SPAMäťi. d-_-b \m/

      Emdi a či Stano, dodoedo?! Je to na vás. Kontakt je jasan@x31.com, mailing listy treba ale oživiť.

      PS: Pre tých ktorí nemajú tú česť, Jasan na ISOC.. https://www.youtube.com/watch?v=ErMgqXAdzHs

      Footnote: Pokiaľ zniem povýšenecky, ospravedlňujem sa. Nie som ničím viac než FSF & Kopimi aktivistom. http://pcklub.sk/cestni-clenovia/ & https://gobblin.se/u/martin/ [http://bayfiles.net/file/1ipyl/1i045L/uis_apache.png]

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 26.07.2014 | 23:06
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Keď si tu už spomenul SOIT, tak po tom ako mi preposlal eMDi mail o prosbu o zverejnenie akcie LPI, tak mi z toho prišlo ťažko. Po prvé ani zmienka od nich čo za to. (Ani ponuka hodíme link na vás) Zato je ten ich web prepchatý linkami na samé slobodné sociálne siete ako FaceBook atď. Zas som sa utvrdil že čo si o sebe tvrdí že je otvorené nieje ani zďaleka slobodné. Ďalej som nepátral, páč už som len čakal že tam bude kontakt cez slobodný Skype. Chlapci zo SOIT zobuďte sa.

        Do tohoto ja nie som ochotný investovať čas ani peniaze, len mi je ľúto kde to dokážu niektorí príživníci v mene znásilnenej slobody dotiahnuť.

        To ostatné je moc sympatické a dík za linky.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 01:40
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          zakontrujem ... FB ma muchy, ale poskytuju tiez kopu upraveneho opensource ... FlashCache, jazyk Hack a pod. a co sa tyka popularity, na spopularizovanie potrebujes dostat nieco medzi co najvacsie publikum, takze tam sa ten FB hodi, lebo chces - nechces, je tam najviac ludi.

          musime sa pozerat na to z viacerych stran. najst pozitiva v negativach ;) cielom je priblizit linux a open source dalsim a dalsim ludom, primarne presunut peniaze urcene pre mega korporacie (kde aj tak vacsina konci iba v jednej - dvoch firmach) do open source sveta a primarne jeho vyvojarom v ramci komunit i jednotlivcov (zaujmavej appke 50 centov az euro, LibreOffice napr. 2 eura + feedback).

          Zrazu vie takto open source ziskat na este vacsej kvalite a atraktivite pre BFU alebo male a stredne firmy. ked ziska na atraktivite a zvysi sa trhovy podiel Linux/GNU Linux v tomto segmente, zrazu bude uz aj pre firmy vyvijajuce specializovany SW (napr. ucto) port pre Linux samozrejmy ... a zacnu sa stierat niektore rozdiely medzi komercnym OS a OSS OS v prospech toho druheho menovaneho ...

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 01:44
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            ak sa pridá fb, pozná to každý... poznáte napríklad niekoho, kto používa mailing listy? ja osobne nie a z počutia je to minimálne množstvo ľudí... taktiež skype a spol. je to non-free? je. ale ľudia to poznajú. keby som dal niekde ekiga kontakt, tak si väčšina ľudí povie, že sa cez internet nedá zavolať...

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 11:59
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nemám ani skype, a ani facebook. A keby som chcel niečo, čo mylne nazývaš ekiga a v skutočnosti je to Voice Over IP, tak si k tomu zoberiem aj telefónne číslo. Ale mám mobil, a tuším že na objem mojich hovorov ma vyjde lacnejšie ho používať ako mať len kôli telefónovaniu zapnutý komp na skype. Elektrika nie je zdarma ani na internátoch. Len tam na to doplácajú daňovníci a študákom to nedochádza.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 16:36
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                Veľmi dobré postrehy, rozhodne +1

                Fb som myslel ako voľne prístupnú skupinu, kde sa dá čítať. A pod pojmom ekiga som myslel ekigu. Alebo iný, konkrétny IM messenger zameraný skôr na telefonovanie.

                Minimálne u nás telefonovanie = skype a VOIP skratku nepoznajú niekedy ani tí ľudia, čo sú nonstop na skype a predávajú slúchadlá s mikrofónom :)

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 16:58
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  IM messenger zameraný skôr na telefonovanie.



                  trochu si sa vzdialil nielen od témy, ale aj od reality. Messanger zasiela správy. A ak majú byť tie správy hlasové, tak sa vraciaš do minulého tisícročia keď sa namiesto mobilov používali CB stanice a používalo sa Push To Talk. S niečím takým by somťa poslal do mínusu aj ja. A s radosťou.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 03:27
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            ale sme v svete, kde človek za windows ultimate nedá euro. jednoducho nie. rovnako za množstvo sw od akéhokoľvek tvorcu. to nie je chyba oss či komerčného sw, ale ľudského uvažovania. osobne nemám problém podporiť projekty, ale koľko takých je?

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 19:54
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            OK, je to môj osobný názor. Pre mňa je jediné riešenie ako presadiť slobodný softvér používanie slobodných technológií, je to ale len môj názor a nieje to žiadne oficiálne vyjadrenie názoru za LinuxOS.

            eMDi ja to beriem, na stránky SOIT občas aj chodím pozrieť čo je nové, len po tej žiadosti som sa tam poobzeral či sa vôbec odkazujú na nejaké slobodné projekty a nula, nič. To je pre mňa neprijateľné, rovnako ako žiadať o propagáciu a nič za to.

            Opakujem je to moje osobné stanovisko a nech si ho nikto nespája s oficiálnym vyhlásením za LinuxOS.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 21:13
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              po tej žiadosti som sa tam poobzeral či sa vôbec odkazujú na nejaké slobodné projekty a nula, nič.



              Skús sa pozrieť lepšie, napríklad na tie učebnice distribuované pod licenciou CC. Ale hádať sa s Tebou nebudem, nemá to význam. Zas si preukázal že trpíš selektívnou slepotou a tým pádom je akákoľvek diskusia kontraproduktívna. A som rád, že to tvoje prehlásenie nespájaš s LOS.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 21:19
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                S tou selektívnou slobodou určite zájdem k doktorovi, alebo je lepšie na facebook? Poprosím poraď mi.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 21:30
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Choď s tým do kúta.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 21:32
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Mno prv než sa dočkám odpovede, kde to máme zavesené niekde na Gite, aby som do toho mohol slobodne prispievať? Nejak to cez selektívnu slepotu nevidím, ale dúfam že ty ma zachrániš a dáš sem link.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: SKLUG Predsedníctvo 27.07.2014 | 21:41
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Aha. Takže podľa tvojich slov : aby to bolo slobodné, tak to musí biť na gite. Slobodná licencia a dostupnosť Ti nestačia. Vážne s tým choď do kúta, tam si nebudeš robiť hambu.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 28.07.2014 | 05:10
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    Git = asloboda? To. By sme dopadli. Ani linux by nebol, lebo nebol nahodený vo verzií 0.x na git :)

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 28.07.2014 | 07:33
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      To asi patrilo niekomu inému.

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 19.08.2014 | 19:39
              Avatar tabas   Návštevník

              takze za propagaciu by si chcel prachy, ale inde pises o slobode za zadarmo. vobec si neprotirecis. pa.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 19.08.2014 | 20:00
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Slobodný softvér je samozrejme len o tom niekoho cicať, pa.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: SKLUG Predsedníctvo 12.08.2014 | 14:37
          Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

          neviem presne o co sa jednalo, ale zrejme o moznost spravit si certifikat priamo pocas oss konferencie v ziline. ta konferencia je sama o sebe zdarma a je dostatocne open. to, ze certifikacna autorita pre LPI certifikaty pozaduje za ich vydanie "evry", s tym uz velmi moc nenarobime a su to peniaze, ktore zjreme nekoncia v SOIT-e. nehladiac na to, ze v ramci oss conf bola za certifikacnu skusku zlava.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 12.08.2014 | 14:39
      Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

      tak na tom binasovi som sa teda celkom pobavil :-))) a co ti nevyslo?

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 08:09
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Kedze sa to tu zaseklo, davam do placu otazku. Chcel by to niekto iny zobrat na krky okrem Stana?

      Ak nie, nech tie volby uz prebehnu. Nepoznam volebne pravidla SKLUG, ale byvali cinovnici by to uz cele mali roztocit tak, aby uz niekto akcne ochotni mohol zacat makat. Po roku akejkolvek jeho cinnosti, aj jeho najblizsich ludi /ich vyber treba nechat na neho/, mozu pripravit volby noveho alebo staronoveho sefa. Lebo akakolvek cinnost bude lepsia, ako sucasna ziadna, aspon sa rozviri debata a upresnia sa mozne sposoby aktivnejsej existencie spolku uzivatelov Linuxu u nas.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 08:26
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Sorry, vacsinou sa mi to nestava, ale ten akcny jedinec ma byt ochotnyyy.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 11:59
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak sme si to tu odhlasovali, povedzte to niekto Stanovi :)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 12:20
            Avatar borg Fedora  Administrátor

            citali ste aspon stanovy? 

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 19:49
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Stano si Stanovy spraví aké chce.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 20:09
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                Stanovi niekto stanovy stanoví? 

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 20:15
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Stano si stanoví stanovy sám.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 20:44
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    nekaz mi tu slovnú hračku!

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 21:20
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Som čakal že si aspoň raz začas zapneš Jabber a premigrujeme Geenie.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: SKLUG Predsedníctvo 05.09.2014 | 05:07
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                        Únava z práce, som rád že stíham maily. Plus trochu som pozeral sf, aj tam sú možnosti spätnej väzby

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 14:10
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      A chodi sem niekto z predsednictva, aby nam v skratke vysvetlil ako dalej a najma ako co najrychlejsie zvolit novych do vedenia?

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 18:12
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Podla mna, zdruzenie SKLUG, ktore ma zruseny ucet v banke od 14.4.2011 uz bolo zrusene aj na MV SR.  www.linux.sk je stranka polomrtva, okrem odkazu na progressbar, ktory sice pozyva na stretnutia ludi, avsak na velmi vzdialene cinnosti napr. od tych, o ktorych sa mi tu bavime. Zabudnime na SKLUG a traja, styria mladi, ktori sa dokazete ako tak bez konfliktov dohodnut, zalozte nove zdruzenie so zameranim na ciele, ktore si v minulosti vytycilo stare zdruzenie a na ciele nove, na ktore si trufate Vy.

      A potom nas pozvite hoc aj na celkom novej webstranke na pokec a spolupracu. Vela zdaru. 

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 18:15
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Ach jo, strasne starnem. My, my, my sa tu bavime.

        A mam este otazku: ak uz odklepnem komentar, mozem ho dodatocne opravit?

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 18:18
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          každý sa utne, no niekedy netreba opravovať. predsa len, tu sú inteligentní ľudia a ide o bežnú komunikáciu, nie o diplomovú prácu.

          k sklugu: jasné že treba niečo nanovo a či pod pôvodným menom alebo nie, to je jedno. hlavná je činnosť

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.09.2014 | 18:25
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Ale mi to aj tak vadi, a ked chybu zbadam a nedokazem ju opravit, citim sa neprijemne.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 19:04
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Zial, presiel dalsi stvrtrok a nikam sme sa neposunuli, jednoducho chyba velitel. Stano stale  a stale maka v praci, dalsie veci uz pochopitelne nestiha a dalsi borec sa dobrovolne neprihlasil.

        Predkladam preto navrh do placu, co by ste povedali na Maria - vxmery-ho.

        Ako ho osobne poznam, aj sledovanim jeho vstupov na linuxovom poli, je to akcny, pruzny a huzevnaty chlapik s vybornym tahom na branku. Stale sa uci a neuveritelne rychlo rastie aj po odb. stranke a sudiac podla jeho prispevkov je uz raz Linux jeho srdcovou zalezitostou. Niekto z nas, ktori sem este pravidelne chodime, by si uz mal konecne vyziadat nasu doveru a zahajit obnovu a zjednotenie komunity. Ostatne uvidime a poriesime za pochodu.

        S Mariom som to vopred nekonzultoval, dufam, ze som ho priliz neprekvapil. Vystrasit som ho urcite nevystrasil, nie je taky typ cloveka.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 19:31
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Návrh do plaču?

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 19:45
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            To je moj clovek, + k tomu je aj vtipny.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 18:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          stále nemakám... len pondelok až sobotu, a to aj nadčasy... samozrejme povinné :) a už som zas zatlačení niekde na okraj... som dopadol :)

          ale aspoň novú anketu na LinuxOS som presadil :)

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 20:49
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Prepáčte za trocha iný názor ale sa mi zdá, že toto nie je správna cesta pokúšať sa vzkriesiť prakticky mrtvý projekt SKLUG. Oveľa viacej sa mi páči počin Milana Dvorského. Súčasťou toho projektu by som okrem iného navrhoval sústrediť na tú stránku všetky dostupné návody v češtine alebo slovenčine, a aj ich postupne doplniť, pretože najviacej podľa mňa brzdí rozvoj linuxu v bývalom československu roztrieštenosť a nedostatok informácií v rodnom jazyku. Nie každý je schopný lúskať návody v angličtine a nie každý je zdatný vo vyhľadávaní na internete. Keby všetky informácie boli sústredné na jednom mieste a v rodnom jazyku, mohlo by to veľmi pomôcť. Mne osobne chýba napríklad podrobný návod ku KDE v češtine či slovenčine. Pre mňa je anglický návod ku KDE nanič, pretože na prelúskanie je veľmi rozsiahly. Vo väčšine návodov čo som k distrám videl je popísané ako sa to inštaluje, kde sa dajú stiahnuť iso súbory a podobne ale aké nastavenia v jednotlivých prostrediach čo ovplyvňujú, aké démony bežia na pozadí a podobne, sa človek už nedočíta. Dosť mi také informácie chýbajú.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 21:55
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Nemusi to byt SKLUG, len pred casom sa pod tymto vlaknom objavil namet spravit daco zjednocujuce pre Linux na Slovensku a najma padli navrhy, ze by to mohol kocirovat Stano. No nenastal ziaden posun a preto som dal navrh na poverenie vxmery-ho, aby skusil on, aspon isty cas, tahat karu. A vymyslat, navrhovat, organizovat a riadit, pravdaze za pomoci niekolkych ludi, ktorych sa mu podari presvedcit, aby mu v tom pomahali.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 21:59
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          mas dojem, ze na Slovensku treba nieco zjednodovat? okrem tohto portalu ohladom Linuxu tu nic nie je. navyse otvorena scena je ovela prirodzenejsia ako organizacia s precedom bez sirsej podpory. casy lug-ov su prec.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 00:39
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            +1

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 07:05
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            -1

            Okrem tohoto portálu je tu ešte SOIT, ale ten je tu ako funkčná konkurencia cenzurovaný aby náhodou nevznikol dojem že aj za oknami je život.

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 10:43
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              -1

              hovoril som o linuxe, cisto len o linuxe. vseobecne oss riesenia neboli spominane.

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 11:26
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Obávam sa, že SOIT to berie veľmi akademicky, čo je trochu mimo záujmu bežnej popoulácie, veď na čo by komu bolo stochastické programovnie regulátorov, že?

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 12:09
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              SOIT, ale ten je tu ako funkčná konkurencia cenzurovaný

              Čo je toto za blbé reči. Choď už fakt trolliť inam.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 12:56
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Ja som tu pár krát uverejňoval správičky. Je pravda, že SOIT moc nesledujem resp. nemám čas sledovať skoro nič, takže uverejňujem až keď ma niekto z organizátorov požiada. Zopár ľudí odtiaľ poznám a nezdá sa mi, že by niekto hovoril o cenzúre z našej strany alebo niečo podobné.

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 13:54
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Stačí sa pozrieť v tomto vlákne vyššie. Padlo tu viacero názorov na spojenie SKLUG a SOIT, ale tak isto tu bolo aj prezentované že SOIT nie je organizácia zaoberajúca sa otvoreným SW kôli tomu že nepoužívajú GIT. Toľko k trolizmu. GIT nie je merítkom otvorenisti SW. A tak isto tu bolo aj zamietnuté zverejnenie upútavky na certifikáciu len preto, že padlo do SPAMu a jednoduchšie to bolo zmiesť zo stola. S takýmto odmietavým postojom by som sa nikdy nedokázaj stotožniť.

                A to, že SOIT nesleduje tento portál je len pochopiteľné. Majú svoje komunikačné kanály, a snažia sa zaangažovať ľudí na vylepšovanie zdroja, nie na hasenie problémov.

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 14:31
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                  Ok, nič som nepovedal. Tú diskusiu som nečítal celú, momentálne som zavalený robotou, predpokladal som, že to bola narážka na niečo iné.

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 14:52
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                  nebolo to zmetenie zo stola, snazil som sa to z casti obhajit a ked som to nasiel ten mail o par dni neskor v kosi/spame, sypal som si popol na hlavu, lebo chyba vznikla na mojej strane a voci certifikacii (aj platenej) vo vseobecnosti nic nemam.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 14:56
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Mám taký pocit že sa to to už preberalo, tak načo to vyťahovať znova. Stalo sa viacero chýb ale už to je jedno si myslím.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 15:43
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Na Teba som nenarážal.

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 19:54
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Zapadnutý email, vysvetlilo sa to.

                  Môžu tu písať správičky o svojich akciách, môžu písať články ako fungujú, môžu písať blogy, kto im niečo také kedy zakázal?

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 20:15
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Kto im to vymazal aj s šťavnatým komentárom? Zabudnúť by sa to dalo, keby sa z toho "niekto" poučil. Viď aj to intermezzo s GITom podľa ktorého napríklad spomínaný Linux nevznikol ako Open Source. Máš dosť zvlášny trolling, ale prehľadný. Za mňa teda hlas nedostaneš.

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 20:31
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Stále dookola to isté, toto považujem za ťažký trolling, všetko je dávno vysvetlené.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 21:29
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Áno, vysvetlilo sa to s dodatočnou omáčkou: nikto im to nezakázal, len sa to s veľkým haló vymazalo lebo to "niekto" svojvoľne a bezdôvodne nechcel. A s rovnakým haló si v tejto téme tvrdil že čo nie je na GITe, nie je OSS. To je troling ťažkého kalibru. Že ťa to chovanie baví, takto klamať.

                        Ale to je ajtak vedľajšie. Z môjho pohľadu je prínosnejšie keď sa podchytia talenty v zárodku a použijú sa na zlepšenie SW pomocou pridania novej funkcionality a opravu nájdených chýb, tak ako to robí napríklad spomínaný SOIT. Poskytovanie workaroundov ktoré odstránia nejaké nežiadúce stavy SW síce zviditeľní poradcu a fórum, ale z dlhodobého hľadiska danému SW nepomôže. Akurát sa dostane do všeobecného povedomia že čo všetko a ako dlho v SW nefunguje. A to je jeden z dôvodov prečo som za spojenie SOIT a SKLUG. Nech sa jednoducho overí chyba (či nenastala mdzi stoličkou a klávesnicou pridaním nekompatibilného zdroju SW alebo aplikáciou nekompatibilného patchu), a pomôže s reportovaním. Ďalšia vrstva to môže opraviť u zdroja. Tak sa väčšina problémov kompletne eliminuje. Ale to sa už zbytočne opakujem. Tu sa skôr preferuje aplikácia workaroundov.

                        PS: áno. Pamätám si časy keď bolo spojazdnenie akéhokoľvek syst́ému pôrodom. Dnes je to už ináč, a veľa vecí funguj samé od seba. Ale občas sa zanesie nová chyba, občas sa objaví regresia alebo chýba podpora príliš nového železa.

                        • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 21:49
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Tak starý dobrý WlaSaTy je späť.

                          Ohľadne SOIT som sa rozhodol napísať predsedovi osobné ospravedlnenie, hoci som to už pokladal za vyriešené, ale aspoň zistím či fakt. (Posledná ich akcia tu mala aj správičku)

                          S tým ostatným čo píšeš plne súhlasím.

                          Som človek z mäsa a kostí a emócie sú ľudské, tak treba vnímať veci aj v súvislostiach.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 21:58
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Zas si sa netrafil, ani s tým ospravedlnením. Keby Ťa to vtedy zaujímalo, tak by si si všimol že si cenzuroval Poliakov. A keby Ťa to zaujímalo teraz, tak si to dohľadáš. SOIT bol ich partner ktorý im poskytol priestor na ich akcii. Máš moc krátkodobý pohľad na vec a rád zahadzuješ veci za hlavu. Menovite tie veci ktoré sa aktuálne netrafia do Tvojej nálady. Ale tento typ impulzívneho chovania má väčšina populácie. Viem, že si sa neskúšal zmeniť.

                            • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 22:18
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              WOT? Máš krámy? Ku všetkému som sa už vyjadril, snažil som sa každý problém vyriešiť, ako vidím asi by ťa potešilo keby som sa na všetko vykašlal. eMDi pokiaľ viem kontaktoval tú Polku.

                              Škoda mýlil som sa, zas som skočil na trolling.

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 22:48
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Veľa krát si ukázal že máš svojský spôsob riešenia problémov, ale s tými Tvojími žiaľ nevieš pohnúť. Troluješ, a stále sa to snažíš hodiť na iného. Inak sa tie T́voje intermezzá napríklad s GITom medajú vysvetliť.

                                A to, že tú polku kontaktoval emdi s ponukou na reklamu v polke jej programu si pamätám. Bolo to zbytočné ako tá Tvoja bezdôvodná cenzúra. Akurát že tá Tvoja cenzúra nechodí s krížíkom po funuse. Tá chodí rovno na krščiny. Takže jediný troling na ktorý si skočil bol ten Tvoj. Nezmenil si sa.

                                • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 05:00
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                  Už dlho ti tolerujem tvoje primitívne správanie ku všetkým naokolo, práve to skončilo a skončil si.

                                  Všetko čo bude odpoveď na mňa bude zmazané. Každý jeden troll príspevok, čo je v poslednej dobe tak 99% bude zmazané. Rád by som ťa polutoval za to že ti niekto ubližuje a chodíš si to ventilovat sem, už na to nemăm síl.

                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 21:55
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        K tomuto sa aj ja pridávam, nie že by som Máriovi neveril ale tiež si myslím že by sme sa mali viac venovať počinu Milana a tomuto fóru

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.12.2014 | 22:11
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      No, takisto by som Mariovi veril, ale tiež som za Milanov projekt. A čítal som, že po prekonaní ovčích kiahní, je človek schopný nepredstaviteľných vecí.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 09:02
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        +1 :-D :-D :-D

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 11:57
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          ehm ...

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 12:06
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            No vidím, že humoru Ti to neubralo.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 12:18
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Ty bláho, jak kríženec mušketiera a dalmatínca. Vitaj nazad medzi bledými tvárami :)

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 13:26
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Nová profilovka? :)

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 16:56
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Nemam nic proti projektu linuxprevas.eu, cim sirsia informovanost o ochotnych pomocnikoch, tym lepsie. Nove mena by som ale doplnil k lokalnym distributorom aj na ubuntu.cz, P.Paska a S.Hoferek tam uz davnejsie figuruju. Je ich vysse 100 v roznych krajoch CR aj SR, dnes uz vsetci ponukaju  aj ine linuxove distribucie, mnohi aj linuxove darcekove predmety cez svoje eshopy, ale aj drobne upravy HW a poradenstvo pre uzivatelov.

        Mne ale ide aj o aktivity smerom hore, ktore su bez povereneho sefa komunity linuxakov  nemyslitelne. A samozrejme bez ziskania dalsich spriaznenych skupin detto. Ako prve by som riesil umoznit pri kupe HOCIKTOREHO typu noveho notebooku vyber aj bez OS resp. s linuxom, v zaujme konecnej likvidacie monopolu MS.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 17:49
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Prepáč ale čo si predstavuješ pod aktivitami smerom hore, ktoré by boli bez povereného šéfa komunity linuxákov nemysliteľné? Ja osobne považujem spôsob, ktorým išiel SKLUG za nešťastný. Aby sa platili príspevky a volilo predsedníctvo a podobne. To umožnenie výberu OS pri kúpe notebooku nemá s žiadnym SKLUGOM nič. To závisí na výrobcoch počítačov a tých nejaký SKLUG vôbec nezaujíma a zaujímať ani nebude. Buď realista. Druhým problémom, prečo toto nemôže nateraz poriadne fungovať je malá kompatibilita linuxáckych ovládačov na niektorý hardvér. Neustále čítam o tom ako toto, či ono poriadne nefunguje a podobne. Pokiaľ na Linuxe nebudú poriadne ovládače na všetok hardvér, dovtedy budú s jeho rozšírením problémy. Určite teraz bude spústa ľudí tvrdiť, ako je na tom linux skvelo s ovládačmi a pod. ale nepísal som to preto, aby som rozpútal flame, takže sa prosím zdržte komentárov na tému ovládačov. To si môžeme vydiskutovať inde, ak je záujem.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 02.12.2014 | 19:03
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Prepac mi aj ty, raz som ti tu uz vyssie pisal, ze NEMUSI to byt SKLUG, furt sa k tomu vraciame.

            Najvacsia ceska linuxova komunita je Obcianske zdruzenie, s volenymi predstavitelmi, zdruzeni su pod ubuntu.cz a napr. ked rokovali s jednolivymi centralami vyrobcov HW o sirsom uplatnovani Linuxu na ich vyrobkoch, ktore nasledne aj testovali, tak tam rokovali nejaki sefovia, ktorych my, napr. ani tu na linuxos.sk, nemame. A som realista na zaklade prave ich skusenosti, ktore boli nasledne pre ubuntakov prezentovane napr. aj na fore - Oficialni oznameni, a ktore urcite viacerym nam pomohli pri rozhodovani.

            Formu organizovania treba dohodnut, takisto aj pravidla a podmienky pre pripadnych ucastnikov. Ak zaujemci o takuto formu organizovania nebudu, nic som nepovedal.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 09:39
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Este by som doplnil k tomu monopolu MS moju osobnu torturu spred 4 rokov. Mal som vyhliadnuty NTB Lenovo T420s, samozrejme vsade len s W7. Skusal som do kupy bez W zainteresovat aj krajsku SOI v Nitre, oni mi dali za pravdu a boli  na kontrole u 3 predajcoch v NR, ale aj tak so to musel vzdat. NTB mi nakoniec kupil syn v USA /samozrejme s W7, ale za dobru cenu - prave na nom pisem/. Nemal som uz sil a nervy, aby som to sam /a za mojim chrbtom s dost pasivnou SOIkou/ zvalil. Jednotlivec tazko vyhrava boj s veternymi mlynmi, cest vynimkam, ako nedavno som cital na root.cz, ako sa chlapikovi podarilo ziskat 40€ od Acer za nepouzitu licenciu W. Tiez mu to trvalo, ziskal spat co chcel, ale system bezi nadalej rovnako.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 12:27
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Tak k tomuto môžem povedať iba toto - samozrejme, že by to bol ideály stav, keď by si človek mohol vybrať zostavu podľa svojich predstáv a k tomu aj OS. Bohužiaľ situácia je taká aká je, to znamená, že sú k dispozícii iba určité vyrianty a vo väčšine prípadov iba s Windowsom, v lepšom prípade aj bez OS, nájdu sa však aj PC s Linuxom.

            Avšak predstav si podobnú situáciu v autách, tam máš tak isto iba dajme tomu určité pneumatiky na aute aj keď ty by si napríklad chcel pneumatiky od goodyear.  Pokiaľ ich nemáš na aute, musíš ich dať dole, kúpiť ich a obuť ich. A tu sa tomu nik nečuduje.

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 17:10
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Ivan, je to zly priklad, co uvadzas. 

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 17:37
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                Prečo, ber to tak, že počítač je navrhnutý tak aby správne pracoval s nejakým konkrétnym OS tak, ako auto umožňuje obuť iba určité rozmery pneumatík, ktoré máš v papieroch a na ktoré je auto navrhnuté. PC je prispôsobené na cieľový OS vrátanie UEFI alebo ak chceš tak BIOSU. Doladiť funkčnosť aj pre linux chce dodatočné náklady, ktoré nie každý výrobca je ochotný podstúpiť pre každý typ PC, ktoré ponúka do predaja. Viď moja situácia s Asusom X200MA, kde až prepálenie UEFI umožnilo nainštalovať Linux. Keby výrobca nedodal aktualizovaný UEFI, tak by som ani nemohol Linux riadne inštalovať. Podotýkam, že defaultný UEFI bol vo verzii 302 a ja som nakoniec inštaloval až verziu 502. Medzi nimi bolo cca 6 verzií.

                • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 19:09
                  Avatar samalama   Návštevník

                  tak to je drist jak traky, co si napisal.

                  to, ze ti to neslo nainstalovat, bola chyba v implementacii uefi.

                  to, ze ti nieco nefunguje v linuxe, je chyba vyrobcu daneho hw, pretoze neposkytol tech. dokumentaciu...

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 19:55
                    Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                    To nič nemení na veci, že sa tam windows dal nainštalovať bez problémov, čo podporuje to, čo som tvrdil a síce, že bol projektovaný pre spoluprácu s windows. Neskôr bolo uefi opravené tak, aby išiel nainštalovať aj linux. To samé platí aj pre poskytovanie tech. dokumentácie. Keby chceli aby tam išiel linux, buď by poskytli dokumentáciu alebo by napísali drivery sami. Na podpore Asusu tvrdili, keď sme ich s vxmerym oslovili, že neposkytujú podporu pre linux na tomto stroji. 

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 20:05
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      Mimochodom aj v ponuke Alzy k tomuto počítaču sa píše:

                      "bez operačného systému (umožňuje iba inštaláciu Windows 8.1)"

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.12.2014 | 23:02
                      Avatar samalama   Návštevník

                      ad 1: ak raz vyrobim pocitac, ktory splna dohodnute standardy a neda sa na nho nainstalovat window$, ale linux ano, tak je proste vadny hardware. ak kupujem mp3 prehravac, ktory podporuje mass-storage a nepripojim ho v linuxe, ale vo windoze v pohode, pretoze zle implementovali mass-storage, tak je proste vadny mp3 prehravac a nie linux. pochop to.

                      ad 2: ak niekto ponuka vyrobok, ale napise drivre len pre windoze a neuvolni dokumentaciu, takze drivre pri linux sa pisu od oka cez reverzne inzinierstvo, tak je to opat chyba vyrobcu a takych bazmekov treba ignorovat.

                      ad 3: vyjadruj sa presne. lebo ked je k notebooku uvedene, ze podporuje len windoze, tak je to "ok", pretoze tym vlastne vyrobca priznava "ano, do.ebali sme uefi, funguje to len s windoze"...

                      takze este raz. ak niekto ponuka nejaky vyrobok, od ktoreho sa ocakava urcite standardizovane spravanie, ale nesprava sa tak, tak do pokazil vyrobca. a to prirovanie s kolesami je uplne mimo...

                      • RE: SKLUG Predsedníctvo 04.12.2014 | 10:07
                        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                        Pre BFU ako napr. mňa, to prirovanie bolo k veci.

                        Inak - čo kedy si o tom čosi napísal a uverejnil? Pomohlo by to v zorientovaní. Nie každý sa zaoberá ovladačmi, UEFI fičúrami a pod.

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 30.01.2016 | 13:18
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Neviem nakoľko je to relevantné, ale pozerám, že doménu linux.sk má ešte stále SKLUG. Momentálne na linux.sk nič nie je. Rád by som tu doménu odkúpil, ale neviem ani koho kontaktovať.

      Nechcem na tom zakladať žiadne komerčné aktivity, len jednoducho keď pozriem na linux.sk je to tak trochu hanba pre linuxovú komunitu. Chcelo by tam urobiť peknú informačú stránku, rozcestník, odakzy na distribúcie, portály ... Alebo keď nie odkúpiť aspoň dočasne presmerovať na linuxos.sk kým sa vymyslí obsah.

      • RE: SKLUG Predsedníctvo 30.01.2016 | 14:15
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Ja som za, tá stránka robí ostudu. Na odkúpenie prispejem, keď dáš vedieť kam.

        • RE: SKLUG Predsedníctvo 30.01.2016 | 15:23
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Cena nie je problém, lenže musí to odsúhlasiť správna rada.

          • RE: SKLUG Predsedníctvo 30.01.2016 | 15:55
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Keď pozerám na začiatok vlákna, založil ho Martin Zatroch, a vraj vie zalobovať u predsedu Jána Sáreníka, je tam aj Linkedin kontakt. Som s Linuxom pomerne krátko, nepoznám ich.

            • RE: SKLUG Predsedníctvo 31.01.2016 | 18:18
              Avatar toms   Návštevník

              napisal som borcovi na TW

              • RE: SKLUG Predsedníctvo 01.02.2016 | 17:14
                Avatar Martin_Zatroch   Návštevník
                • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.02.2016 | 16:57
                  Avatar toms   Návštevník

                  Mne je jedno co Jano robi, ja som ho len potreboval kntaktovat, uz je to dohodnute, do par dni bude linux.sk redirektnuty na linuxos.sk.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.02.2016 | 17:04
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                    dakujeme. pripadny dalsi postup dohodneme neskor. momentalne riesime nejake formality spojene s LOS.

                  • RE: SKLUG Predsedníctvo 03.02.2016 | 17:18
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                    Vďaka. Ja som nastavil presmerovanie z linux.sk na https://linuxos.sk, takže až sa prepnú DNS-ka malo by to fungovať.

                    Nastavil som dočasné presmerovanie (302). Nechcel by som aby linux.sk zostalo linuxos.sk (ale to ešte musíme prebrať).

                    Z krátkodobých cieľov by som chcel zlepšiť rubriky o linuxe na linuxos.sk. Chcel by som vyhádzať tie odkazy napravo (multimédia, kancelária ...) a nahradiť ich peknou databázou softvéru s pomerne aktuálnymi screenshotmi a pár slovami. Nechcel by som niečo brutálne rozsiahle, ale radšej menšiu aktualizovanú zbierku softvéru.

                    Z dlhodobého hľadiska (to som asi nikomu nespomínal a treba to prebrať, takže pre všetky strany to bude prekvapko muhehe :P) - chcel by som spraviť informačný web o linuxe. V podstate by tam mali byť základné informáciecie cielené na ľudí, ktorí počuli prvý krát o linuxe, softvér do kancelárie, vedecký softvér, hry (to isté čo som spomínal na linuxos, možno aj zdieľaná db), novinky zo sveta linuxu (napr. importované RSS linuxos.sk). Chcelo by to moderný pekný web (tj. grafiku by asi riešil designer ale oboznámený s tým, že máme radi minimalizmus).

                    • RE: SKLUG Predsedníctvo 06.02.2016 | 22:53
                      Avatar janc1   Návštevník

                      Cauko Na linuxos.sk som zavital po velmi dlhom case. Sledujem abclinux.cz a root.cz a na abc bola spravicka ze SK linuxova komunita je spat. Co je dolezite pre komunitu je stretavanie sa. Takze v dnesnom elektronickom svete musi byt dobre "forum". Takze to by malo byt prve na co by ste sa mali zamerat. Napriklad http://www.discourse.org/ pripadne https://www.loomio.org/

    • RE: SKLUG Predsedníctvo 07.02.2016 | 09:51
      Avatar lkac Ubuntu-MATE  Používateľ

      Ahojte vsetcia. Ako dlhodoby "sledovatel" vsetkeho diania okolo linuxu na Slovensku a tohoto portalu som sa konecne rozhodol zaregistrovat sa oficialne. Zacina to tu opet zit, co ma tesi. Je tu mlada krv, sice nie so vsetkymi nazormi suhlasim, no je spravne mat vlastny nazor. Debaty su obcas ostre, ale vidim pozitivnu vec, vzdy sa to akosi ukociruje do slusnej roviny a to som rad. Ako som uz mozno niekde spomenul este ako "navstevnik", linuxom zijem uz roky, snad od cias Mandrake, uz neviem ako starej verzie. Momentalne ma znechutilo KDE a tak v snahe vyskusat nieco nove, bezim na MATE a som spokojny. Nemenim distro casto, prehadzat vsetko na nove distro ma stoji vela usilia, nakolko linux je moj jediny pracovny nastroj. Ale oplatilo sa. Ale nazad k portalu. Prispievat clankami by som rad, no (asi ako vsetcia) som natolko vytazeny pracou, ze na to nevyjde cas. No urcite sa budem viac zapajat do diskusii a pomahat najme novacikom. Drzim palce celej komunite okolo tohoto portalu, zelam vsetkym co najmenej rozbrojov a naopak snahu a usilie o spolupracu. S radostou evidujem, ze sa tu najdu konstruktivny ludia, ktori vedia diskutovat na urovni a maju respekt k nazorom druhych. Mozno sa najde cas aj na osobne stretnutie na nejakom tom lugcone, ci v tej trafacke, aj ked do Nitry to mam dost daleko. A v com by som mohol este pomoct ? Mozno zafinancovat hosting webu, ci domenu. Ci inac pomoct ?

      lkac
      • RE: SKLUG Predsedníctvo 07.02.2016 | 14:01
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Vitaj, ako člen sekcie bfu sa teším na Tvoje postrehy, príspevky a články. B. Hrozný raz povedal, že nepublikovanie z dôvodu nedostatku času je výhovorka :))