Notebook s linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2014 | 16:12
Laďo   Návštevník

Chcem kúpiť dcére notebook bez os niektorý z ponuky na Alza.sk . Doma máme na veľkom kompe nahodený linux mint s ktorým sme spokojný. Prosim poradte mi ako to je s ovladačmi na wifi atď. Ďakujem

    • RE: Notebook s linuxom 08.08.2014 | 16:26
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      malo by ist viacmenej vsetko, pripadne treba pozriet dany model na webe, ako je na tom s podporou.

    • RE: Notebook s linuxom 08.08.2014 | 16:30
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      WIFI ovládače sú obsiahnuté priamo v systéme. Väčšina WIFI kariet je správne rozpoznaná a aj funguje už po nabootovaní Live systému. Osobne by som sa však vyhol kartám od Broadcom, s ktorými môžu byť problémy i keď sú na túto kartu ovládače priamo v repozitároch Ubuntu. No a ešte zavše "zahafruje" spojazdnenie karty Atheros.

      • RE: Notebook s linuxom 09.08.2014 | 13:58
        Avatar Castler   Návštevník

        Vsetky laptopy, ktore som mal mali wifi on Broadcom. Tiez by som sa im vyhol, keby sa dalo. Co sa grafickej karty tyka, uprednostnujem NVidiu. Inak by nemal byt ziadny problem.

    • RE: Notebook s linuxom 14.08.2014 | 08:31
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Moze ti pomoct vlakno na fore ubuntu.cz-oficialni oznameni-notebooky asus bez OS. Prazski ubuntaci otestovali niekolko modelov od asusu, ale aj lenova. 

    • RE: Notebook s linuxom 14.08.2014 | 23:17
      Avatar Martin Zatroch   Návštevník

      Ponechať Chrome OS, respektíve časom nahradiť za Debian/Fedora GNU/Linux pre architektúru ARM. Coreboot > UEFI. (=

      0.| Samsung Chromebook 2 (11.6")

      1.| Samsung Chromebook 2 (13.3")