fotky+windows

Sekcia: Hardware a Drivery 06.02.2005 | 20:26
max   Návštevník
Vsetkych Vas na uvod zdravim a prosim o radu.Mam fotoaparat Olympus a neviem ako si mam stiahnut fotky cez USB. Skusal som to cez digikam no neje tam v ponuke fotoaparatov ten moj (Olympus C-310Z).Alebo poradte iny program. Mam nainstalovane SUSE 9.2. Este jednu vec by som sa rad opytal v Linuxe pouzivam Krusander kde nieje problem zapisovat aj vo windowse.Poradte existuje nejaky program ktory by zvladol vo windowse zapisovat v Linuxe? Vo windowse nam nainstalovany Totalcommander 6.51 do ktoreho som si stiahol pluing ktory dokaze zobrazovat v odieli okolite pocitace Linux no dasa len prezerat, zapis neumoznuje.Mam windows me. Dakujem za rady s pozdravom. max.
    • Re: fotky+windows 06.02.2005 | 17:25
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      1) SuSE obsahuje suseplugger, ktory oznami pridanie noveho hardwaru. Ak pripojite vas fotak cez usb, automaticky sa rozpozna ako usb disk a pripoji sa do adresara /media/usb... Tam uz mozete s fotkami manipulovat, s priamou synchronizaciou pomocou digikamu nemam dobre skusenosti :) 2) na to vam neviem odpovedat
    • Re: fotky windows 06.02.2005 | 18:01
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      1, Takze ten fotak strcite do USB zapnete zmenite polohu do stredu a stlacite MENU a mal by ho najst... Ja mam ten isty :-). 2, Window$ nevie zapisovat na EXT2-3, ReiserFS, ani ich citat(normalne)... Takze zapisovat asi nepojde...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: fotky windows 06.02.2005 | 19:42
      max   Návštevník
      DAKUJEM. Funguje to. Pocul niekto o programe PIXEL32 vraj je to ako Photoshop. Vraj funguje vo Win.,Lin.
      • Re: Re: fotky windows 06.02.2005 | 19:47
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Pocul niekto o programe GIMP vraj je to ako Photoshop. Vraj funguje vo Win.,Lin. A vraj je to na rozdiel od Pixel32 free ;)
        • Re: Re: Re: fotky windows 06.02.2005 | 19:50
          max   Návštevník
          Dobre , dobre ved len som sa pytal na nazor. Diki.
          • Re: Re: Re: Re: fotky windows 06.02.2005 | 20:04
            Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
            Ja som iba zartoval ;) Pixel32 ma mozno pekne screenshoty, nevidel som ho v akcii, ale je proprietarny... a o GIMPe sa vie, ze je uz dlhu dobu na vynikajucej urovni, takze odporucam gimp ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: fotky windows 06.02.2005 | 20:25
              Avatar max SuSE 9.3  Používateľ
              Ja som to bral ako zart. A chcel som iba vediet nazor na PIXEL. DIKI.