ako dostať z drobboxu údaje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.10.2014 | 07:09
laco   Návštevník

Nainštaloval som nový OS ale zmazalo mi aj disk na ktorý som neinštaloval,mám v dropboxe veci,ale neviem ako sa k ním dostanem?

    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 08:10
      Avatar emp   Návštevník

      ak si chces svoje subory iba prezrieť alebo niektore postahovat tak chod na stranku https://www.dropbox.com/ a zadaj svoje prihlasovacie udaje. Druha moznost je nainstalovat dropbox klienta a ten ti dokaze stiahnut vsetky data z dropboxu na pocitac.

    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 08:12
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ty si fakt theme creator :D +1

      Robis zbrkle a neuvazene veci co sa tyka linuxu. Mal si si najprv pozriet nieco o rozdelovanie diskov v Linuxe.

      Co sa tyka toho dropboxu tak ten sa synchronizuje so servermi ktore skenuje NSA. Tym padom ked sa prihlasis do svojeho uctu tak ti natiahne vsetko.

      • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 10:32
        Avatar laco   Návštevník

        problém je že aj heslo do dropboxu mám v onéééé

        • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 10:45
          Avatar emp   Návštevník

          ak vies aspon prihlasovacie meno a emailovu adresu ktoru si pouzil, tak na dropbox stranke by mala byt moznost obnovit heslo.

          • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 17:49
            Avatar laco   Návštevník

            problém je že neviem anglicky...

            • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 17:53
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              A co robis/si robieval v skole?

              Stale existuje toto

              • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 18:48
                Avatar laco   Návštevník

                učil som sa ruštinu už mám 62 rokov...

                • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 18:52
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                  tak môže ti niekto pomôcť s tým, ktokoľvek z rodiny či susedov. anglina je inak veľmi ľahká, tá základná. a žiadne akčné veci od teba nikto nechce.

                  alternatívne, ak chceš, pošli niekomu mailom svoje prihlasovacie údaje, aspoň to čo vieš - a ten niekto ti tam dá nové heslo.

                  • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 18:58
                    Avatar laco   Návštevník

                    Tak som v kotrbe našiel heslo a ukázalo mi môj zásobník,ale teraz by som ho chcel stiahnuť nazad do linuxu!Skúšal som dokumenty OK,ale obrázky len po jednom kopírujem a z MP3 neviem,neviem...

                    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 19:04
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Veď už bolo povedané. Nahoď so dropbox, zadaj mu prihlasovanie a mal by si mať možnosť to natlačiť naspeť.

      • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 17:53
        Avatar laco   Návštevník

        Pozde milý drozde.Mal som dva disky,na jednom linux16 a na druhom údaje a W-XP.ja som inštaloval na linux 16 -17-tku,ale on vymazal aj W z dokumentami a ostal mi iba prázdny disk.pojkiaľ viem je nástroj recuva ktorý by aspom niečo obnovil-ale: linuxovácky asi nebude vedieť obnoviť súbory W-xp,a neviem či by mi išiel Windosácky.

        • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 18:16
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          Ak sú v PC dva HDD, tak pri inštalácii Linuxu je potrebné aj vybrať, na ktorý sa má nainštalovať. Čiže Linux Ti nič nevymazal, urobil iba to, čo si mu dovolil. V tomto prípade je to chyba medzi stoličkou a klávesnicou. Už v Tvojich prvých príspevkoch sme Ti veľakrát písali, aby si postol výpis zo sudo parted -l, aby sme videli rozdelenie diskov v PC. Ak by si to bol urobil, tak dnes nemusíš riešiť tento problém, pretože by sme Ťa určite navigovali správnym smerom. Ale to je už v tejto chvíli jedno.

          Záchranu dát je možné riešiť cez PhotoRec<

          • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 18:54
            Avatar laco   Návštevník

            Ja nie som programátor,neviem ani ako sa robí výpis zo sudo parted-l,

            • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 19:28
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

              Tie výpisy prišli už veľmi neskoro a ukazujú, že na obidvoch HDD je nainštalovaný Linux. Podľa rozdelenia by som povedal, že ma každom HDD je jedno distro.

              Ja nie som programátor,neviem ani ako sa robí výpis zo sudo parted-l,

              To nemá nič spoločné s programovaním, ide len o výpis rozdelenia diskov. Veľká škoda, že neboli postnuté pred inštaláciou Linuxu. Upozornili by sme Vás na to a aj poradili, ako Linux bezpečne nainštalovať bez poškodenia Windows.

              • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 21:04
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                No až to boli materiály nazbierané za 62rokov Lacovho života, tak všetko najlepšie do 124. Teda ešte sa dá niekomu zaplatiť aby mu to odtiaľ dostal.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: ako dostať z drobboxu údaje 06.10.2014 | 21:23
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Komu, dropboxu? Veď na heslo si už spomenul. Dôležité veci mal odzálohované. Aak nie, tak neboli dôležité.

                • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 04:08
                  Avatar laco   Návštevník

                  Mladíku.Keď som mal toľko ako ty ,tak sme pužívali sčoty-ak vieš čo to je.Počítačom som začal v 50-tke.Prvý som si poskladal sám podľa českej knihy "Stavíme počítač"!Radšej mi poraď nejde mi tlačiareň,vo W sme mali poličko tlačiarne-tu ho nemôžem nájsť!

                  • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 04:17
                    Avatar laco   Návštevník

                    Tak už aj tlačiareň šlape.Takže OK.

                  • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 07:28
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Viem čo sú sčoty, ale nepoužíval si ich. Sčoty sú plátno s kresbami a slúžiace aj ako miešok na počítacie médium ktorými boli kamienky alebo kôstky. Mýliš si to s posuvným počítadlom ktoré sa vyvinulo zo sčotov. Nebodaj si robil účtára ešte v gubernii keď sa chváliš sčotmi. Ukáž fotku toho plátna ak teda nekecáš.

                    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 08:15
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      Stale ma udivujes +1

                      a rozmyslam ci nie si polyhistor.

                    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 09:09
                      Avatar Livan   Návštevník

                      Laco má pravdu, sčoty sa používali a je to guličkové počítadlo - viď wikipédia. http://cs.wikipedia.org/wiki/Počítadlo

                    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 09:10
                      Avatar Livan   Návštevník

                      Laco má pravdu, sčoty sa používali a je to guličkové počítadlo - viď wikipédia. http://cs.wikipedia.org/wiki/Počítadlo

                      • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 12:56
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Ako, nič v zlom. Ale informácie o pomôckach v ruskom historickom finančníctve by som na českej wiki nehľadal. Abakus mal trošku iný princíp, a s ním som robil aj ja.

                        • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 14:49
                          Avatar Livan   Návštevník

                          Sčoty sa pred cca 30 rokmi v Moskve bežne používali, na tržnici, keď som tam študoval. Volali to sčoty a aj tak vyzerali ako niektoré na obrázkoch z Wiki, čiže sa jedná o osobnú skúsenosť nielen o údaje z Wiki.

                          • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 15:21
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Sčoty sú nástrojom na sčítanie (a odčítanie). Neskôr adaptovali aj abakus, dokonca s miernou obmenou keď nemali 10 guľôčok na drôt, ale 5 preklápacích oválov. Ale to že Abakus volali trhovníci volali sčot ešte neznamená že to bol sčot.

    • RE: ako dostať z drobboxu údaje 07.10.2014 | 16:33
      Avatar laco   Návštevník

      tak ste sa rozkecali na sčotoch a teraz babo raď:poslali mi kľúč na aktivazáciu na lin.Os.sk,ale keď kliknem na odkaz kde sa mám aktivovať napíše:"

      <h2>Podrobnosti</h2>
      • Zdroj chyby: Skript
      • Čas: 2014-10-07T16:10:19+0200
      • Požadované URI: /profil/activate/335b75736d5fe17c7ea5eb3d0025803f1d28d1d1/
      • Názov servera: linuxos.sk
      • Port: 443
      • Metóda: GET
      • Protokol: HTTP/1.1
      • Typ výnimky: TemplateSyntaxError
      • Chybové hlásenie: expected token 'name', got 'string'