nejde net vo firefoxe

Sekcia: Konfigurácia 03.11.2005 | 09:24
Ykso   Návštevník
Ludia ahojte! nech robim co robim www stranky vo firefoxe neviem rozbehat.... v konquerori idu uplne v pohode. Pouzivam FC4 , adsl pripojenie, router d-link , DHCP. Yum ide v pohode aj ostatne online sluzby akurat ten firefox .... Dik za radu M
    • Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 18:43
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      mas nastavene vo FF proxy(teda, ak potrebujes)?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 18:52
        Ykso   Návštevník
        Ahoj mam tam priame pripojenie.... nejdem cez proxy, aj ked automaticke zistenie tak nejde! SRANDA ale vsak je ze ked tam dam IP adresy tak frci ako strela ! Nevies kde moze byt problem?
        • Re: Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 20:09
          Avatar Martin FC6  Používateľ
          DOPLNAM ze nejde ani jeden prehliadac, len konqueror. Ked dam ping na ip aj www tak v pohode pingne,wo win xp to ide v pohode setko.... Pomozte niekto !!!!
          www.fedora.cz www.apple.cz
          • Re: Re: Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 20:11
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            mas dobre nastavene name-servre(DNS)-/etc/resolv.conf?
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 20:57
              YKso   Návštevník
              Ked to otvorim su tam dva riadky: v prvom je adresa mojho routra ....195.168.1.1 a v druhom local domain ...daco take.... neviem ci to tam take ma byt pretoze na druhom kompe doma mam toto: nameserver 195.146.132.59 nameserver 195.146.128.60 Co tam mam mat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 21:00
                peter golis   Návštevník
                asi to druhe nakolko prve ukazuje na adsl router ktory nemusi mat DNS sluzbu, a aj na localhost.localdomain co je v skutocnosti nazov toho isteho pocitaca na akom robis.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde net vo firefoxe 19.10.2005 | 21:09
                  Ykso   Návštevník
                  ano , pretoze v robote mam adsl router! :-D a doma mikrovlnku so satickou IP mam teda tu dns sluzbu vyradit??? lebo v nastaveni routra ju mam "automaticky zistovat DNS" lenze na tom adsl routri neviem za nic rozbehat www na firefoxe a doma to fakci ako strela v pohode kde moze by este problem?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde net vo firef 20.10.2005 | 00:29
                    amater   Návštevník
                    mne to tiez blblo tak som hodil K-Meleon a je to. http://kmeleon.sourceforge.net/
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde net vo f 20.10.2005 | 16:38
                      Ykso   Návštevník
                      PROBLEM VYRIESENY ! do suboru /etc/modprobe.conf doplnit riadok alias net-pf-10 off a restartovat pc ! V pripade nefunkcnosti vytvorit nanovo ethernetove pripojenie pc
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde net 28.10.2005 | 00:04
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        mozno je lespie hodit operu. opera 8.5 funguje v linuxe skvelo :)
                        • Re: nejde net 03.11.2005 | 09:24
                          Robo   Návštevník
                          Opera je fajn, aj ja ju používam, ale to nemalo nič spoločneho s browserom. Aj ja som mal taky problem, že mi nešiel ani jeden WWW a dopisal som vyššie popisane veci a šlape to ako hodinky. Sice neviem /nerozumiem tomu/ čo som to tam napísal, ale šlape to. Ešte by sem niekto mohol aj napísať, že čo je to za tym aliasom, aby sme sa aj niečo naučili.