Prečo nemôže byť Android len jeden tak ako napr. Ubuntu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2015 | 16:01
androidovy linuxak   Návštevník

Prečo nemôže byť Android len jeden podobne ako je napr. Ubuntu a kopa dalších? Teda ten istý Android by bežal na všetkých zariadeniach a aktualizácie by boli priamo od Google? Podobne ako Ubuntu, tiež je len jedno Ubuntu a nie milion verzii modifikovaných výrobcami notebookmi.

A ako je možné, že Android je pod licencou Apache, a pritom beží na Linuxe, ktorý je pod GNU GPL (a všetko odvodené musí byť tiež pod GPL)?

    • RE: Prečo nemôže byť Android len jeden tak ako napr. Ubuntu? 25.03.2015 | 20:57
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      A čo by mi to akože prinieslo? Osobne keď som používal Android, tak nejakú otvorenú platformu a všetko uzatvorené od Google vyhádzal. Nemám záujem byť sledovaný.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Prečo nemôže byť Android len jeden tak ako napr. Ubuntu? 26.03.2015 | 06:31
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Toto je presne prípad, kedy je sloboda na škodu. Miesto toho aby bol jeden android, či linux, tak si spústa ľudí urobí svoje modifikácie a je to v pytli. Inak ten príklad s Ubuntu sa ti moc nepodaril, pretože Ubuntu je tak isto iba jedna z variánt linuxu.

        • RE: Prečo nemôže byť Android len jeden tak ako napr. Ubuntu? 26.03.2015 | 09:34
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Možno, že to myslel tak, že na každý mobil treba inú verziu... niektoré mobily kúpiš s 4.2 a iný tam už nedáš(napr. 4.4, 5.0)...teda možno dáš(nie som expert :D )... ale keď si kúpiš hocijaký notebook, tak tam dostaneš hociktorú verziu ubuntu(12.04, 12.10, 13.04,...) a bez väčších problémov by to malo fungovať.